• Školský klub detí

•

"Výchova je najväčší a najťažší problém, ktorý možno človeku uložiť  "       Kant

Školský klub detí je školským zariadením pri ZŠ M. R. Štefánika v Trebišove. Zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku činnosť, zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.

Základným dokumentom školského klubu detí je Výchovný program ŠKD SLNIEČKO II, podľa ktorého sa uskutočňuje výchovno-vzdelávacia činnosť. V školskom klube detí sa snažíme:

• poskytnúť deťom priestor na oddych a relaxáciu,
          • vytvárať vhodné podmienky pre kvalitnú prípravu na vyučovanie,
          • podporovať deti v tvorivosti a realizácii sa v činnostiach, ktoré ich zaujímajú,
          • rešpektovať individuálne rozdiely osobností  detí,
          • vytvárať podmienky pre zdravý telesný, psychický a sociálny rozvoj detí,
          • uspokojiť  ich záujmy a záľuby.

Prevádzka v ŠKD:       ranná služba                                                          06 : 15 - 07 : 30 hod.

popoludňajšia činnosť  v oddeleniach                11 : 30 - 16 : 30 hod.

popoludňajšia služba                                            16 : 30 - 17 : 00 hod.

Mesačný poplatok za ŠKD je 18,- €.

Poplatok je potrebné uhradiť do 15. dňa v mesiaci poštovou poukážkou alebo prevodom na účet.

ŠKD riadi zástupkyňa riaditeľky školy pre primárne vzdelávanie.

V školskom klube máme 9 oddelení:

1. oddelenie vedie - Diana Zambová

2. oddelenie vedie - Radka Piňková