• Zima trochu inak - ŠKD

• Nedostatok snehu sme nahradili inými aktivitami, ktorými sme si pripomenuli zimu i aktivity našich predkov. Snehuliaka sme si stavali z príkladov a slov, zahrali si divadielko na tému zvieratká v prírode, vyrábali hand made hračky z vlny. Okrem toho, že sme si vyskúšali byť hercami a remeselníkmi, užili sme si aj kopec zábavy a smiechu.

• Aj v zime sa hráme vonku - ŠKD

• Aj keď nám tohtoročná zima nenadelila veľa snehu, tých pár okamihov sme využili naplno. Hneď ako sa zabelel sneh, vybehli sme vonku, stavali snehuliaka, šantili a užili si trochu snehovej nádhery. S iskričkami v očiach a vyštipanými líčkami nám olovrant viac chutil.

• Netradičná vyučovacia hodina prvouky

• Do galérie Netradičná vyučovacia hodina prvouky boli pridané fotografie.

Školské vyučovanie môže mať mnoho podôb. Overenou pravdou je, že vedomosti umocnené zážitkom si žiaci osvoja rýchlejšie a aj si ich dlhšie pamätajú.

Žiaci 2.B triedy zrealizovali v školskej kuchynke vyučovaciu hodinu prvouky. Pred začiatkom výskumnej aktivity diskutovali o tom, čo podľa nich znamená, že látky sa vo vode rozpúšťajú. Do výskumnej práce sa pustili s veľkým nadšením. Po praktických činnostiach si zaznačili informácie získané pozorovaním, urobili vyhodnotenie a doplnili vety podľa zistení. Atmosféra na hodine bola super, žiaci získali nové skúsenosti a vedomosti.

• učtáreň: 056/6724223
        • PaedDr. Božena Vašková email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk Mgr. Renáta Lapitková email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk Telefón: 0903 645 685
        • Vedúca jedálne: Monika Dulovičová email: jedalen@zsmrstv.edu.sk Telefón: 0903 644 841

• PVO - II.A