• Hovorme o jedle - Nezabúdaj na raňajky II.B

     • Do galérie Hovorme o jedle - Nezabúdaj na raňajky II.B boli pridané fotografie.

      Zdravé a vyvážené raňajky sú pre správny vývoj detí veľmi dôležité. Malé kuchárky a kuchári z  II.B triedy v priestoroch školskej kuchynky ukázali, že príprava zdravých a chutných raňajok nie je problémom. Hravo to zvládli. Chrumkavá zelenina, sladké ovocie, celozrnné potraviny, mliečne pochúťky, výborné nátierky,  cereálie, ovocné  šťavy  -  k týmto dobrotám  primiešali  ešte  trošku fantázie, kreativity a dôvtipu. Všetky dobroty sme zjedli a ešte sme aj pekne upratali.   

    • Školská knižnica
     • Školská knižnica

     • Oznamujeme žiakom, že od 1. októbra bude opäť otvorená školská knižnica, avšak v nových priestoroch bývalej multimediálnej učebňe.

        Otváracie hodiny:   utorok 9.00  -  14.00

                                       streda 9.00  -  14.00

      Teší sa na Vás vedúca knižnice Mgr. Anna Kasoniová

     • Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev

     • Do galérie Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev boli pridané fotografie.

      Pri príležitosti 70. výročia založenia Gymnázia v Trebišove 1949-2019 organizovalo Gymnázium turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev. Turnaja sa zúčastnili 4 základné školy: Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove, ZŠ M. R. Štefánika, ZŠ Komenského a Gymnázium Trebišov. Našu školu reprezentovali Laura Mária Majcherová, Kristína Andrašová, Dávid Mihajlo. Žiaci vyhrali krásne 3. miesto.

     • Okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat

     • Do galérie Okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat boli pridané fotografie.

      Dňa 10.10. 2019 prebehlo okresné kolo v bedmintone na ZŠ Komenského. OK sa zúčastnili 3 dievčenské družstvá  a 4 chlapčenské družstvá.

      Naši žiaci ( Peter Zámborský 5.A, Rastislav Zámborský 9.A, Dávid Mihajlo 9.C) vybojovali 3. miesto

      a žiačky (Lujza Suchá a Kristína Andrašová, obe z 9.A) 2. miesto.

      Konečné poradie:

      chlapci

      1. miesto ZŠ Komenského
      2. miesto Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove
      3. miesto ZŠ M. R. Štefánika
      4. miesto Gymnázium Trebišov

      dievčatá

      1.miesto ZŠ Komenského
      2. miesto ZŠ M. R. Štefánika
      3. miesto Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja

     • Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev

     • Do galérie Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev boli pridané fotografie.

      Pri príležitosti 70.vyrocia založenia Gymnázia v Trebišove 1949-2019. Organizovalo Gymnazium turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev. Turnaja sa zúčastnili 4 základné skoly: Cirkevná škola Základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove, ZŠ M.R.Štefanika, ZŠ Komenského a osemročné gymnázium. Našu školu reprezentovali Laura Mária Majcherová, Kristína Andrašová, Dávid Mihajlo. Žiaci vyhrali krásne 3.miesto.

     • HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky!

     • Do galérie HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky! boli pridané fotografie.

      HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky!

      Žiaci 2.D si počas jednej vyučovacej hodiny vyskúšali prípravu zdravých raňajok. Celá hodina prebiehala v priestoroch školskej kuchynky. Na začiatku prebehol rozhovor o dôležitosti raňajok pre zdravie človeka. Potom si žiaci s pomocou pani učiteľky napísali na tabuľu ingrediencie, ktoré budú potrebovať pri ich príprave: vajíčka (od našich sliepočiek), zeleninu (paradajky, papriky, uhorky), celozrnný chlieb, trošku soli, maslo...Každý mal svoju úlohu. Niekto rozmiešal vajíčka, niekto ošúpal a narezal zeleninku, iní miešali praženicu. Všade nádherne rozvoniavalo. Všetko, čo bolo na tanieri žiaci zjedli a ešte za sebou aj krásne upratali. 

     • Deň mlieka v I.C

     • Do galérie Deň mlieka v I.C boli pridané fotografie.

      Deň mlieka v I.C

      Dňa 26.09.2019 sme na ZŠ M. R. Štefánika v I.C oslávili Deň mlieka. Mlieko a mliečne výrobky by mali byť súčasťou nášho jedálnička. S deťmi sme sa rozprávali, odkiaľ sa berie mlieko, ako sa dostáva do potravinového priemyslu, ako sa spracováva, čo sa z mlieka vyrába, ako sa presúva do obchodov a ako sa tieto mliečne produkty v obchode skladujú. Deti následne pracovali s pracovným listom na hodine SJL a MAT. Na VYV si každý žiak vytvoril vlastný projekt mliečnych výrobkov a samozrejme ich aktivita počas celého dňa bola odmenená čokoládovým pudingom a mliekom. 

     • JESENNÉ TVORENIE V II.D

     • Do galérie JESENNÉ TVORENIE V II.D boli pridané fotografie.

      Jeseň,  pani bohatá,

      farbí stromy do zlata,

      premaľúva celý sad...

      V jeden krásny slnečný jesenný deň sme  sa so žiakmi II.D rozhodli, že hodinu výtvarnej výchovy strávime na čerstvom vzduchu. Nepoužili sme žiadne štetce a farby. Na tvorenie nám poslúžili farebné listy, gaštany, drievka... Z nich sme vytvorili naozaj krásne umelecké diela, ktoré sme si zvečnili fotografiou.

    • Európsky týždeň športu ŠKD
     • Európsky týždeň športu ŠKD

     • Do galérie Európsky týždeň športu ŠKD boli pridané fotografie.

      Náš Školský klub detí sa zapojil do Európskeho týždňa športu. Športové aktivity organizovalo CVČ v Trebišove. 

      Deti súťažili v rôznych pohybových hrách ako beh okolo méty, minifutbal, hod ťažkou loptou, skok z miesta a tiež veľmi žiadaná lukostreľba.

      Odmenou im bola radosť z pohybu, sladké prekvapenie a malá školská pomôcka. 

     • Deň kroja

     • Do galérie Deň kroja boli pridané fotografie.

      Deň kroja na vyučovacej hodine geografie

      Na Slovensku máme prekrásne kroje a všetky  ich bolo možné vidieť v Banskej Bystrici, dňa 07.09.2019, na 2. ročníku Dňa kroja.

      Aj my sme si na vyučovacej hodine geografie, vo štvrtok, 12.09.2019, pripomenuli tradície a zvyky našich predkov. Pani učiteľka Tkáčová nám rozprávala o typických jedlách slovenskej kuchyne a začala vyučovaciu hodinu netradične, chlebom a soľou. Potom sme prezentovali naše prezentácie o krojoch z regiónu. Na vyučovacej hodine sme kroje nášho regiónu spoločne obdivovali, naši spolužiaci boli dokonca oblečení v krojoch z oblasti južného Zemplína. Opisovali sme si jednotlivé časti ženského a mužského kroja a žasli nad krásou výšiviek a čipiek. V závere hodiny sme si zahrali  „krojované“ pexeso.

                                                                       Laura, žiačka z VIII.A

    • Európsky týždeň mobility ŠKD
     • Európsky týždeň mobility ŠKD

     • Do galérie Európsky týždeň mobility ŠKD boli pridané fotografie.

      Každoročne sa v septembri koná Európsky týždeň mobility. Tohto roku sa niesol v znamení hesla: Prejdime sa spolu! 

      My v školskom klube detí sme sa tiež zapojili, veď prechádzky máme radi. Vyrazili sme do ulíc mesta ale aj do nášho krásneho parku. Takto sme sa ,,krokom cez mesto" pripojili ku všetkým, ktorí sa  rozhodli podporiť túto akciu. Aby sa ľuďom veselšie kráčalo, skrášlili sme chodník pred našou školou pestrými kriedovými obrázkami. Nech nie je nuda. 

      Bolo to zaujímavé a veselé a sme radi, že sme išli všetkým príkladom. Tak aj Vám pripomíname, aby ste nezabudli: chôdza je pohyb a pohyb je zdravý. 

    • O kúsok lepšie Slovensko s MÍŠOM
     • O kúsok lepšie Slovensko s MÍŠOM

     • Do galérie O kúsok lepšie Slovensko s MÍŠOM boli pridané fotografie.

      Naša škola sa zapojila do projektu „O kúsok lepšie Slovensko s MÍŠOM“. 

      Túto akciu organizovalo mesto Trebišov. Cieľom akcie bolo skrášliť verejný priestor v historickom parku a vyčistiť prírodu od pohodených odpadkov. Dostali sme rukavice a vrecia na sklo, plasty a zmiešaný odpad. Spoločne sme sa pustili do práce a vyzbierali sme veľké množstvo odpadu. Skla sme nazbierali dve vrecia, jedno vrece plastu a dve vrecia komunálneho odpadu.

      Akcia mala aj výchovný charakter a viedla účastníkov k ochrane životného prostredia.

    • Čerstvé hlavičky
     • Čerstvé hlavičky

     • Huráááá - v projekte Čerstvé hlavičky, ktorý prebiehal v termíne od 25. apríla do 5. júna 2019, sme sa stali  víťazom s najvyšším počtom hlasov spomedzi všetkých škôl súťažiacich o partnerstvo s  predajňou Kaufland Trebišov, J. A. Komenského. 

      Zabojovali sme o 200-gramové balíčky ovocia a zeleniny pre našich žiakov a teší nás, že sme zmobilizovali aj našich žiakov, rodičov, priateľov školy a ľudí vo svojom okolí, ktorí nás v projekte podporili a svojimi hlasmi pomohli dostať ovocie a zeleninu práve do našej školy. Ďakujeme!

      Pre nás je dôležité, čo jedia naše deti, preto sme sa rozhodli zapojiť  do projektu, ktorý je  zameraný na zlepšenie stravovacích návykov školákov.

       Balíčky plné vitamínov budú pre nás pripravené už od 2. septembra 2019.

    • Šlabikár remesiel ŠKD
     • Šlabikár remesiel ŠKD

     • Do galérie Šlabikár remesiel ŠKD boli pridané fotografie.

      Múzeum a Kultúrne stredisko Južného Zemplína v Trebišove nás pozvalo do múzea pod názvom

      ,, Šlabikár  remesiel“.

      Program bol určený deťom, aby spoznali a zároveň si aj vyskúšali jednotlivé remeslá našich predkov. Ručné pletenie lana, mlátenie obilia, mletie kukurice.......

      Skutočný zážitok im poskytla jazda na historickom traktore s vlečkou a návšteva domácej farmy. V priestoroch muzeálneho dvora si deti prezreli aj výstavu poľnohospodárskych strojov.

    • Kreslím, kreslíš, kreslíme ŠKD
     • Kreslím, kreslíš, kreslíme ŠKD

     • Do galérie Kreslím, kreslíš, kreslíme ŠKD boli pridané fotografie.

      Každé dieťa sa teší na vytúžené prázdniny. V našom ŠKD každoročné vyjadrujú radosť z prázdnin kresbou na asfalt. Školský dvor zaplnia kresbami, ktoré nám prezradia čo chcú deti počas prázdnin zažiť, čo ich zaujíma a na čo sa tešia. Pokreslený bol celý dvor a veru sa im darilo.

     • Školský program 2018/2019 - spolupráca s RÚVZ v Trebišove

     • Do galérie Školský program 2018/2019 boli pridané fotografie.

      V školskom roku 2018/2019 sa žiaci našej školy zapojili do edukačného programu s názvom "Školský program", ktorého realizátorom bol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trebišove. Edukáciu realizovali pracovníci RÚVZ v súčinnosti s poverenými pedagógmi našej školy.

      Cieľom "Školského programu" je zvýšiť konzumáciu ovocia, zeleniny, mlieka a mliečnych výrobkov, vplývať na zmenu stravovacích návykov, predchádzať chronickým chorobám, zvýšiť vedomosti detí o zdravotných účinkoch ovocia, zeleniny, mlieka a výrobkov z nich,  edukačnými činnosťami obmedziť plytvanie potravinami a tým chrániť životné prostredie.  

      Edukácia sa realizovala v priebehu celého školského roka formou rôznych interaktívnych besied, prednášok, zážitkového učenia, kvízov, projektov, napríklad "Týždeň zdravej výživy"," Viem, čo zjem" a iné.

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • Email školy: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Email správcu obsahu: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com