• 2011/2012

    • MDD s firmou TUPPERWARE

     Deti mali dobrú náladu, dostali ako malú pozornosť lietadielka, ktoré si poskladali a „lietali“ s nimi po školskom dvore, neskôr v triede spievali a tancovali.Po krátkych úpravách triedy prišla teta s Tupperware a priniesla ukázať veľa užitočných vecí.Neskôr všetci ochutnali rýchlo vyrobenú nátierku a deti dostali za krásne kresby nanuky extra pre nich vyrobené tetou z Tupperware!Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto pekného podujatia.

     Deň múzeí

     Veľká zábava, historické kováčstvo a milý ujo kováč nám spríjemnili popoludnie na "Deň múzeí" v Trebišove. Deťom sa veľmi páčilo rozdúchať oheň, tĺcť po kovadline, vyskúšať ručnú starodávnu vŕtačku, či hojdať sa na originálnej hojdačke. Na koči sa deti cítili ako na výlete vo Viedni.

     Divadelné predstavenie

     Zlá macocha chce skántriť Janíčka a Aničku, aby ubudlo hladných krkov. Deti ujdú do hory a macocha ich prekľaje slovami : „ z čej stupaje sa napijete, na také zviera sa premeníte! „ Ale dobre vieme, že každá rozprávka sa dobre skončí. Predstavenie bolo spestrené živou hudbou a do deja boli interaktívnym spôsobom vtiahnuté aj deti.

     Stavanie mája

     Chlapci vyhľadali konár, ktorý bolo treba spíliť a následne ho vyzdobili pre dievčatá, ktoré sa zatiaľ naučili hodiacu sa ľudovú pieseň: „ Na peršoho maja...“
     Symbolickým sprievodom sprevádzajúc spevom sme vyniesli a upevnili „máj“ pred školu.
     Takýmto nenásilným spôsobom chceme približovať deťom tradície aj ľudové piesne nášho národa.

     Mini kvíz

     Veľmi vydarený MINI-KVÍZ venovaný DŇU ZEME sme prežili s p.Sopkom, vedúcim nášho krúžku „PRIATELIA LESA“. Zaujímavou formou sme sa zasa niečo hravo naučili a za odmenu každé dieťa získalo malú záhradnú rastlinku, ktorú doma posadí do zeme. Všetkým sa to veľmi páčilo.

     Návšteva útulku

     Príjemné jarné počasie sprevádzalo našu vychádzku do útulku. Bolo nám ľúto psíkov za mrežami a pochopili sme, že život nie je iba zábava. Zmiešané pocity detí sme kompenzovali zberom púpav a pletením vencov.

     Apríl mesiac lesov

     Posadili sme v areáli školy symbolicky 2 stromy. Zo severnej strany nám pribudol „JAVOR IGOR“ a pred školou sa pýši maličká ihličnatá „IRENKA“. Deti veľmi oslovila táto aktivita, najmä vlastná práca a kontakt so zemou.

     Jarný prieskum

     Užili sme si pohybu dosýtosti, skoky do sena, poobzerali si vtáčiky vo volierach, sliepky, kozy. Po obľúbených jazdách na koníkoch nám v príjemnom prostredí chutil olovrant naozaj „jarne“. Spoznali sme pinku, ktorá náhodou vletela do stajne. Pustili sme ju na slobodu. Výlet sa všetkým páčil a nikto sa nechcel vrátiť do školy.

     Beseda s príslušníčkou PZ a hasičmi

     V rámci akcie Mesiac pešej chôdze, ktorá prebiehala na našej škole v školskom klube, bola zorganizovaná dňa 19. 10. 2011 beseda s policajtkou a hasičmi, ktorí rozprávali o bezpečnom prechádzaní cez cestu.Hasiči na školskom dvore predviedli deťom hasičskú techniku a ukázali ako prebieha záchranná akcia pri dopravnej nehode. S príslušníčkou Policajného zboru deti rozprávali o bezpečnosti na cestách , dopravných značkách a pravidlách cestnej premávky. Deti si tak názorne zopakovali aj učivo z predmetu dopravná výchova.

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • valcerova.danka@gmail.com
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov 075 01 Trebišov Slovakia
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com