• Svetový deň mlieka v školách

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň mlieka v školách .

Svetový deň mlieka v školách

Posledná septembrová streda sa spája s oslavou  mlieka na školách. Táto medzinárodná udalosť poukazuje na  dôležitosť  konzumácie mlieka,  mliečnych výrobkov   a ich  zdravotný  význam pre rastúci organizmus. Do 1. C zavítala v tento deň kravička Elička. Spoločne sme čítali prvé písmená, slabiky, počítali aj  tancovali. Prvákom porozprávala o ceste mlieka od kravičiek  až do továrne a na pulty obchodov.   V skupinových prácach sme trénovali vzájomnú spoluprácu  a odzneli naše   prvé argumenty a hodnotenia. Prekvapením pre všetkých bola mliečna desiata. Netradičné školské vyučovanie bolo pre nás zábavou aj obohatením.

• Festival slovenských rozprávok Dobšinského Košice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Festival slovenských rozprávok Dobšinského Košice.

Viktória Tačárová

reprezentovala školu na Festivale slovenských rozprávok Dobšinského Košice

K deťom a detskému obdobiu neodmysliteľne patrí aj žáner rozprávky.

V slovenskej ľudovej rozprávke, či autorskej rozprávke má dieťa možnosť spoznať svet nadčasových hodnôt: pravdu, lásku, spravodlivosť, magickosť, boj dobra a zla, šťastný koniec a iné atribúty spojené s týmto žánrom.

Do sveta rozprávok a fantázie sa započúvali detskí recitátori, učitelia a porota 29.9.2023 na krajskej matičnej prehliadke Dobšinského Košice.

Výborná recitátorka Viktória Tačárová, žiačka 5. B triedy, opäť úspešne reprezentovala našu školu i okres Trebišov. V 2. kategórii za účasti 22 žiakov piatych a šiestych ročníkov  získala krásne 1. miesto.

Viktórii gratulujeme a želáme jej ešte veľa úspechov !

• OSVETOVÁ KAMPAŇ PRE ŠKOLY - ZNEČISTENIE OVZDUŠIA Z DOPRAVY

• V rámci týždňa mobility sme žiakom školy odprezentovali výsledky meraní, ktoré robili v priebehu januára tohto roka žiaci terajšieho 8. ročníka. Meracími zariadeniami sa sledovalo množstvo oxidu dusičitého pochádzajúceho z dopravy v okolí školy. Meracie zariadenia boli vyhodnocované v laboratóriu v Holandsku.

Oxid dusičitý je veľmi nebezpečný plyn ktorý zvyšuje náchylnosť na rôzne respiračné ochorenia napríklad astmu, tuberkulózu, toxické opuchnutie pľúc (ktoré môže byť v niektorých prípadoch aj smrteľné) a iné respiračné infekcie.

Meraním sa jednoznačne dokázal vplyv množstva nebezpečných plynov v ovzduší zapríčinený dopravou. Riešením je znížiť množstvo áut v okolí školy propagovaním zdravého spôsobu dochádzania žiakov aj zamestnancov do školy – peši alebo na bicykli.

Bližšie informácie: www.dnesdycham.sk

• Európsky týždeň mobility

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky týždeň mobility.

Do kampane Európsky týždeň mobility, ktorá inšpiruje a motivuje na nové výzvy v prospech udržateľnej mobility ľudí, sme sa zapojili i my druháci.
            So svojimi triednymi učiteľkami sme spojili prednášku o pozitívnom vplyve pohybu s chôdzou a športovými aktivitami.
            Cieľovou stanicou bola mestská časť parku, kde sme realizovali pohybové hry na postreh a pozornosť.
            Okrem aktívnej chôdze a nových kamarátstiev sme si cestou späť priniesli aj zopár gaštanov, ktoré nám vedia vždy urobiť radosť.

Vaši druháci

• Európsky týždeň mobility

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň mobility.

V rámci Európskeho týždňa mobility sa žiaci 4. A zúčastnili akcie organizovanej Červeným krížom. Akcia bola zameraná na dopravnú výchovu a prvú pomoc, pri ktorej sa žiaci oboznámili s prácou mestskej polície v našom meste.

• OZNAM - ŠKD

• Organizácia činnosti v ŠKD od 5.9.2023

6:15 - 7:30 - ranná služba - v 2.B triede

07:30 - 07:55 - presun do tried a príprava na vyučovanie