• 2020/2021

• Rozprávkový čas Vianoc

Od Mikuláša cez Advent sme v našom školskom klube detí neustále tvorili rôzne dielka s vianočnou tematikou. Zdobili sme stromčeky, písali listy Ježiškovi, každý deň otvárali nové okienka adventného kalendára s úlohami, zbierali dobré skutky, vyrábali vianočné priania i ozdoby a pripravovali darčeky pre našich najmilších.

LEGO

Kto by nepoznal obľúbenú stavebnicu LEGO?

Konštruktívne hry sú súčasťou ŠKD, no LEGO je kráľom. Deti si ho vždy vyberú ako prvé spomedzi všetkých hier. Opäť sme dokázali, že nás lego baví, máme veľkú fantáziu a vieme postaviť krásne stavby.

Nech sa páči, pozrite sa!

Čas trávený v karanténe

Napriek tomu, že sme sa nemohli určitý čas stretávať v školskom klube detí, doma sme sa nenudili. Na vyplnenie voľného času sme dostávali námety na dobrovoľné "malé domáce úlohy", a to pomoc rodičom pri domácich prácach a využitie jesenných listov pri výtvarnom diele. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí naše diela nafotili a zaslali. Výsledok je krásny, veď posúďte sami.

Jeseň pani bohatá

So začiatkom školského roka pribúda pre nás deti mnoho povinností a každodenných starostí. No nádherná pani Jeseň nám to vynahrádza farbami. Lístie, ktoré nám šuští pod nohami, sa sfarbuje na zlato a červeno. Ráno nás zľahka štípe na líčkach jemný mrázik, no cez deň slniečko stále svieti a hreje naše rozžiarené tváre. Toto obdobie je nádherné. Preto by bolo škoda nevyužiť bohatstvo pani Jesene v našich kreatívnych dielach.

Babka, dedko mám ťa rád

Október je kalendárnym mesiacom, kedy sú stromy odeté do pestrofarebných šiat. Je mesiacom, ktorý je oslavou jesene života, oslavou úcty k tým skôr narodeným. Deti v ŠKD zhotovili krásne pozdravy, ktoré s láskou venovali najlepším a najúžasnejším starým rodičom, aby si jeseň života užili v zdraví a pohode.

Šarkany

Aj tento rok sme si nenechali ujsť radosť z výroby šarkanov. I to je spôsob, ako si rozvíjať manuálne zručnosti v našich tvorivých dielňach.

Poklad ukrytý v jabĺčku

Existuje jedno ovocie, ktoré je chutné a sladké. Navyše má veľmi veľa vitamínov.  Uhádnete ktoré? No predsa jabĺčko!

Presne to sme si  pripomenuli počas Jabĺčkového dňa v školskom klube detí. V jednotlivých oddeleniach mali pre nás pani vychovávateľky pripravené rôzne aktivity: o jabĺčku sme spievali, tí starší aj skúšali vymyslieť báseň, tvorili sme, kreslili... Aby sme nezabudli na to, že jedno jabĺčko denne odoženie chorobu i trápenie.

A čo ty? Už si si dnes dal jabĺčko?

September v ŠKD

Aj na napriek tomu, že úvod školského roka je poznamenaný opatreniami v súvislosti s Covid-19, v ŠKD sa snažíme vytvárať priestor pre tvorivé aktivity.

Zmenil sa nám život celý, všetko naspäť by sme chceli!

Nikto z nás to nečakal, no Covid k nám zavítal.

My sa ho však nebojíme, lebo rúška na tvári nosíme,

k tomu ešte ruky čisté, vieme to všetci iste.

Covid nás už nestraší. Deti ho nakreslili vo vtipných podobách a zároveň aj premenovali na ,,Koronáčik”.

Ako sme trávili september v Školskom klube detí si môžete pozrieť vo fotoalbume.