• 2015/2016

Kreslím, kreslíš, kreslíme

Farebné kriedy, ozaj veľkú asfaltovú plochu, pekné počasie a fantáziu. Toto nám v školskom klube nechýba a deti sa mohli počas piatkového popoludnia vyblázniť s kriedami. Fantázia pracovala naplno a na chodníku pred našou školou vznikali nádherné umelecké diela. Škoda len, že táto galéria nevydrží navždy.

Deň deti v ŠKD

Všetkým deťom krásny sviatočný deň, veľa kamarátov, neutíchajúci smiech a bezstarostné detstvo. Takúto radosť prežívali dnes aj naše detičky.....

Šikovné ruky detí

Deti I.oddelenia ŠKD svojimi šikovnými rukami vytvorili krásne kytičky, ktoré s láskou a nehou venujú mamičkám k sv. Deň matiek.

Stavanie mája v ŠKD

Máj, máj, máj zelený..... zdobenie mája bolo sprevádzané tancom a spevom. V piatok 29.4.2016 ani nepriaznivé počasie nás neodradilo od stavania mája chlapci postavili máj na našom školskom dvore pre dievčatá. Je zdobený farebnými stužkami.

Deň Zeme

Dňa 22.4.2016 sme si pripomenuki ,,Svetový Deň Zeme" v mestskom parku. Na jednotlivých stanovištiach z odpadu vyrábali vajíčka a hračky. Naše deti sa zapojili aj do výtvarnej súťaže na tému Život na lúke, v lese a vo vode v ktorej boli veľmi úspešné.

Zdobenie srdiečok

Pri príležitosti sv. Valentína vyzdobili deti zo 4. oddelenia ŠKD srdiečka pre mamičky, oteckov, bračekov a sestričky.

Tvorivé dielne v ŠKD

Tvorivé dielne sú súčasťou aj VIII. oddelenia ŠKD. Deti tvorili obrazce z farebných vrchnákov plastových fliaš. Každá skupina si zvolila vlastný motív a potom už len hľadali a triedili v kope farebných vrchnákov potrebné farby a skladali veselé obrázky.  Nesnažili sa vytvoriť žiaden rekord, ale užiť si zábavné popoludnie v školskom klube.

Tvorivé dielne v ŠKD

Dňa 16.12.2015 deti zo IV. oddelenia ŠKD v spolupráci s pani  vychovávateľkou a  pedagógmi z centra voľného času, zorganizovali tvorivú dielničku. .Deti sa na tento deň  veľmi tešili, pracovali s nadšením a veľmi  kreatívne. Spoločnými silami vytvorili nádherné vianočné ikebany.

Zimné radovánky

Konečne sme sa dočkali zimnej prikrývky a poriadnej nádielky snehových vločiek. Deti z ŠKD spolu s vychovávateľkami sa teplo obliekli a hurá užiť si snehovú nádielku na náš školský dvor. Deti sa dosýta vybláznili a užili si dlho očakávaného sniežiku.

Halloween

Dňa 28. októbra sa v našom ŠKD vyskytoval mimoriadne veľký počet čarodejníc, duchov, kostier a iných strašidelných príšer. Našťastie však len na Halloween party, ktorá sa niesla v skvelej nálade plnej veselého tanca a zábavy.

Šarkaniáda

Letí, letí, šarkan letí. 21. októbra sme si spestrili deň šarkaniádou, ktorá u detí vyvoláva veľkú radosť. Krásny slnečný deň, presne ako stvorený pre takúto aktivitu. Neostávalo iné, len zobrať nohy na plecia, šarkany do rúk a utekať. O rok si vypustíme šarkany znovu.

Zemiakové variácie

Plody jesene sme v našom 4. oddelení premenili na dizajnerské návrhy. Pomocou farebných zemiakových odtlačkov sme navrhovali látky na módnu kolekciu JESEŇ 2015.

Jablkový deň

6.10.2015 sa uskutočnil jablkový deň. Celý priebeh dňa sa niesol v znení jabĺčka. Deti vo svojich oddeleniach riešili jabĺčkové úlohy, za ktoré dostali sladkú odmenu v podobe jablka. Jabĺčka čerstvé i tie papierové sa budú na deti počas celej jesene ešte dlho usmievať.