Navigácia

Školský klub detí Výchovný program ŠKD Slniečko Školský poriadok ŠKD Plán Práce ŠKD 2016/2017 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018

ŠKD

MISS bábika

Dňa 24.5.2012 prebiehala v školskom klube súťaž "MISS BÁBIKA". Rodinná výchova je dôležitou súčasťou aktivít v školskom klube. Svoje emócie, prejavy lásky mohli deti ukázať pri starostlivosti o svoje "bábätko". Spievali uspávanky, prebaľovali, kŕmili. Z dievčatiek sa stali naozajstné mamičky. Veľmi nás potešilo, že do súťaže sa zapojil aj prváčik Dominik. Všetci sme mu držali palce. Všetci súťažiaci boli odmenení krásnymi cenami a sladkosťami. Pozrite sa na fotky, ako krásne sme prežili popoludnie v ŠKD.

Výstava zvierat v CVC Príroda- ŠKD

V popoludňajších hodinách za nádherného  slnečného počasia sa všetky oddelenia ŠKD premiestnili parkom za poznávaním  exotického vtáctva, holubov, zajačikov, sliepok ,a kohútov do CVC Príroda / Mičurinka /. Chovatelia z blízkeho okolia sa naozaj mali čím pochváliť!!! Hala bola plná zvierat a deti nevedeli ,kam skôr pozerať. Komu bolo v hale tesno, mohol sa povoziť na koči. V tento deň naozaj všetko vyšlo ako má byť.

Mikuláš párty

Mikuláš prišiel v sprievode anjela a čerta. Každá skupina predviedla svoj nacvičený pekný program, kde sa spievalo, recitovalo a tancovalo.

Halloween 2012

Na chvíľu sme sa premiestnili do sveta rozprávky a fantázie a úplne zabudli na bežné dni plné naháňania sa za školskými povinnosťami. Nesnažíme sa napodobňovať Ameriku, bola to naša slovenská strigo- bosorácka -diskotéka plná tajomnej energie, ktorá vznikla záhadným prevtelením, detí do podivuhodných bytostí sveta fantázie! Veď aj v rozprávkach nie sú iba princezné a bola to skvelá forma zašantiť si v školskej jedálni, ktorá sa akoby čarovným prútikom zmenila  na tanečný parket.

Stavanie kŕmidiel

Aj tento rok nezaháľame a ako správni „Priatelia lesa“ chceme naďalej pomáhať vtáctvu  v zime.                                             Sme si vedomí toho, ako veľmi potrebujú našu pomoc.  Preto usilovne vyrábame za pomoci uja Janka /p. Sopka z CVC- Príroda/ktorý odovzdáva deťom  s nekonečnou trpezlivosťou svoje skúsenosti. Niekoľko kŕmidiel sme darovali, aby sa vtáčikom pomáhalo nielen na našom dvore, parku a blízkom okolí. Pravidelne kontrolujeme  a dosypávame krmivo. Deti sú usilovné a teší ich majstrovať, vyrábať a pomáhať, z čoho máme samozrejme radosť.

Streľba zo vzduchovky

Sprevádzaní krásnym  počasím plným farebných tónov jesene vybrali sme sa21.11.2012 na malý výlet do CVC – Príroda. Tam nás už očakával „ujo Janko“ pán Sopko, ktorý sa aktívne  podieľa na funkčnosti a zviditeľňovaní nášho obľúbeného krúžku. Našim základným cieľom  bolo vyskúšať si  mušku vzduchovky, zrak, bystrosť, koncentráciu a pozornosť. Každý mal príležitosť skúsiť si to a objavili sme aj pár streleckých talentov! To všetko sa dialo po bezpečnostnej prednáške a prezentácii narábania so strelnou zbraňou.

Priatelia lesa

Deti sa zaujímajú o prírodu, chcú ju spoznávať a chrániť, preto sa vždy tešia na stretnutie s vedúcim krúžku, ktorý ich vždy prekvapí zaujímavým rozprávaním o prírode, o zvieratkách a o ochrane prírody.Dozvedeli sa niečo o poľovníctve v našom regióne a aj o tom, ako sa poľovníci starajú o zvieratá a prírodu.

Opekačka

V prírodnom prostredí chutí vždy všetkým deťom. Hlavne, keď si špekáčiky  a klobásky pripravia samy.

Zahájenie krúžkovej činnosti 2012/2013

Za nádherného slnečného počasia farebnej jesene členovia krúžku „Priatelia lesa“  zahájili svoju činnosť  návštevou CVČ PRÍRODA v Trebišove, /ktorú stále voláme “Mičurinka“/ S radosťou sme privítali aj  nových členov tohto krúžku. Chránime a stále spoznávame prírodu, rešpektujeme ju a tešíme sa z pobytu v prírode, o čom svedčia aj naše fotografie.

M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov