• Kreslím, kreslíš, kreslíme

    Všetci radi kreslíme. V školskom klube detí, niekedy aj doma, pokreslíme kopec papierov. Kreslíme, čo máme radi, čo nás teší, aj to, ako sa cítime. A keď nám výkresy nestačia a tabuľa je tiež malá pre náš výtvarný talent, vezmeme si kriedy a maľujeme na chodníky.

    Aj v to štvrtkové popoludnie sme vzali kriedy a spoločne sme skrášlili sivú asfaltovú plochu pred školou aj na školskom dvore. Kreslili sme obľúbené rozprávkové bytosti, srdiečka či autá, ale hlavne sme všetci chceli namaľovať, ako veľmi sa tešíme na leto a prázdniny. Na zemi vznikali hotové umelecké diela: slnká, dúha, zemeguľa a celé kvetinové záhony.

    Mali sme dobrú náladu a prsty zamazané od kriedy a niektorí aj oblečenie J

    Naše výtvory možno čoskoro zmyje dážď, ale nám to neprekáža. Veď vieme, že si to môžeme kedykoľvek zopakovať.

     

   • Deň detí v Školskom klube

    Medzinárodný deň detí je sviatok všetkých detí, malých, či veľkých. Všetky deti sa tešia na tento úžasný deň plný hier, zábavy a prekvapení. V Školskom klube detí sme Medzinárodný deň detí oslávili tak, ako to majú deti rady. Aj tohto roku sme sa na školskom dvore poriadne vybláznili. Naše pani vychovávateľky si pre nás pripravili rôzne hry a súťaže. No nám sa najviac páčilo, že sme si mohli zatancovať. Pri tanečnej zábave sme sa všetci zvŕtali, ohýbali, poskakovali a vykrúcali. Počasie nám prialo – bolo ozaj krásne.

    Opäť sme raz spolu zažili popoludnie plné smiechu a radosti.

    Škoda, že Deň detí je len jeden deň v roku! 

     

   • Hrady a zámky.

    V ŠKD sme sa v jedno popoludnie rozprávali o hradoch a zámkoch na Slovensku.  Veľmi nás to zaujalo. Najprv sme si o nich prečítali mnoho zaujímavostí a potom sme sa rozprávali, ktoré hrady a zámky sme navštívili so svojimi rodičmi.  K mnohým sa viažu známe povesti a legendy a niektoré sú zahalené aj rúškom tajomstva. Pre všetkých by bolo lákadlom zažiť, ako sa kedysi na hradoch alebo zámkoch žilo.

       Na Slovensku je stredovekých hradov a zámkov ozaj veľa. Niektoré sú sprístupnené turistom, z niektorých sú už iba ruiny. No v Trebišove žiaden hrad ani zámok nemáme. Tak sme si spoločne v oddelení náš hrad vyrobili. Hoci je z kartónu, nám sa veľmi páči.

     

   • Telovýchovné popoludnie v šiestom oddelení.

    Precvičili sme si svaly a tiež koordináciu, postreh, svižnosť, kondíciu a športovú zručnosť.

   • Jarné upratovanie

    To, že v Školskom klube detí kreslíme, spievame a tancujeme, je všetkým dávno známe. Okrem toho športujeme, súťažíme a tiež sa stále učíme niečo nové. No, že vieme aj upratovať, to je novinka aj pre nás. Vyhrnuli sme si rukávy, vzali si vrecia na odpadky a rukavice a spoločne sme sa pustili do jarného upratovania. Ani sme netušili, že upratovanie môže byť také zábavné.

    Chceme mať pekný školský dvor. Veď sa na ňom hrávame každý deň

     

   • Pre naše mamičky.

    Druhá májová nedeľa je už tradične spojená s oslavou Dňa matiek. 

    Veď  najväčším šťastím pre dieťa je,  mať dobrú, milú, nežnú a starostlivú mamu. 

    My deti zo Školského klubu detí sme chceli svoje mamičky potešiť malými darčekmi, ktoré sme pre ne vlastnoručne vyrobili, lebo naše dobré mamky si to zaslúžia.

   • Stavanie mája

    Slovensko je krajina s bohatými a pestrými ľudovými tradíciami. A stavanie mája je jednou z nich. V predvečer prvého mája sa na celom Slovensku, v mnohých mestách a dedinách udržiava táto tradícia. Máje sú symbolom príchodu jari a znovu sa obnovujúcej prírody, aj symbolom  lásky.  

    V školskom klube detí si stavanie mája tiež radi pripomenieme. Náš máj  sme si na školskom dvore vyzdobili už v piatok popoludní. Spotrebovali sme pri tom obrovské množstvo pestrofarebných stužiek, aby sme ho vyparádili, ako sa patrí.

    Počasie nám prialo a celé popoludnie sme sa zabávali - zaspievali sme si, aj zatancovali. 

     

   • Deň Zeme

    Každoročne v apríli má naša planéta veľký sviatok. Všetci vieme, že je to Deň Zeme. V Školskom klube detí  sme venovali celý týždeň rôznym aktivitám zameraným na ochranu prírody, objavovaniu jej krás či triedeniu odpadu.

    Mesto Trebišov - oddelenie školstva v spolupráci s Centrom voľného času v Trebišove a ŠOP SR Správa CHKO Latorica aj tento rok pripravilo pre deti zábavné a zároveň poučné podujatie. A my deti zo školského klub sme sa na ňom s radosťou zúčastnili. Okrem bohatého kultúrneho programu nás zaujali tvorivé dielničky, kde si každý mohol vlastnoručne vytvoriť milú drobnosť. Takéto maličkosti na pamiatku vždy potešia.

    Zabavila nás aj obrovská obrázková skladačka. A najväčší úspech mala dielnička, kde sme si mohli vyrobiť búdky pre vtáčiky, ktoré určite zavesíme na školskom dvore. 

     

   • Zdravé smoothie

     

    Ako sa vraví, po zime treba doplniť vitamíny, aby sme si posilnili telo.

    V šiestom oddelení sme si pohladili chuťové poháriky výborným ovocným kokteilom. Vyskúšali sme rôzne kombinácie chutí a farieb - jabĺčko a banán, jahody, čučoriedky a maliny, pomaranč, mandarínka a citrón. Osviežujúce smoothies nám veľmi chutili.

     

   • Návšteva Trebišovského  múzea

    Naše kroky zo šiesteho oddelenia v tento deň smerovali do nášho múzea na výstavu prác s názvom Vesmír očami detí. Prezreli sme si aj expozíciu zvierat z rôznych kútov sveta.

     

     

   • Farebný Deň Zeme

    Deň Zeme je deň venovaný našej planéte a koná sa každoročne 22. apríla. 

    Aj my, deti sme si v ŠKD pripomenuli, že aj tento rok máme takýto významný deň. S našimi vychovávateľkami sme sa rozprávali o tom, aké dôležité je starať sa o našu prírodu a chrániť si ju. Nie len počas Dňa Zeme, ale po celý rok. Vo svojich oddeleniach sme pracovali na rôznych projektoch a pri tom sme si opäť pripomenuli, že by sme nemali naše okolie znečisťovať odpadkami - plastovými fľašami či obalmi z potravín.

     

   • Zábava v triede

     

    Keď vonku prší, vieme sa zabaviť aj v triede. 

    Pri spoločnom tancovaní v sebe objavíme nový talent a stávajú sa z nás supertanečníčky

     

   • Naše bylinky

     

    Sadíme semienka do zeme.

    Čo nám z nich vyrastie, nevieme.

    Zahrali sme sa na záhradkárov a tešíme sa, ako nám naše bylinky, o ktoré sa spoločne staráme, vyrastú.

     

   • Z rozprávky do rozprávky  

    Keď sa na jednom mieste stretne Ľadová kráľovná s Batmanom a pirátom, mohlo by sa zdať, že takto začína nejaký nepodarený vtip.

    No keď sa k ním pridá Červená čiapočka, veselý šašo, čarodejník Gandalf, a Spiderman, už je všetkým jasné, že to vtip nebude.

     

    V Školskom klube detí sme mali akciu s názvom Z rozprávky do rozprávky, na ktorú boli prizvané všetky rozprávkové bytosti.

    Toľko princezien, čarodejníc, zvieratiek a superhrdinov pokope ste však v žiadnej rozprávke nevideli. To sa môže stať len u nás.

    V jednotlivých oddeleniach si pre rozprávkové bytosti pripravili vychovávateľky pestrý program - hry, súťaže a zábavu.

    Bolo ako vždy veselo, všetci sme sa vybláznili a vytancovali.

    Ako odmenu si každý z nás odniesol malú sladkosť.  

     

     

     

   • Jarný venček         - VIII. oddelenie

     

    Pestrofarebný venček z kvetov by ako ozdoba na dverách alebo na okne nemal chýbať. My sme si také venčeky vytvorili z papierových kvetov a zelených lístočkov.

    Ozdobíme si nimi svoje domovy.

    Takto privítane jar my.

     

   • Farebná Veľká noc

     

     

   • Jarné tvorenie

     

    Kto by nemal rád jar? Slniečko vykúka spod oblakov, kvety začínajú kvitnúť, dni sa predlžujú a všetko krásne vonia.

     

    A keď jar zaklope na dvere, my máme hneď kopec nápadov na tvorenie. Inšpirujú nás rozkvitnuté stromy, pestrofarebné kvietky, práve vyliahnuté kuriatka aj iné mláďatká zo zvieracej ríše.

    Máme nápady, fantáziu ale hlavne máme šikovné ruky, pod ktorými vznikali nádherné umelecké diela.

     

   • Snežienky

     

    Nožičkami v snehu stojí,

    slniečka sa trochu bojí.

    Bielu hlávku nežne skláňa,

    novú jar k nám privoláva.

     

   • V knižnici

     

   • Marec - mesiac knihy   -  X. oddelenie

     

    Marec sa už odpradávna spája nie len s príchodom jari, kedy sa prebúdza príroda päť k životu a všetko kvitne v plnej kráse, ale spája sa aj s knihami.

    Knihy sú pre nás zdrojom informácií a vedomostí, no s knihami je aj zábava.

    A pre mnohých je čítanie či listovanie v knihe relaxom.

     

    Zábava bola, aj keď sme si vytvárali naše portréty ako práve čítame svoju obľúbenú knihu. Vznikli tak ozaj vydarené diela.

     

   • Snehuliacka rodina

    Čo sa urobíte, keď pani Zima šetrí  snehom, ale vy chcete snehuliaka?

    Nakreslíte si ho. 

     

   • Zimné tvorenie

     

   • Máme v triede Antarktídu - IX. oddelenie ŠKD

    Nedajte sa pomýliť! Nemali sme v triede takú zimu. A zima nebola v ten deň ani vonku.  Niežeby sme chceli zažiť treskúce mrazy, to určite nie. My sme si zimnú atmosféru v našom oddelení vytvorili.

    Stačí mať dobrý nápad a šikovné ruky, pridať k tomu farby a štetce, nožnice a lepidlá a zimnú krásu máme  doslova na tanieri.

     

   • Hurá, máme sneh!

    Babka Perinbaba asi zaspala zimným spánkom a úplne zabudla, že nám mala nasnežiť. Aspoň doteraz to tak vyzeralo. No konečne sa prebudila a nasypala snehu aj na Trebišov. Nie veľa, ale aj to nám postačilo, aby sme sa vyšantili na snehu. Na poriadnu sánkovačku nádielky nebolo, ale nám v školskom klube detí to neprekážalo. Na školskom dvore sme postavili pár snehuliakov, vytvorili snežných anjelov a poriadne sa zguľovali. Vymrzli sme, aj naše vychovávateľky, no neubralo nám to na dobrej nálade. Všetci sme si užívali prvú snehovú zábavu.

     

   • Vianočné medovníčky  -  VI. oddelenie ŠKD

    Predvianočný čas v našom oddelení sme si spríjemnili pečením medovníčky v školskej kuchynke. Sladká vôňa škorice, klinčekov a vanilky sa niesla chodbami školy. Naše výtvory sme si odniesli domov a ozdobili spoločne s rodičmi. 

     

   • Zdobíme stromček

     

   • More v šiestom oddelení

    Vonku fúka vietor, mrholí a je škaredo, preto sme si my, deti zo šiesteho oddelenia navodili príjemnú atmosféru podmorského sveta. Postupne sa nám podarilo vykúzliť krásne obrazy rôznofarebného mora, ktoré nám pripomenuli príjemný letný dovolenkový pocit.

     

   • Šarkaniáda

    Papierová hlava, mašličkový chvost,

    pod oblohou lieta deťom pre radosť

     

    Čakali sme na dobrý vietor. No nezafúkal.

    Keď vietor odpočíval, tak sme šarkaniádu presunuli do oddelení a zmenili sme ju na tvorivé dielne. Vytvárali sme papierových šarkanov a ozdobovali ich rôznými materiálmi.

    Tieto šarkany nelietali, ale krásne nám vyzdobili triedy.

     

   •   Zvieraratká  ukryté v lístí

     

   • Príroda inšpiruje

    Niekedy farby a štetce nestačia. Nám sa zachcelo tvoriť trochu inak. Príroda nám ponúkla množstvo materiálu a my, deti, máme kopec fantázie.

    V jeden slnečný deň, sme sa rozhodli využiť pekné počasie a niečo pekné jesenné vytvoriť v parku. Na svoje diela sme použili prírodniny - vetvičky, gaštany, listy. Priamo na chodníku vznikali nádherné jesenné výtvory. A že sa nám podarili. 

    Veď posúďte sami.

   • Tekvicová paráda

    Každé ročné obdobie je príležitosťou pre tvorenie. K jeseni patria aj tekvice. V školskom klube detí sme vytvorili pár nádherných tekvíc.

    Niekto sa popasoval s tými ozajstnými a vytváral svetlonosov. A niektorí si tekvice maľovali alebo ich vystrihovali z papiera.

    Všetky tekvice sa vydarili a poslúžili ako výzdoba našich tried alebo priestorov  školy.

     

   • Jesenné tvorenie

    Pani Jeseň hýri farbami. Červená strieda žltú alebo oranžovú. Pestré farby nás inšpirujú a lákajú pridať sa k nej a začať tiež tvoriť. Neváhali sme, hneď sme chytili do rúk farbičky, farby a štetce, lepidlá a nožnice a naše oddelenia sa premenili na tvorivé dielne.

    Počasie za oknami bolo upršané počasie a vietor rozfúkaval listy na chodníkoch. No v triede bolo teplo a príjemne a vďaka naším jesenným výtvorom sme mali všetko pestrofarebné.

     

     

   • Európsky týždeň mobility v ŠKD

     

    Pohyb je náš kamarát

    má ho malý, veľký rád. 

    Kráčali sme všetci spolu   

    mestom, parkom bez pohonu.

     

    Týždeň sme sa nachodili,                                                                                             

    autá za nohy vymenili.                                                                                               

    Európsky týždeň mobility                                                                                                 

    "klubkáči" takto podporili. 

         

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • valcerova.danka@gmail.com
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov 075 01 Trebišov Slovakia
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com