• Pokyny upravujúce podmienky základnej školy a školského klubu detí na obdobie do 15.9.2020  vo veciach  prevádzky, vnútorného režimu a podmienok na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov.

• Pri ceste do školy sa žiaci riadia aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ a nezhromažďujú sa pred školou.

Vstup do školy je možný  od 7:15 h.

• Do budovy školy vstupujú žiaci 1. až 9. ročníka bez rodičov a cez vchody podľa rozpisu
            • Pri vstupe do školy sa vykonáva ranný filter (meranie teploty a dezinfekcia rúk).
            • Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy čestné vyhlásenie .
            • Žiak si do skrinky odloží rezervné rúško (pre prípad znečistenia svojho používaného rúška).
            • Žiak si odchádza umyť ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami.
            • Dodržiavame zásadu R-O-R (ruky – odstup – rúško)
            • Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú
            • Po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie – podpisuje rodič .
            • Žiaci prvého stupňa majú odporúčané nosiť rúška, ostatní žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, vrátane svojej triedy.
            • V miestnosti, v ktorej sa zdržuje trieda, je zabezpečené časté a intenzívne priame vetranie.
            • Organizovať aktivity budeme tak, aby bolo možné časť dňa tráviť vonku, či už v areáli školy alebo mimo neho podľa poveternostných podmienok.
            • Telocvičňa a ostatné vnútorné priestory na šport sa do 20.9. nevyužívajú.
            • Školský bufet nebude v prevádzke do 15.9.2020.
            • Žiaci budú tráviť prestávky medzi hodinami v danej triede pri priamom vetraní s cieľom eliminovať prechádzanie sa po chodbách alebo v exteriéri.
            • V prípade podozrenia na ochorenie Covid-19 je žiak izolovaný v samostatnej miestnosti.
            • V prípade, že u žiaka je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom.  Za týchto podmienok je žiak zo školy vylúčený.

• učtáreň: 056/6724223
        • PaedDr. Božena Vašková email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk Mgr. Renáta Lapitková email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk Telefón: 0903 645 685
        • Vedúca jedálne: Monika Dulovičová email: jedalen@zsmrstv.edu.sk Telefón: 0903 644 841

• PVO - II.A