• Vesmír očami detí 2019
     • Vesmír očami detí 2019

     • Do galérie Vesmír očami detí 2019 boli pridané fotografie.

      Vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže

      Aj v tomto šk. roku sme sa zúčastnili celoslovenskej výtvarnej súťaže – Vesmír očami detí.

      Do okresného kola súťaže sa spolu prihlásilo 22 základných škôl.  Preto nás veľmi teší, že výtvarné práce troch našich žiakov boli vo svojich kategóriách ocenené a postúpili aj do celoslovenského kola v Slovenskej ústrednej hvezdárni  v  Hurbanove.

                                         Výhercom srdečne blahoželáme! 

      2. miesto: Sarah Vivien Dzurovčáková, „Vesmírne čaro“  2. kat.,  

      3. miesto: Anna Habaľová, 3. kat.,                 

      3. miesto: Martin Szczepanski, „Planéta Mars a jej obyvatelia“ 3. kat.,

      Práce sú vystavené v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína v Trebišove – budova Koniarne od 12.3.2019 – 26. 3. 2019. (Titulný obrázok: Sarah Vivien Dzurovčáková, IV.B) 

    • Maškrtné čítanie - III.C
     • Maškrtné čítanie - III.C

     • Do galérie Maškrtné čítanie - III.C boli pridané fotografie.

      Marec - Mesiac knihy oslávili žiaci III. C  vo „veľkom štýle“. Pani Naďka Matejová pozvala žiakov do okresnej knižnice na maškrtné čítanie.

      Najprv žiakov previedla po jednotlivých oddeleniach, potom ich  oboznámila so životom a tvorbou spisovateľky Alžbety Verešpejovej. Bolo zaujímavé dozvedieť sa, že táto milá pani spisovateľka žije a tvorí v Prešove a počas divadelných prehliadok, ako členka poroty, často zavíta do Trebišova. Napísala knihu pre deti - Maškrtné rozprávky, z ktorej sme si prečítali úryvok. Potom sa žiaci zahrali na detektívov, dostali kartičky s menom spisovateľa a názvom knihy, ktorú museli vyhľadať. Nakoniec si žiaci zamaškrtili na výborných koláčikoch, ktoré pre nás napiekla teta Naďka. Ďakujeme.

    • Zdravý chrbátik
     • Zdravý chrbátik

     • Do galérie Zdravý chrbátik boli pridané fotografie.

      Žiaci I.A a I.B triedy od septembra neleňošia, ale so svojimi p. učiteľkami a p. vychovávateľkami rozvíjajú  svoje pohybové schopnosti, zamerané na komplexné posilnenie chrbtice a správne držanie tela.

             Zapojením sa do projektu „Zdravý chrbátik“ spoznávajú špeciálne cvičebné zostavy, kde sa  naučili správne návyky v držaní tela a v starostlivosti o chrbticu. Pozitívne a hravou formou si naštartovali  chuť cvičiť a vybudovali si pozitívny vzťah k aktívnemu pohybu a športu.

    • Návšteva predškolákov v I.D
     • Návšteva predškolákov v I.D

     • Do galérie Návšteva predškolákov v 1.D boli pridané fotografie.

      V pondelok 18.3.2019 prváci z 1.D triedy privítali predškolákov z MŠ Pri polícii. Tak ako my, aj oni sa na toto stretnutie veľmi tešili. Prváci ich privítali svojim programom, piesňou, básňou i hádankami, či hrou na flaute. Keď im predviedli, čo všetko sa už v škole stihli naučiť, na rad prišli predškoláci, aby ukázali, čo už vedia a či sa aj oni o pár mesiacov môžu stať naozajstnými školákmi. Prostredníctvom rôznych aktivít si vyskúšali písať písmenká na tabuľu, skladať písmenká do slov a viet, či zahrať si čísielkové pexeso. So svojou odmenou a úsmevom opäť odišli do svojej materskej školy, kde sa už tešia na september a otvorenie školskej brány.

    • Polepetko ŠKD
     • Polepetko ŠKD

     • Do galérie Polepetko ŠKD boli pridané fotografie.

      ,,Na známosť sme všetkym dali, že takúto rozprávku u nás v školskom klube detí hrali!" Deti sa výborne zabávali na veľmi vtipnom predstavení na motív klasickej rozprávky POLEPETKO. 

      Polepetko je chlapec, čo popletie skoro všetko. Slová, príkazy aj dobré rady. Keď rozpráva, ani vlastná mať mu nerozumie. A však len niekto taký ako on - veselý, odvážny a popletený dokázal prejsť cez rozum obávanému čarodejníkovi Rumburakovi. Zachránil z jeho rúk zázračný Arabelin prsťeň a okrem neho získal aj srdce princeznej Arabely. Človek býva občas popletený, keď sa však riadi svojim srdcom, správnu cestu vždy nájde. 

    • Mini ZOO ŠKD
     • Mini ZOO ŠKD

     • Do galérie Mini ZOO ŠKD boli pridané fotografie.

      Deti zo VII. oddelenia prežili nádherný deň v prírode. Navštívili Centrum voľného času - Mini ZOO v Trebišove. Pán Ján Sopko deťom ukázal všetky zvieratká, o ktoré sa chovatelia z centra voľného času s láskou starajú. Majú niekoľko druhov zvierat ako ovce, zajace, kone, ryby, vtáky a iné. O každom zvieratku sa deti dozvedeli odkiaľ pochádza, akého veku sa dožíva, ako sa treba o ne starať a veľa iných zaujímavostí. Deti zaujato počúvali a zapájali sa do diskusie svojimi otázkami aj vlastnými skúsenosťami. Veď mnohé z nich majú aj doma svojich maláčikov. Najväčší zážitok mali, keď mohli nakŕmiť zvieratka dobrotami. 

      Návšteva v Mini Zoo mala u detí veľký úspech a určite sa tam veľmi rady vrátia. 

       

    • Hviezdoslavov Kubín
     • Hviezdoslavov Kubín

     • Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

      V utorok 5.3.2019 sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

      Zúčastnilo sa ho 20 žiakov z 2.-4. ročníkov. Súťažiaci  zaujali svojím prednesom a peknými ukážkami. Zvíťazili tí najlepší.

      I. kategóriiumeleckom prednese poézie sa na 1. mieste umiestnila Natália Kulínová z 2.B, na 2. mieste sa umiestnili Kristína Majovská z 2.BNina Dufincová z 3.B triedy, na 3.mieste sa umiestnili  Matej Kolody z 3.CKiara Vysokajová zo 4.B.

      umeleckom prednese prózy sa na 1.mieste umiestnila Nela Lajošová z 3.A, na 2.mieste Šimon Filip z 2.A, na 3.mieste sa umiestnili Ella Bučková zo 4.A Ružena Zoššáková zo 4.B.

      Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za príjemný umelecký zážitok.

    • Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz
     • Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

     • Do galérie Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz boli pridané fotografie.

      V dňoch  14.1.-18.1.2019 sa 31 žiakov z tried  7.B, 7.C a 8.C zúčastnilo lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu (LVVK) v stredisku Jasná v Nízkych Tatách. Žiaci  boli na základe svojich lyžiarskych zručností rozdelení do troch skupín, od úplných začiatočníkov, mierne pokročilých a pokročilých. V pondelok po ubytovaní a požičaní si lyžiarskeho výstroja v hoteli, sme zamierili na svah na zoznámenie sa s výstrojom, so snehom a základmi lyžovania.  V utorok boli žiaci rozdelení do skupín, v ktorých sa podľa svojich lyžiarskych zručností učili buď lyžiarskym základom alebo svoje základy zdokonaľovali. Večer boli pre žiakov pripravené prednášky a film. Vo štvrtok poobede sme nelyžovali, ale išlo sa do Aquaparku Tatralandia, kde žiaci stretli úspešnú slovenskú zjazdovú lyžiarku a majsterku sveta v obrovskom slalome Petru Vlhovú.

      Každý deň ráno po rozcvičke a pred raňajkami  boli žiakom bodované izby. Z  dievčenských izieb mali najlepšie upratanú izbu  Štimová a Lisá. Z chlapčenských izieb mali najupratanejšiu izbu Zamba a Tusai B.

      V piatok doobeda bola pre žiakov pripravená slalomová dráha, na ktorej si mohli svoje naučené a zdokonalené zručnosti vyskúšať. Súťažili všetci žiaci bez rozdielu, v ktorej skupine začínali,  ale vyhodnocovali sa traja najlepší z každej skupiny.  Z 1.skupiny, ktorú viedol Mgr. M. Németh sa na prvých troch priečkach umiestnili: 1.miesto Mihajlo  David (8.C) s časom 30,66``, 2.miesto Lisá Viktória (7.B) s časom 32,36``,  3.miesto Holečko  Filip (7.C) s časom 32,64``. Z 2. skupiny, ktorú viedol Mgr. M. Sokol sa na 1.mieste umiestnil Hovanec Miroslav (7.B) s časom 39,4``, na 2.mieste sa umiestnila Olahová Laura (7.C) s časom 40.04``, na 3.mieste Barcal Kristian (7.C) s časom 42,54``. A z 3. skupiny, ktorú viedla Mgr. V. Farová sa na 1.mieste umiestnila Mrázová Ingrid (7.B) s časom 32,88``, na 2.mieste Cuartero Sučová Vanesa (7.C) s časom 39,5`` a na 3.mieste Poláková Alexandra (7.B) s časom 39,8``. 

      Lyžiarsky kurz sme ukončili bez úrazu a s dobrým pocitom, že sme sa naučili základy lyžovania a zdokonalili svoje lyžiarske zručnosti.

    • Vtáčiky v zime ŠKD
     • Vtáčiky v zime ŠKD

     • Do galérie Vtáčiky v zime ŠKD boli pridané fotografie.

      Zima býva dlhá a krutá. Pre vtáčiky, ktoré navštevujú náš dvor sme sa rozhodli urobiť kŕmidla.

      Na výrobu kŕmidiel sme využili odpadový materiál - plastové fľaše.

      Naplnili sme ich dobrotami, ktoré budeme vtáčikom dosypávať. Kŕmidla sme umiestnili na stromy v areáli našej školy. Však nám to naše spevavce vrátia na jar. A nielen spevom. Ale dovtedy sa o ne budeme starať. 

    • Snehuliačik ŠKD
     • Snehuliačik ŠKD

     • Do galérie Snehuliačik ŠKD boli pridané fotografie.

      Jedna guľa, druhá guľa, tretiu na vrch dám a už stojí snehuliačik a už stojí nám. 

      Stavanie snehuliakov patri odjakživa k veselým zimným zábavkam. Aj my sme podľahli lákaniu posledného snehu a vybrali sme sa postaviť nášho snehového kamaráta. 

      Išlo nám to ozaj dobre. Ani sme sa veľmi nenamáhali a pod našimi rukami vyrástla celá snehuliacka rodina. Ťažké bolo rozhodovanie, ktorý z nich je najkrajší. Nakoniec sme sa zhodli, že víťazom budú všetci. 

      Škoda, že sa naši snehuliaci tak rýchlo roztopili. No nám ostanú aspoň fotografie z tejto zábavnej akcie v školskom klube detí. 

    • Karneval
     • Karneval

     • Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

      Dňa 30.1.2019 presne o 9:00 naša škola ožila rôznymi strigami, čarodejnicami, princeznami, bojovníkmi a podobne.

      Žiaci sa stretli v telocvični základnej školy, aby ukázali, aké si vedia pripraviť masky a ako vedia zaujať svojimi nápadmi a predstavivosťou. Najskôr sa predviedli prechádzkou po telocvični a potom mohli ukázať svoje tanečné kroky.

      Nebolo ľahké vybrať tie najlepšie masky. Všetky boli nápadité a bolo vidieť, že si s nimi žiaci, alebo pri tých menších, ich rodičia, dali veľa práce. Nakoniec sme tých najlepších odmenili vecnými cenami. Všetky ostatné masky dostali menšie sladké odmeny. Po vyhodnotení sa žiaci venovali voľnej zábave.

      Karneval sa ako každý rok vydaril a už teraz môžu žiaci hútať, akú masku si pripravia na ten ďalší...

    • Nech je bielo v školskom klube
     • Nech je bielo v školskom klube

     • Do galérie Nech je bielo v školskom klube boli pridané fotografie.

      Pani Zima snehom nešetrila a navalila nám ho ozaj veľa. Aj na školskom dvore máme snehu riadnu kopu. Akurát na dobrú sánkovačku.

      Vždy popoludní v školskom klube detí sa poriadne naobliekame. Rukavice, šály a čiapky nesmú chýbať, no najdôležitejšie sú klzáky a boby, aby šantenie na snehu malo tú správnu náladu. Ak sa nám práve nechce spúšťať, môžeme sa zabávať aj pri guľovačke, stavaní snehuliakov alebo pri vytváraní snežných anjelov.

      Nik z nás sa nesťažuje na zimu, hoci niekedy chýba ďalší pár rukavíc. Vždy nás veľmi zamrzí, keď nás naše vychovávateľky zvolávajú do tried.

      V týchto dňoch je jedným z našich detských želaní, nech je snehu dosť pre poriadnu sánkovačku a nech je ešte dlho vonku takto bielo.

    • Šaliansky Maťko - školské kolo
     • Šaliansky Maťko - školské kolo

     • Do galérie Šaliansky Maťko - školské kolo boli pridané fotografie.

      Výsledky  školského kola súťaže v prednese slovenských povestí - Šaliansky Maťko J.C. Hronského  v I. kategórii :

      1.miesto  - Leila Semková -  III.B

      2.miesto - Natália Domorádová - III.A

      3.miesto - Juliana Sabová - II.B , Diana Korbuľáková -  II.B

      Gratulujeme.

    • Vianočná burza
     • Vianočná burza

     • Do galérie Vianočná burza boli pridané fotografie.

      Dňa 20. decembra 2018 sa v priestoroch našej školy konala vianočná burza. V burze sme si mohli kúpiť ozdoby na stromček, stromčeky z papiera i z rôzneho cesta, adventné vence a samozrejme perníky a iné dobroty. Poďakovanie patrí všetkým deťom, ktoré zhotovili tie prekrásne predmety s vianočnou tematikou a aj tým, ktoré ich predávali. Aj táto akcia dokazuje, že Vianoce sa blížia a my sme sa na najkrajšie sviatky roka aj tentoraz dôkladne pripravili

                                                              p.uč. Nwokoyeová a p. uč. Kavuľová

    • Kračun na Zempline - III.C
     • Kračun na Zempline - III.C

     • Do galérie Kračun na Zempline - III.C boli pridané fotografie.

      A ja Vam vinčujem na tote šveta

      od Pana Boha lasku,

      od sušeda svornosc,

      na poľu dobru urodu,

                                            v chiži sčesce, zdravie

                                           a hojne božské požehnane

                                           i co Vi sebe od Pana Boha požadace.

                  Žiaci III.C si pozreli peknú prezentáciu „Kračun na Zempline“ a oboznámili sa zo zvykmi a tradíciami počas vianočných sviatkov, ktoré sa dodržiavali v minulosti. Zaspievali si koledy a pri čaji a chutnom pečive sa porozprávali o zvykoch a tradíciách, ktoré v rodinách pretrvávajú doposiaľ.

    • Predvianočná nálada IX. oddelenie ŠKD
     • Predvianočná nálada IX. oddelenie ŠKD

     • Do galérie Predvianočná nálada IX. oddelenie ŠKD boli pridané fotografie.

      Jedno krásne predvianočné popoludnie v školskom klube detí sme spojili s tvorivou dielničkou. Naše šikovné rúčky vytvorili malé výrobky pre našich najbližších.  Koláčiky, hudba a tiež dobrá nálada v nás zanechali spomienky, na ktoré sa nezabúda. Darčeky, ktoré sme v predstihu našli pod naším vianočným stromčekom v oddelení, spôsobili nával nesmiernej radosti, zábavy a smiechu.

      A tak v novom roku 2019 si tú radosť a zábavu môžeme užívať naďalej. 

    • Tvorivé vianočné posedenie v I.C
     • Tvorivé vianočné posedenie v I.C

     • Do galérie Tvorivé vianočné posedenie v I.C boli pridané fotografie.

      „Šťastie , zdravie, pokoj svätý,

        vinšujeme Vám“...

      Advent i samotné Vianoce sú obdobím čakania. Čakania na niečo, NIEKOHO...

      Každý z nás čaká na niečo. Niekto na Ježiška, niekto na Santa Klausa, niekto na darčeky niekto na pokoj a mier. No najviac sa na Vianoce tešia deti.

      Chvíľky čakania sme si spríjemnili vianočným programom pre našich najdrahších. Privítali sme ich básničkami, rozveselili zvonivou vianočnou pesničkou a zavinšovali im šťastie, zdravie, pokoj a lásku.

      Za ich obetavú starostlivosť sme ich obdarovali vlastnoručne vyrobeným darčekom.

      V príjemnej vianočnej atmosfére sme pokračovali vytváraním voňavých ikebán, na ktorých bolo najkrajšie to, že sme ich vyrábali spolu  s rodičmi. Tešíme  sa ako nám prevoňajú naše  izbičky.

                                                                                                                               Krásne sviatky prajú žiaci z I.C.

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • Email školy: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Email správcu obsahu: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com