• Šk.rok 2018/2019 - začíname

  Do galérie Šk.rok 2018/2019 - začíname boli pridané fotografie.

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Začiatok školského roka 2018/2019

  Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 bude 3. septembra 2018 o 9:00 hod. na školskom dvore.

 • Zoznam školských pomôcok na šk. rok 2018/2019

  Zoznam školských pomôcok na šk. rok 2018/2019
 • Záver školského roka 2017-18

  Do galérie Záver školského roka 2017-18 boli pridané fotografie.

 • Ocenení žiaci

  Ocenení žiaci

  Do galérie Ocenení žiaci boli pridané fotografie.

 • Maratónska štafeta, maratónsky basketbal 2018

  Maratónska štafeta, maratónsky basketbal 2018

  Do galérie Maratónska štafeta, maratónsky basketbal 2018 boli pridané fotografie.

  Poslednou športovou akciou v školskom roku 2017/2018 bola maratónska štafeta. Jej 11. ročník sa konal za pekného počasia 27. 6. 2018 na našej atletickej dráhe. V podstate je to športová rozlúčka našich reprezentantov so školským rokom, ale aj so školou ako takou. Behu sa zúčastnilo 42 bežcov. Maratónsku trať o dĺžke 42 195 m (necelých 176 kôl) zvládli naši žiaci štafetovým behom za 2 hodiny 13 minúty a 13,51 sekundy. Rekord síce nepadol, ale uznanie patrí všetkým, ktorí tento beh zvládli. Odmenou im ako každoročne bola opekačka na školskom dvore.

   

  V ten istý deň sa ešte konal nočný basketbalový maratón, ktorého sa zúčastnili žiaci 6. až 9. ročníkov našej školy. Bývalí žiaci boli nápomocní pri pískaní a organizovaní turnaja. Osobitné poďakovanie patri pánovi Farovi, ktorý odpískal tretinu zápasov. Turnaj začal o 20. 00 hod. a skončil sa posledným 28. zápasom o 06. 45 hod. ráno. Spolu sa ho zúčastnilo 8 družstiev - 47 hráčov. Hrací systém bol každý s každým. Počas zápasov padlo spolu 840 bodov, čo je asi cca. 420 košov. Víťazom turnaja bol každý kto s nami vydržal do skorých ranných hodín. Športu a školskému roku 2017/2018 nazdar.

 • Rozlúčková diskotéka ŠKD

  Rozlúčková diskotéka ŠKD

  Do galérie Rozlúčková diskotéka boli pridané fotografie.

  Posledné júnové dni sa v škole už neučíme, nie sú žiadne písomky ani domáce úlohy.

  Najradšej by sme sa len jašili a skúšať by sa malo z tanca a bláznenia.

  V Školskom klube detí máme už tradične v posledné dni rozlúčku so školským rokom. Verte, že nikto nesmúti. Práve naopak - je to popoludnie plné zábavy a tanca. Taká má byť diskotéka.

  Stretli sme sa na školskom dvore. Dievčatá z II.B si pre nás pripravili na úvod divadelnú scénku a dievčatá z II. C nám zaspievali. Potom sa už pustila hudba “na plné pecky”, ktorá nás všetkých roztancovala. Po chvíli prišiel čas aj na dobroty. Sladkosti, ktoré máme tak radi, nám dodali energiu na ďalší tanečný maratón.

  V II.B si pre deti pripravila pani vychovávateľka Magda Sabová klobáskovú hostinu.

  Na opekačku celkom nevyšlo počasie, ale s tým si poradili naše tety kuchárky a klobásky pripravili v školskej kuchyni. Nám to neprekážalo, klobásky chutili výborne.

  Plné brušká treba vytancovať, tak sme sa rýchlo zapojili do diskotékového kola.

   

  Rozlúčiť sa so školou - diskotékou bol určite dobrý nápad. A takto veselo naladení sa tešíme na leto a prázdninové zábavné dni.

 • Viacboj - Majstrovstvá SR

  Viacboj - Majstrovstvá SR

  Do galérie Viacboj - Majstrovstvá SR boli pridané fotografie.

  23. Majstrovstvá SR v letnom viacboji všestrannosti, Rimavská Sobota, 23. 6. 2018

  Naši najvšestrannejší športovci sa predsa len dočkali

   

       Na majstrovstvách Slovenska v atletike, ktoré sa konali v Trnave sa naši reprezentanti školy medaily nedočkali. Samuel Demko obsadil v hode kriketovou loptičkou 5. miesto výkonom necelých 84 m a Michaela Lacková skončila v skoku do výšky na konečnom trinástom mieste.

       Naši najvšestrannejší športovci sa nakoniec dočkali až na majstrovstvách SR vo viacboji všestrannosti v Rimavskej Sobote. Viacboj pozostáva z týchto disciplín: beh na 60 m, šplh na tyči, hod plnou loptou, skok do diaľky, beh na 1500m žiaci, 800 m žiačky a plávanie na 50 m bez rozdielu pohlavia. Tohto roku sa o titul železného žiaka, žiačku „pobilo“ najlepších 67 žiakov.

       Naši traja najvšestrannejší športovci siahli až na dno svojich síl, čo im v dvoch prípadoch prinieslo aj vytúžené pódiové  umiestnenie.

       Za ich výkony im ďakujeme a prajeme ešte veľa športových úspechov a samozrejme príjemné aj športom prežité prázdniny.

   

  Výsledky našich žiakov vo svojich kategóriách:

   

  M6- rok narodenia 2002- 2003: Samuel Demko, 3. miesto

                                                     Róbert Štim, 6. miesto

   

  Ž6- rok narodenia 2002- 2003: Michaela Lacková, 3. miesto

 • Kreslíme na chodník ŠKD

  Kreslíme na chodník ŠKD

  Do galérie Kreslíme na chodník ŠKD boli pridané fotografie.

  Všetci radi kreslíme. V Školskom klube detí, niekedy aj doma, pokreslíme kopec papierov.

  Kreslíme, čo máme radi, čo nás teší, aj to, ako sa cítime.

  A keď nám výkresy nestačia a tabuľa je tiež malá pre náš výtvarný talent, vezmeme si kriedy a maľujeme na chodníky.

  Aj v to štvrtkové popoludnie ste nás mohli vidieť pred školou, ako spoločne krášlime sivú asfaltovú plochu. Kreslili sme obľúbené rozprávkové bytosti, srdiečka či autá, ale hlavne sme všetci chceli namaľovať, ako veľmi sa tešíme na leto a prázdniny. Na chodníku vznikali hotové umelecké diela: slnká, dúha a celé kvetinové záhony.

  Ľudia chodili okolo a mali na tvárach široké úsmevy. My sme mali dobrú náladu a prsty zamazané od kriedy. (Niektorí aj oblečenie :-))

  Naše výtvory už zmyl dážď, ale nám to neprekáža. Veď vieme, že si to môžeme kedykoľvek zopakovať

 • Poznávací zájazd Londýn - Greenwich - Canterbury

  Poznávací zájazd Londýn - Greenwich - Canterbury

  Do galérie Poznávací zájazd Londýn - Greenwich - Canterbury boli pridané fotografie.

  V dňoch od 06.-11. júna 2018 sme sa zúčastnili poznávacieho zájazdu Londýn - Greenwich - Canterbury. Našu cestu sme začali v skorých ranných hodinách v stredu ráno o 03:30. Prechádzali sme cez Čechy, Nemecko, Luxembursko a Francúzsko. Cestu z Francúzska do Londýna sme absolvovali Eurotunnelom Calais.

  Do Greenwich sme dorazili na druhý deň  vo štvrtok ráno. Z Greenwich sme sa loďou presunuli do centra Londýna, kde sme navštívili Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Streer, Trafalgar Square. Deň sme ukončili atrakciou London Eye, odkiaľ sme mali krásny výhľad na celý Londýn.

  Na tretí deň hneď po raňajkách sme pokračovali v prehliadke Londýna. Navštívili sme  St. Pauls Cathedral, Millenium Bridge, London Bridge, Madame Tussauds, Sherlock Holmes Museum  a stanicu King´s Cross – nástupište 9 ¾ (Harry Potter).

  Na štvrtý deň po raňajkách sme dokončili prehliadku v Londýne prechádzkou v Hyde Parku. Navštívili sme Buckingham Palace, Piccadily Circus, Natural History Museum a nákupné centrum Primark na Oxford Street.

  Na piaty deň  po raňajkách sme išli do mestečka Canterbury, ktoré je známe slávnou katedrálou, kde pôsobil anglický biskup Thomas Becket. Po návšteve tejto katedrály sme nasadli do autobusu a cestovali sme naspäť domov na Slovensko.

  Na záver by sme sa chceli poďakovať p.uč. Nwokoyeovej a Kistyovej za zorganizovanie poznávacieho zájazdu.

   

  Benjamín Nwokoye, 6.A

 • DM - Ľahšie to ide ľahšie

  Do galérie DM - Ľahšie to ide ľahšie boli pridané fotografie.

  Spoločnosť DM drogerie markt vyhlásila projekt „ Ľahšie to ide ľahšie“, ktorým chceli vrátiť šport do škôl. Cieľom projektu bolo motivovať a inšpirovať deti k cvičeniu a vyššej pohybovej aktivite. Projekt bol určený pre 2.stupeň základných škôl a 8-ročných gymnázií. Každá škola si zostavila súťažný tím, ktorý pozostával z 8 žiakov (4 chlapcov a 4 dievčat). Žiaci z  našej školy sa do tohto projektu rozhodli zapojiť.

  Profesionálni tréneri vrcholových športovcov pripravili pre žiakov 2 súťažné dráhy, na ktorých sa žiaci okrem zlepšenia svojej kondície učili spolupráci, rozvíjali tímovosť a uvedomili si dôležitosť disciplíny a vzájomnej dôvery. Každý cvičebný plán obsahoval rôzne úlohy, disciplíny a boli tam zahrnuté aj prvky crossfitu.

  Jedna súťažná dráha obsahovala 5 cvičebných zostáv, kde sa meral čas,  za ktorí všetci 8 žiaci odcvičili danú úlohu a nakoniec sa všetkých päť časov spočítalo do výsledného času, ktorý sa posielal na vyhodnotenie. Takto sa nacvičovala aj druhá súťažná dráha. Z každého kraja postúpili do Veľkého finále 3 školy s najrýchlejšími časmi.

  Žiaci z  našej školy nacvičili obidve súťažné dráhy a postúpili do Veľkého finále medzi 3 školy s najlepším časom.

  Prvú súťažnú dráhu nacvičovali žiaci 5.-8.ročníka -  Lukáš Ňarjaš, Sidónia Sokolová, Soňa Litvová, Matej Karvaš, Ema Dulovičová, Rastislav Zámborský, Johana Lörincová a   Ervín Karvaš.

  Po zmene ročníkov zo strany spoločnosti, kde druhú  súťažnú dráhu mohli nacvičovať už len žiaci 6.-9.ročníka, sme sa museli rozlúčiť so žiakmi piateho ročníka a pribudli žiaci deviateho ročníka,  a to Michaela Lacková a Samuel Demko.

   Druhá  súťažná dráha obsahovala šesť cvičebných zostáv. Po zaslaní časov z oboch súťažných dráh nám prišla odpoveď, že postupujeme do Veľkého finále.

  Veľké finále sa konalo 9.6.2018 v Bratislave na Partizánskej lúke a stretlo sa tam 24 škôl z 8 krajov. Každá škola bojovala o víťazstvo.

  Po ďalších zmenách, kedy Samuel Mento a Samuel Demko nemohli už ďalej súťažiť a Johana Lörincová  bola v čase konania finále v Londýne, sa Veľkého finále zúčastnili títo žiaci-  Soňa Litvová, Matej Karvaš, Ema Dulovičová, Rastislav Zámborský, Alexandra Makeľová, Ervín Karvaš, Michaela Lacková a Róbert Štim.

          Vo Veľkom finále boli pre žiakov pripravené tri súťažné dráhy a beh na 500 metrov. Po dvoch súťažných dráhach sme mali zhodný počet bodov so Súkromným športovým gymnáziom z Košíc. Po behu, kde Róbert Štim dobehol z 24 škôl na 6. mieste, sme skončili v našom kraji na druhom mieste. Rozhodujúca bola pre nás posledná súťažná dráha, kde sa ukázala tímovosť a chuť zvíťaziť. Naši žiaci „zabrali“ a túto súťažnú dráhu vo svojom kraji vyhrali.

  Žiaci vďaka výhre vo Veľkom finále získali pre svoju školu odmenu  5 000 €  na zakúpenie nových športových pomôcok.

  Okrem toho sme postúpili do  súťaže o najlepšiu školu. Aj napriek tomu, že sa nám súťaž o najlepšiu školu nepodarilo vyhrať, sme z Veľkého finále odchádzali ako Veľkí víťazi. 

  Po skončení súťaže o najlepšiu školu sa konal exhibičný zápas s viacerými slovenskými športovcami, ktorého sa zúčastnil Ervín Karvaš.

          Počas prestávok boli pre účastníkov pripravené rôzne sprievodné akcie, o ktoré sa postarali Laci Strike, Emma Drobná, S hudbou vesmírnou a  Ego. Celým finále nás sprevádzali moderátori Martin Chyno Chynoranský a známy hokejista Richard Lintner.  Stretli sme sa aj s viacerými slovenskými športovcami.

       Vďaka patrí všetkým žiakom, ktorí sa na nacvičovaní súťažných dráh podieľali a svojimi výkonmi a 100% nasadením vybojovali pre školu už spomínaných 5 000 €.

 • Plážový mix volejbal

  Plážový mix volejbal

  Do galérie Plážový mix volejbal boli pridané fotografie.

  Dňa 25.6.2018 sa na našej škole konal turnaj v plážovom mix volejbale. Družstvo tvorili 4 žiaci (2 dievčatá a 2 chlapci). Školu mohli reprezentovať maximálne 2 družstva. Turnaja sa zúčastnili 4 školy, a to: ZŠ M.R.Štefánika, ZŠ Komenského, ZŠ Borša a ZŠ Parchovany.

  Naša škola a ZŠ Komenského postavili 2 družstvá. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 6 družstiev. Riaditeľka školy turnaj otvorila a hráčom popriala veľa športových úspechov. Hralo sa systémom každý s každým podľa pravidiel volejbalu. Rozhodcami boli učitelia. Turnaj vyhrali žiaci zo ZŠ Parchovany. Konečné poradie:

  1. ZŠ Parchovany

  2. ZŠ Borša

  3. ZŠ M.R.Štefánika A (Kristína Adamčíková, Simona Klimová, Ervin Karvaš, Samuel Demko)

  4. ZŠ Komenského A

  5. ZŠ Komenského B

  6. ZŠ M.R.Štefánika B (Ema Kerestiová, Ivana Kičinková, Barbora Berešová, Rastislav Girman, Julián Frederik Peter)

  Víťazi obdržali diplomy.

 • Zlatý hlas 2018

  Zlatý hlas 2018

  Do galérie Zlatý hlas 2018 boli pridané fotografie.

 • Minihádzaná - Zober loptu, nie drogy

  Minihádzaná - Zober loptu, nie drogy

  Do galérie Minihádzaná - Zober loptu, nie drogy boli pridané fotografie.

 • Projekt- Viem, čo zjem

  Do galérie Projekt- Viem, čo zjem boli pridané fotografie.

  Projekt „Viem, čo zjem“ patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids a na Slovensku sa v školskom roku 2017/2018  realizoval druhý ročník, do ktorého sa zapojilo aj 224 žiakov našej školy so svojimi triednymi učiteľmi (III.A. III.B, IV.A, IV.B. IV.C, V.A, V.B, V.C, V.D, VI.A, IV.C).  Projekt  je určený pre žiakov 3. – 6. ročníka, ktorí sa počas dvoch prednášok i vypracovaní pracovných listov a kvízov  dozvedeli o správnej a vyváženej strave, dôležitosti konzumácie ovocia a zeleniny i hygiene potravín.

  Súčasťou projektu boli aj dobrovoľné súťaže, v novembri 2017 – Zabávame sa komiksom, kde sa žiakom VI.A triedy  našej školy podarilo vyhrať  4.miesto v rámci Slovenska.   V máji 2018 sa sme sa so žiakmi vybrali na piknik, kde sme si pochutnali na   zdravých potravinách. V projekte žiaci spolupracovali aj s pracovníčkou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trebišove, ktorá s nimi mala zaujímavú besedu o pyramíde zdravia. Žiakov to veľmi zaujalo, vypracovali dotazník zdravej výživy a pani doktorka im odpovedala na zaujímavé otázky.                                                                 

  Projekt o zdravej výžive a dôležitosti správnej životosprávy žiakov zaujal, poznatky, ktoré získali využívajú aj pri stravovaní a dúfame, že im to vydrží, čo najdlhšie.

  Srdečne blahoželáme triede VI.A, ktorá sa umiestnila na krásnom 3.mieste v rámci Slovenska.

  Mgr. Mária Lörinčíková, triedna učiteľka VI.A                     

  Mgr. Jana Žižkovičová, koordinátorka projektu na škole

 • Exkurzia Košice - I.C

  Exkurzia Košice - I.C

  Do galérie Exkurzia Košice  boli pridané fotografie.

  Žiaci 1.C sa vybrali na exkurziu do Košíc. Už cesta vlakom bola zážitkom. Teta sprievodkyňa nám porozprávala o histórii Dómu sv. Alžbety, o erbe Košíc a mnoho zaujímavosti. Prešli sme sa po Hlavnej ulici a prezreli si historické budovy: radnicu, divadlo...  Pekný deň sme zakončili  sladkou bodkou v cukrárni. Tešíme sa aj na budúci rok a nové zaujímavé veci.

 • Viniansky hrad - I.C, II.A, II.C, IV.C

  Viniansky hrad - I.C, II.A, II.C, IV.C

  Do galérie Viniansky hrad - I.C, II.A, II.C, IV.C boli pridané fotografie.

  Dňa 20. 6. 2018 žiaci I.C, II.A, II.C a IV.C prežili nádherný deň v prírode a pri  poznávaní histórie. Navštívili zrúcaninu Vinianskeho hradu, kde pozorovali prácu pri reštaurovaní hradných múrov. Zaujala ich kováčska vyhňa a majstrovstvo uja brašnára. Hradná pani ich vyviedla z pivničného podzemia až na samý vrchol hradnej veže,  odkiaľ sa im otvoril nádherný výhľad na okolitú krajinu. Kto neverí nech tam beží – neoľutuje.

 • Zádielska tiesňava - II.B, III.A, III.B, III.C

  Zádielska tiesňava - II.B, III.A, III.B, III.C

  Do galérie Zádielska tiesňava - II.B, III.A, III.B, III.C boli pridané fotografie.

  V utorok 19.6.2018 sa žiaci II.B, III.A, III.B a III.C  so svojimi triednymi učiteľkami vybrali na turistickú vychádzku. Cieľom tejto cesty bola Zádielska  tiesňava.  V prírode bolo nádherne,  všetci sme pozorovali lietajúci a lezúci hmyz, počúvali sme spev vtáčikov a žblnkot potôčika, pochutili sme si na lesných jahôdkach.  Aj keď túra bola náročnejšia, krásny výhľad a pobyt v prírode stál zato.

 • Čert a Kača ŠKD

  Čert a Kača ŠKD

  Do galérie Čert a Kača ŠKD boli pridané fotografie.

  Bábkové divadlo patrí už dlhé roky všetkým. Veľkým aj malým. Pre zábavu a potešenie. Pre deti je bábkové divadlo úžasným zážitkom.

  Do našej školy zavítalo drevené divadlo z Bratislavy a sám principál divadla si pre nás pripravil  divadelné predstavenie Čert a Kača.

  Rozprávka o papuľnatej Kači, ktorá aj v pekle rozkazovala všetkým čertom, ba aj Luciferovi, nás všetkých pobavila. Spolu s ňou a čertom sme prežili veľa dobrodružných okamihov aj humorné zápletky.

  V príbehu bola na konci svadba a na svadobný tanec pozval principál aj nás. Na záver predstavenia sme si všetci zatancovali a telocvičňa bola, doslova, plná tanečníkov.

  Predstavenie skončilo, bábky uložil principál do veľkej škatule a my sme sa plný zážitkov mohli vrátiť do svojich oddelení.

 • Nočný beh

  Nočný beh

  Do galérie Nočný beh boli pridané fotografie.

  OZ STOPA- NOČNÝ BEH

  Spolu so zaradením detských kategórií  sa organizátori rozhodli podporiť aj našu atletickú škôlku, ktorá sa venuje pohybovej príprave detí. 21.6.2018 odovzdali deťom atletické pomôcky- odporové padáky, kettlebelly, ktoré skvalitnia a zatraktívnia pohybovú prípravu detí.

  Ďakujeme. 

   

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
 • Učtáreň: 056/6724223

Fotogaléria