Navigácia

 • OZNAM pre rodičov

  Dňa 27.9.2017 (streda) o 16.00 hod. sa uskutoční celoškolské zasadnutie Rodičovského združenia pri Základnej škole. Po celoškolskom zasadnutí v školskej jedálni sa v triedach uskutočnia triedne aktívy a zasadnutie rady RZ . 

  Všetkých rodičov srdečne pozývame.

 •            V Dubnici nad Váhom sa konalo celoslovenské finále behu Hľadáme nových olympionikov 2017. Posledného zápolenia sa zúčastnila najlepšia trojica z krajských majstrovstiev a traja náhradníci. Z 27 finálových bežcov obsadil náš žiak Rastislav Girman  11.miesto  s  časom 3:17,23  v behu na 1000 m. Jeho  cieľom síce bola najlepšia desiatka, ale aj tak sa jedná o pekný výsledok z celoslovenských majstrovstiev. Patrónmi  súťaže boli Ján Volko, vicemajster Európy v behu na 60 m a Jozef Repčík, dvojnásobný finalista z majstrovstiev Európy, ktorí mali spoločný obed a besedu so súťažiacimi v deň pretekov. Svojim prístupom a skúsenosťami  určite obohatili aj naše slovenské atletické nádeje.

   

   

  Do galérie Hľadáme nových olympionikov - Majstrovstvá SR boli pridané fotografie.

 • 4. 9. 2017

  Do galérie Otvorenie šk.roka 2017-2018 boli pridané fotografie.

 • 31. 8. 2017

  S prípravou na nový školský rok sme začali už počas letných prázdnin. V areáli školy sme urobili rozsiahlu opravu vnútorného asfaltového nádvoria a schodov, ktoré už nezodpovedali bezpečnostným ani estetickým požiadavkám.

  Do galérie Oprava vnútorného nádvoria školy boli pridané fotografie.

 • Zoznam školských pomôcok na šk.rok 2017/2018

 • 3. 7. 2017

  Do galérie Športový deň zamestnancov boli pridané fotografie.

 • 1. 7. 2017

  Do galérie Zo záveru šk. roka 2016-2017 boli pridané fotografie.

 •          Dňa 27.6.2017  sa žiaci 1.B triedy  v areáli Múzea v Trebišove zúčastnili podujatia Šlabikár remesiel. Najprv  sa previezli na staručkom traktore. Hneď potom sa prváci  oboznámili s postupom pletenia lana na historickom mechanizme. Boli veľmi šikovní, lebo uplietli lano do svojej triedy. Zaujali ich nielen historické predmety, stroje, kroje, náčinie, ale najviac ich nadchla historická „technológia“ spracovania priadze, prania, tkania, mútenie masla, mlátenie slamy, hrnčiarstvo,... . Všetko si chceli vyskúšať. Veď posúďte podľa fotiek, ako prváčence rajbali, tkali nite, mleli na žarnove obilie, mlátili slamu, mútili maslo,  miesili, varili, pripravovali jedlá. Veľmi krásne ďakujeme usporiadateľom, že umožnili žiakom nielen cestovať v čase, ale aj ochutnávať produkty, ktoré  vytvorili sami. Samozrejme najpríjemnejšie bolo zapájanie chuťových pohárikov. Bolo to veľmi vydarené zážitkové učenie !

   

  Do galérie 1.B - Šlabikár remesiel boli pridané fotografie.

 • Aj tento rok boli deviataci na našej škole zaradení do programu VIAC AKO PENIAZE. Jeho cieľom bolo zvýšiť finančnú gramotnosť žiakov základných a stredných škôl a naučiť ich finančne plánovať svoju budúcnosť. Vzdelávací program je rozdelený do desiatich tematických celkov. Tieto na seba postupne nadväzujú od histórie peňazí, bánk a bankových produktov, cez vlastný účet, platobné nástroje, sporenie a investovanie, až po riziká.

  Žiaci získali prehľad z oblasti finančnej gramotnosti mali možnosť testovať si vedomosti a riešiť zadania otvorených otázok a úloh v priebehu štúdia. Študovali v pohodlí domova prostredníctvom internetu, ale i v školskom prostredí.

  Svoje vedomosti si preverili výstupným testom, na základe ktorého niektorí získali aj certifikáty. Na získanie certifikátu museli žiaci absolvovať výstupný test s úspešnosťou minimálne 75%.

  Blahoželáme všetkým úspešným deviatakom.

   

   

  Do galérie Viac ako peniaze - deviataci boli pridané fotografie.

 • V piatok sme si povedali, že sedieť v triedach sa nám veru nechce. Veď čo by sme v triede robili, keď je vonku tak pekne. Kresliť na papier môže byť zábava, ale chcelo by to väčšiu plochu pre náš výtvarný prejav. Preto sme vybehli pred školu a rozhodli sa, že si skrášlime sivú asfaltovú plochu pred budovou. Farebnými kriedami sme nešetrili a hneď vznikali na chodníku umelecké diela. Nejeden chodec sa pristavil a obdivoval naše výtvory. Možno z nás nevyrastú  umelci - maliari, ale kreslenie na chodník nás bavilo a parádne sme si to užili.

 •                Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do  celoslovenskej výtvarnej súťaže  Vojaci  očami detí. Táto súťaž už tradične oslovuje hlavne chlapcov, ktorí sa chcú podobať na svojich otcov, vojakov z povolania, alebo len  sa im toto povolanie veľmi páči. Výkresy sa zapľňajú nielen vojakmi a ich vojenskou technikou, ale určite tam nájdete aj obrázky znázorňujúce pomoc vojakov civilistom pri mnohých živelných pohromách. Nás tohto roku veľmi potešilo, že práca nášho žiaka Simeona Kohuta z VIII.A  zaujala nielen nás, ale hlavne porotu, ktorá odcenila jeho prácu   2.miestom. Simeon sa spolu so svojimi rodičmi zúčastnil slávnostného odovzdávania cien  ministrom obrany p. Gajdošom v Lučenci, kde vojaci oslavovali s mnohými deťmi ich deň  - MDD s vojakmi SR. Okrem  veľmi hodnotnej ceny si priniesol množstvo zážitkov .

    Srdečne mu blahoželáme !  

   spolužiaci z výtvarného krúžku  Mladí výtvarníci

  Do galérie Vojaci očami detí - deti maľujú vojakov boli pridané fotografie.

 •                        Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove vyhlásilo   súťaž o  vytvorenie postavičky Múzejníčka, ktorý bude návštevníkov sprevádzať expozíciami, ako maskot, a jeho obrázková podoba sa objaví na všetkých plagátoch podujatí.       Z našej školy sme do súťaže zaslali 61 prác. Práce všetkých zúčastnených hodnotila porota v zložení zamestnancov múzea, ktorí si na pomoc prizvali odborníkov: riaditeľku Galérie umelcov Spiša, pani Luciu Benickú a riaditeľa Bábkového divadla v Košiciach, pána Pavla Hrehorčáka.   Žiaci našej školy boli veľmi úspešní, 1.oddelenie ŠKD získalo za svojho Múzejníčka- bábku 5.miesto a žiak 2.B  Martin  Vereščák  sa stal celkovým víťazom súťaže, a jeho výtvarná práca bude predlohou pre spomínaného maskota múzea.  Výhercom blahoželáme, a zároveň ďakujeme za reprezentáciu školy

  Do galérie Víťazi súťaže Múzejníček boli pridané fotografie.

 • V Košiciach sa v utorok 20. júna 2017 uskutočnilo finále súťaže ,,Bavme deti športom“, určenej pre prvý stupeň základných škôl. Deti súťažili v osemčlenných družstvách, pozostávajúcich zo štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Zúčastnených 11 tímov pretekalo v nasledovných deviatich disciplínach:

  • Prekážková dráha Formula;
  • Hod plnou loptou z kolien;
  • Znožmé skoky do kríža;
  • Skok do diaľky z miesta štafetovou formou;
  • Hod oštepom na presnosť;
  • Štafetový beh v kombinácii prekážkový beh a šprint;
  • Hod loptičkou na presnosť;
  • Znožmé preskoky cez olympijské kruhy.
  • Beh cez frekvenčný rebrík. 

   

  Naše družstvo si vybojovalo 2. miesto, keď na víťazov nám chýbal 1 bod.

  Úspešné družstvo tvorili:

  1. Tamara Fižiarová 2.A
  2. Nina Fižiarová 2.A
  3. Peter Zamborský 2.A
  4. Dominik Jevoš 2.A
  5. Tiffany Tomašíková 3.A
  6. Simona Lazárová 4.C
  7. Lukáš Ňarjaš 4.C
  8. Damián Rosol 4.C

   

  Do galérie Preteky Bavme deti športom- Finále boli pridané fotografie.

 • Zemplínska knižnica v Trebišove (vlastne, tety, čo v nej pracujú) nás pozvali na Minifestival detskej knihy. Tohto roku mal názov ,,Čítame si radi, podelíme sa aj s vami"  bol to už 7. ročník. My sme pozvanie s radosťou prijali. Pred mestským kultúrnym strediskom, v ktorom má knižnica svojej priestory, sa stretlo veľa detí. Naši rovesníci, ktorí sa s knihami kamarátia, čítanie je pre ne potešením a tiež sa radi zabávajú. Priamo na námestí pre nás boli pripravené rôzne stanovištia. Na jednom z nich sme si mohli vlastnoručne vytvoriť a vyzdobiť čitateľský zápisník. Na ďalšom sme si mohli len tak čítať alebo listovať v zaujímavých knihách. Zábavná bola aj štafeta s knihou. No najzaujímavejšie pre nás bolo maľovanie na tvár, kedy sa z nás, pomocou farbičiek, stali rôzne rozprávkové bytosti. Zažili sme neobyčajné popoludnie a opäť sa potvrdilo, že knižnica nie je miesto plné kníh, ale že v nej zábava určite nechýba.

   

   

 • Jasovská jaskyňa a ZOO Košice boli cieľom výletu pre druhákov. Mnohí ešte nikdy neboli v jaskyni. Tak to bol očakávaný deň. Sen sa im splnil  20.júna 2017.

  Bol horúci letný deň. Ešteže Jasov nie je ďaleko. Prehliadka prevýšila detské očakávania. Bohatou jaskynnou výzdobou a pútavým výkladom boli všetci spokojní. Po pikniku sme cestovali do ZOO. Pred veľkou horúčavou nás zachránil Dinopark, umiestnený v príjemnom tieni lesa. Dokonca nás očakával aj filmový príbeh v 3D prevedení. Tu  sme sa zoznámili so všetkými možnými dinosaurami. Nakúpiť darčeky sme tiež nezabudli. Popri chodníku sme obdivovali surikaty, kapibary, labute, zebry, oslíky, ťavy, kone, sovy, opice… Medveďa sme márne hľadali. Schoval sa pred horúčavou. Osviežili sme sa nanukmi a s peknými zážitkami sme odcestovali domov.

 • Naši piataci sa dňa 15.6.2017 poriadne vyšantili na školskom výlete. Boli v Jasovskej jaskyni, kde objavovali podzemný svet stalaktitov a stalagmitov a v areáli Botanickej záhrady, kde okrem stálych rastlinných zbierok obdivovali aj jedinečné exotické exponáty hmyzu, najmä motýľov. Potom sa previezli vláčikom po detskej železničke na Alpinku, kde na nich čakal chutný obed a veľa zábavy – trampolíny, športové hry, jazda na kárach, streľba s airsoftovej zbrane a kopec iných aktivít. Na konci trasy ich čakalo veľké prekvapenie – nečakaný zbojnícky prepad. Domov sa vrátili unavení, ale plní zážitkov a skvelých dojmov.

   

  Do galérie Školský výlet piatakov v Jasove a Košiciach boli pridané fotografie.

 • Dňa 14.6.2017 bola 1.A na svojom prvom školskom výlete v košickej ZOO. Súčasťou prehliadky bol aj vstup do Dinoparku, kde sme obdivovali praveké zvieratá. Strávili sme spolu nádherný slnečný deň, plný super zážitkov. 

   

  Do galérie Školský výlet - 1.A boli pridané fotografie.

 • Dňa 13. 6. 2017 sa žiaci I.D, III.A, III.B a III.C vybrali na školský výlet. Navštívili najrozsiahlejší slovenský hrad, dominantu Spiša – Spišský hrad.     

  Deti sa počas prehliadky dozvedeli množstvo nových informácií a zaujímavostí o histórii hradu, ale aj rôzne vtipné historky od sprievodcu Lukáša. Počasie nám prialo a slniečko sa na nás počas celého dňa usmievalo. Po prehliadke hradu sme nakúpili množstvo suvenírov a darčekov.Náš výlet sa perfektne vydaril a tak sme si mohli s radosťou prežiť spolu krásny deň.

   

  Do galérie Výlet na Spišský hrad boli pridané fotografie.

 • 13. 6. 2017

  Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna malebná krajina. Tá malebná krajina skrývala mnohé poklady, o ktorých však ani kráľ, ani ľud tejto krajiny, nemal tušenia. V jedno popoludnie sme však tieto slovenské klenoty spoznali. Nemuseli sme ísť ďaleko. Herci, z divadelnej spoločnosti TresC, prišli za nami a rozložili si svoje kulisy, kostými a rekvizity v našej telocvični. Vo svojom divadelnom predstavení nám ukázali, aká krásna je naša krajina. Oboznámili nás s významnými slovenskými vzácnosťami ako sú meď či zlatá ruda. Poznali sme významné historické osobnosti a dôležité udalosti. Divadelné scénky boli pútavé, humorné aj poučné.

  Dokonca si niektorí z nás v nich spolu s hercami zahrali. So záujmom sme všetko sledovali, počúvali a počas predstavenia neraz odmenili hercov potleskom. Najviac sa nám páčili šermiarske súboje a priznávame, každý sa tak trochu zľakol, keď na scéne buchla bomba. Práve vtedy, keď to už nikto nečakal. Lenže zazvonil zvonec a krásnemu divadlu bol koniec. Rozišli sme sa do svojich oddelení plní zážitkov a sme radi, že medzi nás títo skvelí umelci zavítali.

   

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
 • Učtáreň: 056/6724223

Fotogaléria