• Nočný beh

  Nočný beh

  Do galérie Nočný beh boli pridané fotografie.

  Žiaci našej atletickej škôlky si zabehli nočný beh- 300 m a 600 m. 

  1. miesto 300 m- Róbert Holečka

  3. miesto 300 m - Nicolas Farkaš

  3. miesto 300 m- Barbora Muchová

  1. miesto 600 m- Dominik Jevoš

  2. miesto 600 m- Peter Zámborský

  3. miesto 600 m- Barbora Babičová

 • Návšteva knižnice ŠKD

  Návšteva knižnice ŠKD

  Do galérie Návšteva knižnice ŠKD boli pridané fotografie.

  Už po druhý krát v tomto školskom roku sme s radosťou navštívili priestory Zemplínskej knižnice. Tentoraz nás čakalo čítanie z malej nenápadnej knižky od detskej spisovateľky Ivony Březinovej: Lentilka pre dedka Edka. Príbeh, napísaný z pohľadu vnúčika Dodka, ktorý rozpráva o svojom dedkovi Edkovi, bol natoľko pútavý a humorný, že nás celkom vtiahol do deja. Na záver pre nás pripravila milá pracovníčka knižnice rôzne čitateľské súťaže so zameraním na postreh, pozornosť, znalosti autorov i rozprávok zo sveta literatúry pre deti. Priebeh tejto akcie bol veľmi zábavný, a zároveň sme získali nové poznatky. Tešíme sa na ďalšiu návštevu knižnice.

 • Návšteva predškolákov v I.C

  Návšteva predškolákov v I.C

  Do galérie Návšteva predškolákov v I.C boli pridané fotografie.

  Koncom mája našu školu navštívili naši kamaráti – budúci prváci. Niektorých sme si pamätali zo škôlky a s niektorými sme sa ešte len zoznámili. Po vzájomnom predstavení sme im ukázali, čo všetko sme sa za rok v škole naučili. Predškoláci nám krásne zaspievali, za čo sme im my poďakovali tancom. Veľmi sme sa potešili, pretože sa osmelili a pridali sa  k nám.  Na pamiatku sme si spolu s pani učiteľkami vyrobili darček, ktorý nám bude pripomínať naše spoločné chvíle. 

              Dúfame, že sa v septembri s mnohými znova zvítame.

                                                                                                                                     Žiaci z I. C

 • Čokoládová tretra 2019

  Čokoládová tretra 2019

  Do galérie Čokoládová tretra 2019 boli pridané fotografie.

  Naši malí atléti sa 22.5.2019 zúčastnili atetickej súťaže Čokoládová tretra 2019 v Košiciach.  Súťažili v behu na 100 m, 200m a 300 m. Peter Pilár a Peter Zámborský si svojim výkonom vybojovali postup na celoslovenské kolo. 

 • Naši prváci

  Do galérie Naši prváci boli pridané fotografie.

 • Exkurzia - Spišský hrad

  Exkurzia - Spišský hrad

  Do galérie Exkurzia - Spišský hrad boli pridané fotografie.

  Dňa 10.mája 2019 sa konala dlho očakávaná exkurzia pre žiakov siedmeho ročníka. Našou zastávkou bol poklad východného Slovenska – Spišský hrad, ktorý je do zoznamu UNESCO zapísaný už od roku 1993.

  Poobede sme sa zastavili na hlavnom námestí  Levoče v radnici, ktorej história siaha až do 15.storočia. Boli sme pri klietke hanby, no pozreli sme si aj dom Majstra Pavla. Vyrezal oltár v chráme Sv. Jakuba, ktorý je pokladaný za najvyšší gotický oltár na svete – meria 18,6 metra.

  Tento deň sme si užili a spomínali na stredoveké krásy a pamiatky východného Slovenska.

 • Kruhový tréning na hodinách TSV

  Kruhový tréning na hodinách TSV

  Do galérie Kruhový tréning na hodinách TSV boli pridané fotografie.

  Žiaci 3.A a 2.C si na hodinách užívajú pohyb.

 • Turnaj Tipos Minihandball Liga

  Turnaj Tipos Minihandball Liga

  Do galérie Turnaj Tipos Minihandball Liga boli pridané fotografie.

  Žiačky 3.-4.ročníka z krúžku Minihádzaná sa zúčastnili 10.5.2019 posledného turnaja v sezóne 2018/2019 v Michalovciach.  Dievčatá – Natália Domoradová III.A, Zdenka Krokusová IV.B, Janka Starigazdová IV.B, Viktória Vlasatá IV.B, Kiara Vysokajová IV.B, Ružena Zoššáková IV.B, Ema Borčíková IV.C, Nela Horovská IV.C, Vanda Suchá IV.C, Laura Vargová IV.C  si vybojovali  krásne  2.miesto Košického regiónu (RCH Michalovce).  Srdečne dievčatám blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu sezónu aj s novými hráčkami.                                                                                                                                                   

                                                                                                                            Mgr. Žižkovičová,  Mgr. Ilošvayová

 • Akčný deň vrámci projektu „Elektroodpad-Dopad“

  Akčný deň vrámci projektu „Elektroodpad-Dopad“

  Do galérie Akčný deň vrámci projektu „Elektroodpad-Dopad“ boli pridané fotografie.

  Dňa 10.mája 2019 sa vo vestibule našej školy uskutočnil Akčný deň v rámci projektu „Elektroodpad-Dopad“. Zorganizovali ho členky záujmového útvaru ENVIRONKO-žiačky 6.D triedy. Pre vyše 100 zúčastnených mali členky akčného tímu pripravené zaujímavé aktivity-napr. triedenie odpadu, kvíz, osemsmerovka, tajnička, omaľovanky...

  Najúspešnejší súťažiaci si mohli za odmenu pomocou šablóny napísať na bavlnenú nákupnú tašku nápis „RECYKLUJEM“ a zobrať si ju domov, či ju darovať mame alebo starej mame ku Dňu matiek.

  Akcia sa vydarila a veríme, že prispela k zvýšeniu povedomia našich žiakov ako aj dospelých o dôležitosti separovania odpadu ako takého a elektroodpadu zvlášť.

  ________________________________________________________________________________

  RNDr.Tatiana Jenčová a členky záujmového útvaru ENVIRONKO - Ninka Gašparová, Nelka Macková, Miška Repovská, Miška Varanaiová, Viky Kováčová, Kika Mitrová

 • Enviro- geografia v V.A

  Enviro- geografia v V.A

  Do galérie Enviro- geografia v V.A boli pridané fotografie.

  Deň Zeme vyšiel práve na veľkonočný pondelok, na jarné prázdniny, ale to nevadí, je jedno, kedy sa má pripomínať vzťah k planéte Zem. Na vyučovacej hodine geografie s pani učiteľkou Tkáčovou sme robili veľa aktivít, ktoré nás viedli k ochrane planéty. Hovorili sme o životnom prostredí, o recyklácii, o zbere použitých batérii, o náhrade plastových fliaš, ktoré máme na vodu, sklenenými. Ďalšiu aktivitu sme venovali  rastlinstvu a živočíšstvu. Hovorili sme o chránených a ohrozených druhoch a potom sme vytvorili maketu korytnačky močiarnej z CHKO Tajba v našom okrese. V skupinách sme hovorili o životnom prostredí a kreslili plagát s témou Čo ja môžem urobiť. Všetky aktivity boli zaujímavé a ukázali nám, že Deň Zeme nepotrebujeme osobitne oslavovať jeden vybraný deň, ale každý deň.

                                                                                                                                          Žiaci 5. A triedy

 • Jarné upratovanie ŠKD

  Jarné upratovanie ŠKD

  Do galérie Jarné upratovanie ŠKD boli pridané fotografie.

  Ako každý rok, sme si aj tentoraz, zorganizovali v Školskom klube detí jarné upratovanie na školskom dvore.

  Pani vychovávateľky nám rozdali igelitové vrecia, do ktorých sme zbierali odpadky – papieriky, obaly zo sladkostí či plastové fľaše.

  Upratovanie sa nám páčilo a tešili sme sa z čistého dvora, na ktorom sa môžeme každý deň popoludní hrávať.

  Opäť sme si zopakovali, že odpadky nepatria na zem, ale do koša a že si poriadok a čistotu máme udržiavať po celý rok. nie len na školskom dvore, ale aj v priestoroch školy: v triede, na chodbách aj v našich skrinkách.

 • Sv. Trojhviezdie – Cyril, Metod, Gorazd

  Sv. Trojhviezdie – Cyril, Metod, Gorazd

  Do galérie Sv. Trojhviezdie – Cyril, Metod, Gorazd boli pridané fotografie.

  Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do XXIII. ročníka  výtvarnej súťaže  pod názvom Sv. Trojhviezdie – Cyril , Metod , Gorazd.

  V konkurencii mnohých základných škôl , stredných škôl a ZUŠ sa nám podarilo získať niekoľko ocenení. Ocenené práce zároveň postúpili do celoslovenského kola danej súťaže.

   

  Ocenení žiaci našej školy :      

  Simonka Maňková – 3.miesto, v kategórii 6-9 ročných,

  Radka Tóthová – 2.miesto, v kategórii 10-12 ročných,

  Anna Habaľová – 1.miesto,  v kategórii 13- 15 ročných.

   

  Všetkým blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole !

 • Účelové cvičenie

  Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

 • Stavanie mája ŠKD

  Stavanie mája ŠKD

  Do galérie Stavanie mája ŠKD boli pridané fotografie.

  Je taka tradicija, že pred peršim majom, postavia parobci dzivčatam pred domom maja. Šumny jej tot zvyk. I nam še barz pači, zato sebe ho u školskym klube pripominame.

  Preveľo farebnych pantľikoch sme na ňoho naviazali. Keľo ľem na ňoho vošlo, žeby sme ho vyparadzili jak še patri i žeby šicky vidzeli, že u našej škole mame veľo šumnych dzivkoch. Pri tym sme sebe zašpivali, kuščok aj potancovali a vešelo nam bulo.

  Joj... barz je dobre, že mame take šumne a vešele zvyky i u nas na vychodze a že sebe ich furt pripominame, žeby še na nich nezabudlo.

 • Deň Zeme ŠKD

  Deň Zeme ŠKD

  Do galérie Deň Zeme ŠKD boli pridané fotografie.

  22. apríl je vyhlásený za Svetový deň Zeme. Tento deň patrí našej planéte Zem a po celom svete sa konajú akcie a aktivity zamerané v prospech Zeme.

          Aj my deti z ŠKD sme venovali celý týždeň rôznym aktivitám zameraným na ochranu prírody, objavovaniu jej krás či triedeniu odpadu ..... 

           No najväčšou akciou, na ktorej sme sa zúčastnili, bolo podujatie, ktoré organizovalo mesto Trebišov a Správa CHKO Latorica Trebišov. Pri Mestskom kultúrnom stredisku nás čakal kultúrny program a rôzne tvorivé dielničky, kde sme si mohli vlastnoručne vytvoriť milé drobnosti z odpadového materiálu. Na tieto sa tešíme najviac. Cieľom všetkých aktivít bolo prehĺbiť náš vzťah k prírode a k šetrnému prístupu voči životnému prostrediu. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné podujatia. 

 • 10. 5. 2019

  Aktualizovali sme modul Naše úspechy

 • Deň Európy

  Deň Európy

  Do galérie Deň Európy boli pridané fotografie.

  Viete, koľko písmen má najdlhšie fínske slovo? Túto informáciu a veľa ďalších zaujímavostí o európskych krajinách sa žiaci dozvedeli počas špeciálneho dňa, ktorým sme si na našej škole ozvláštnili vyučovanie.

  Vo svete sa Deň Európy oslavuje 9.5., čo je taktiež dátum vyhlásenia Shaumanovej deklarácie a založenia Európskej únie. Pripomenuli sme si ho aj my, a to pomocou rôznych aktivít a hier.

  Žiaci mali možnosť testovať svoje znalosti v oblasti cudzích jazykov, súťažiť či dokonca pocítiť danú krajinu na vlastnej koži skrz tradičné jedlá. Nechýbal ani tanec a hudba.

  Tento deň bol príjemným spestrením, ktoré privítali tak žiaci, ako aj učitelia.

   

                                                                                                Sophia Gazdičová, 9.A

 • Atletika a štafetový beh - krajské kolo

  Atletika a štafetový beh - krajské kolo

  Do galérie Atletika a štafetový beh - KK boli pridané fotografie.

  Dňa 30.4.2019  sa žiaci 1.stupňa zúčastnili atletickej súťaže, kde obsadilli  3.miesto. Srdečne blahoželáme. 

 • Štefánikova latka - mestské kolo

  Štefánikova latka - mestské kolo

  Do galérie Štefánikova latka - mestské kolo boli pridané fotografie.

  Dňa 30.4.2019 ZŠ M.R.Štefánika organizovala 10.ročník v skoku do výšky. Súťaž prebiehala na vonkajšom hádzanárskom ihrisku. Skoku do výšky sa zúčastnili žiaci a žiačky zo siedmych ZŠ z Trebišova a okolia, a to ZŠ M.R. Štefánika, ZŠ Komenského Trebišov,  Cirkevná ZŠ s MŠ sv.Juraja Trebišov,  ZŠ Cejkov, ZŠ Pribinová Trebišov, ZŠ Svätej Rodiny Sečovce  a ZŠ Komenského Sečovce. Súťažilo sa podľa platných pravidiel v kategóriách dievčatá a chlapci.

  Po úvodných slovách p. riaditeľky RNDr. Ivety Kučerovej a organizačných slovách od p. učiteľa Mgr. Michala Németha sa mohlo začať súťažiť.

  Súťaž otvárali dievčatá, ktorých sa nám predstavilo 13 a začínali skákať od výšky 110 cm. Po krásnych skokanských výkonoch si 3. miesto vyskákala Diana Daňková zo ZŠ Pribinová Trebišov  výkonom 130 cm. Na 2. mieste sa umiestnila Mária Macková zo ZŠ Svätej Rodiny Sečovce, výkonom 139 cm a  1. miesto si vyskákala Karin Ďutmentová zo ZŠ Komenského Trebišov s výkonom 151 cm. Našu školu reprezentovali žiačky Soňa Litvová (VII.A) výkonom 125 cm, Adela Tomášová (VII.A)  výkonom 120 cm a Laura Tušaiová (VI.B) výkonom 115 cm.

  Súťaž pokračovala kategóriou chlapcov, kde sa predstavilo 19 žiakov, ktorí začínali skákať od výšky 125 cm. Našu školu reprezentovali 4 žiaci: Martin Koliščák (VIII.B), Rastislav Lietavec (IX.C), Samuel Novák (VIII.B) skočil 145 cm, Miroslav Lietavec (IX.C) skočil výkon 140 cm. Tak isto ako dievčatá aj chlapci podávali výborné výkony. 3.miesto si vyskákal Rastislav Lietavec zo ZŠ M.R.Štefánika Trebišov, výkonom 155 cm. Na 2.mieste sa umiestnil Martin Koliščák zo ZŠ M.R.Štefánika Trebišov, výkonom 155 cm. Na 1.mieste sa umiestnil Samuel Halkai z Cirkevnej ZŠ s MŠ sv. Juraja Trebišov, ktorý skočil výšku 160 cm.

  Ceny na 10.ročník Štefánikovej latky pre najlepších zabezpečili sponzori EURO-VAT spol. s.r.o. Nitra, pobočka Michalovce,   k-PRINT Trebišov, Sladká elegancia, ktorá venovala tortu pre skokana alebo skokanku, ktorý mal najviac úspešných skokov,  naša škola zakúpila medaile pre víťazov a všetci zúčastnení žiaci dostali vďaka sponzorskému daru od SWIDA Innovative, nášho bývalého žiaka Viktora Sučku balíček s občerstvením.

  Celkovo mali skokani na desiatom ročníku Štefánikovej latky 188 pokusov.

  Medaily, diplomy a sponzorské balíčky víťazom odovzdávala p.riaditeľka.

  Ďakujeme účastníkom za výborné výkony a prajeme im veľa ďalších športových úspechov.

  Vďaka patrí aj žiačkam z IX.A, Barbore Demesovej, Veronike Adamovej a Tatiane Majerníkovej a žiakom z V.A Patrikovi Kulinovi, Šimonovi Neckarovi, Borisovi Dragulovi a Petrovi Ivanovi z V.B, ktorí sa spolu s p.učiteľkou Mgr. Farovou starali o zdarný priebeh celého podujatia.

 • Pomazánky - IV.A

  Pomazánky - IV.A

  Do galérie Pomazánky - IV.A boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
 • Učtáreň: 056/6724223

Fotogaléria