• Zemplin špiva i hutori

• Do galérie Zemplin špiva i hutori boli pridané fotografie.

Slovensko je hrdé na svoj bohatý folklór a zvykoslovie. Každá oblasť, mesto alebo obec má svoj vlastný folklór - kroje, hudbu, piesne, architektúru, zvyky, tradície, tance a nárečie. Aj tento rok sa preto žiaci našej školy zúčastnili súťaže Zemplin špiva i hutori, kde sme si opäť pripomenuli piesňami a ľudovým slovom naše krásne nárečie. V školskom kole súťaže zvíťazili títo žiaci:

SPEV:

Kategória 1-3.ročník

1. miesto:    Kristína Majovská   3.B
            2. miesto:    Martin Suchy     2.A

Klaudia Tomášová  2.C

1. miesto:    Terézia Šimaiová   1.B

Kategória 4-6.ročník

1. miesto:   Soňa Burdová    4.C
            2. miesto:   Alexandra Jurčáková   4.B
            3. miesto:   Karolína Rozsypalová  4.A

ĽUDOVÍ ROZPRÁVAČI:

Kategória 1-4.ročník

1. miesto:  Amália Eštuová, Zoja Savková, Sofia Lovasová, Soňa Bindasová  2.A
            2. miesto:  Samuel Uličný, Petra Gergeľová, Ella Pčolinská   2.C
            3. miesto:  Damián Dlužanský  1.B

Víťazom blahoželáme a zúčastneným ďakujeme za skvelú súťaživú atmosféru. :-)

• Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok ZŠ

• Do galérie Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok ZŠ boli pridané fotografie.

Dňa 13. 11. 2019 sa na ZŠ Pribinova v Trebišove súťažilo v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiakov ZŠ. Táto populárna športová hra má každý rok mimoriadny úspech.  Naši žiaci a žiačky získali krásne 1. miesto a postupujú ďalej na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Strážskom.

Budeme na nich myslieť a držať im palce!

• Vystúpenie žiakov v domove dôchodcov Lumen

• Do galérie Vystúpenie žiakov v domove dôchodcov Lumen boli pridané fotografie.

„Natrháme kvety pod lesom na stráni,

vám, starkí naši, kytičku dáme do dlaní.

Hoci vlas vám šedivie a zrak sa už kalí,

prijmite od nás, detí, tie najkrajšie pozdravy.“

S láskou a milým slovom sme začali naše vystúpenie pre starkých v Domove dôchodcov Lumen dňa 29. októbra 2019. Žiaci druhého, štvrtého, šiesteho a siedmeho ročníka uvili pre nich tú najkrajšiu kytičku zo slov, piesní a tancov a vyčarili radosť a úsmev na ich tvárach. Tešili sme sa, že sme im spríjemnili utorkové dopoludnie, že si s nami niektorí aj zaspievali, zabudli na svoje starosti a hlavne, že sa s nami dobre cítili. Na záver sme im zaželali veľa zdravia do ďalších dní a pokojnú jeseň života.

• Filmový večierok

• Do galérie Filmový večierok boli pridané fotografie.

V piatok 8. novembra sa naša školská telocvičňa premenila na filmové plátno. Žiaci sa preniesli do sveta filmových hviezd a rozprávkových bytostí. Počas celého večera sa všetci dobre zabávali. Prešli si rôznymi súťažami, overili si svoje znalosti z filmov, rozprávok a veľa, veľa tancovali. Tí najlepší z nás, ktorí sa dokázali najviac odviazať na tanečnom parkete, získali aj cenu Oscara našej školy. Pre mnohých to bol nezabudnuteľný večer, ktorý nám ešte dlho zostane v pamäti.

• Z rozprávky do rozprávky ŠKD

• Posledný školský deň pred jesennými prázdninami sme ukončili symbolickým uzamknutím školy zázračným kľúčom na podujatí ŠKD s názvom "Z rozprávky do rozprávky". Rozprávkovo vyzdobená školská jedáleň, ktorú pripravili naše pani vychovávateľky, sa zaplnila deťmi v krásnych kostýmoch rozprávkových postavičiek. Bolo naozaj ťažké vybrať z každého oddelenia tú nakrajšiu. Ale predsa len, tie naj boli ocenené rozprávkovou knihou. Ale ani ostatné deti neobišli naprázdno. Boli ocenené fixami a džúsom, ktorý im po výdatnom tanci určite prišiel vhod. Toto podujatie bolo sprevádzané výbornou atmosférou a zábavou. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

• Jeseň pani bohatá v ŠKD

• Jeseň je skutočne veľmi pekná, farebná a poskytuje nám veľa prírodného materiálu na tvorivé aktivity. Medzi neodmysliteľný materiál patrí aj tekvica. Bolo krásne pozorovať deti, ako sa vyšantili pri tvorbe. Ich fantázia skutočne nemá hranice. Dary jesene využili deti v ŠKD a vytvorili z nich prekrásne diela. S niektorými z nich sme sa zapojili aj do celoslolvenskej súťaže Tekvicománia.