• 2013/2014

Hry v triede

Deň plný hier, zábavy, súťaženia.

Miss bábika

Úlohou dievčať bolo predstaviť svoju bábiku, predviesť ako sa o ňu starajú a zaspievať uspávanku. Všetky súťažiace za svoju snahu dostali sladkú odmenu.

Oslava

V školskom klube bolo rušno, lebo sa chystalii na ten ,,Veľký deň".

.

Veselo je v školskom klube

Aj takto sa dá zdravo relaxovať na školskom ihrisku. Zabávali sme sa pri tomto super- nápade Veroniky Adamovej a do sýtosti sme sa pri týchto atletických výkonoch aj nasmiali a chceme sa s Vami podeliť o tieto krásne momentky. Erika Peter a deti z ŠKD

Les ukrytý v knihe

Dňa 9.5.2014  deti zo IV. oddelenia ŠKD navštívili Mestskú knižnicu v Trebišove. Oboznámili sa s knihami, v ktorých sú hlavnými hrdinami zvieratká. Spoznali rozprávkový les, pozreli si náučný prírodopisný film o svišťoch.Deti sa už teraz tešia na ďalšiu návštevu knižnice.

Sadenie stromu

V tento symbolický deň narcisov „Priatelia lesa“ urobili ešte jeden dobrý skutok a posadili na školskom dvore strieborný smrek .Pomáhali aj iné deti a tešili sa, že robíme dobrú vec , hlavne pomáhame prírode!

Zároveň sme prekyprili rýľom aj piesok a do sýtosti sa v ňom zahrali. Erika Peter a Ján Sopko, vedúci krúžku z CVČ.

Dari jari - ochutnávka

7.4.2014 sme sa ochutnali spoločne naše dary prírody v podobe pažítky,petržlenu, žeruchy, ktorú sme aj sami sadili a  ekologicky s láskou dopestovanej reďkovky od našej pani vychovávateľky  Erika Peter a deti z II. odd. školského klubu.

Jarné prebúdzanie

V piatok 28.2.2014 pred jarnými prázdninami, sme sa po dlhej zime vybrali do Mestského hospodárskeho strediska v Trebišove vybrali v rámci turistickej vychádzky na za relaxáciou a novým poznaním do prírody a medzi naše obľúbené zvieratká a nové jarné mláďatká. Počasie nám vyšlo a všetci sme si to užili, pozrite si fotografie . Erika Peter a deti z II. odd. školského klubu.

Prvá pomoc

V školskom klube sme sa naučili poskytnúť prvú pomoc.

Beseda

Dňa 21.2.2014sme sa popoludní v zborovni stretli s ochranármi chránenej prírodnej oblasti LATORICA. Témou boli MOKRADE, ich vznik, význam a život v nich. Zážitkové učenie dopĺňala fotodokumentácia a envirohry.

Šarkaniáda v ŠKD

Čakali sme na dobrý vietor a šarkaniáda mohla začať. Niektoré šarkany však nechceli poslúchať, ale deti sa nedali odradiť a trpezlivo skúšali, kým sa im to nepodarilo.