• BAVME DETI ŠPORTOM

• 20.1.2018 sa naši žiaci 1. stupňa zúčastnili postupovej atletickej súťaže. V silnej konkurencii- 22 družstiev skončili na 2. mieste a postúpili do finále, ktoré bude 15.3.2018 v Banskej Bystrici. Súťaži v Košiciach predchádzalo školské kolo, do ktorého sa zapojilo 73 žiakov 1.stupňa.

Toto sú naši malí atléti:

N.Fižiarová , Ch.Lučanská , P.Pilár , R.Holečka , T.Fižiarová , T.Tomašiková , Š.Karvaš , P.Zámborský

Do galérie BAVME DETI ŠPORTOM boli pridané fotografie.

• Krátke fašiangovanie – dlhé zimovanie

•  V rámci cyklického podujatia navštívili žiaci IV.B triedy  Zemplínsku knižnicu.

Dozvedeli sa nové zaujímavosti o fašiangovom období, ktoré je podľa tradícií a zvykov našich predkov obdobím hodovania a veselosti. Vyvrcholením tohto obdobia bola fašiangová zábava s maskami vyjadrujúcimi „svet naruby“, v ktorom sa stierali spoločenské bariéry. Táto zábava sa považuje za  najživšie ľudové divadlo.

Do galérie Krátke fašiangovanie – dlhé zimovanie boli pridané fotografie.

• SLOVENSKO –krajina plná tajomstiev

• Dňa 22.1 2018 sa žiaci IV.C zúčastnili na besede so šéfredaktorkou mladého knižného vydavateľstva CLASS, Lenkou Šingovskou. Mladá a talentovaná šéfredaktorka predstavila deťom najnovšiu publikáciu s názvom: „SLOVENSKO –krajina plná tajomstiev.“

Beseda bola spestrená výstavou ilustrácií Zuzany Fuskovej, ktorá je spoluautorkou tejto knižnej publikácie. Kniha je písaná dvojjazyčne, aby aj deti  zahraničných Slovákov mali možnosť spoznať krajinu svojich predkov.

Táto publikácia je pekná nielen navonok, ale najmä bohatá svojim posolstvom – VODA – DAR ŽIVOTA.

Do galérie SLOVENSKO –krajina plná tajomstiev boli pridané fotografie.

• Hurá, máme sneh ŠKD

• Do galérie Hurá, máme sneh ŠKD boli pridané fotografie.

Babka Perinbaba asi zaspala zimným spánkom a úplne zabudla, že nám mala nasnežiť. Aspoň doteraz to tak vyzeralo.

No konečne sa prebudila a nasypala snehu aj na Trebišov. Nie veľa, ale aj to nám postačilo, aby sme sa vyšantili na snehu. Na poriadnu sánkovačku nádielky nebolo, ale nám v Školskom klube detí to neprekážalo. Na školskom dvore sme postavili pár snehuliakov, vytvorili snežných anjelov a poriadne sa zguľovali.

Vymrzli sme, aj naše vychovávateľky, no neubralo nám to na dobrej nálade. Všetci sme si užívali prvú snehovú zábavu.

• Vianočná burza

• Do galérie Vianočná burza boli pridané fotografie.

Dňa 21. decembra 2017 sa na našej škole konala Vianočná burzaIde o každoročne organizované podujatie, do ktorého sa zapájajú žiaci našej školy. Cieľom burzy bolo priblížiť si čaro Vianoc, ukázať obchodného ducha a vyzbierať nejaké peniažky na pomoc deťom v hmotnej núdzi.