• OZNAM PRE RODIČOV

• Prosíme rodičov, ktorí doteraz neuhradili príspevok do RZ, aby tak urobili čím skôr.

Príspevok na šk. rok 2020/21 je (v súvislosti s pandemickou situáciou)  12 € na jednu rodinu.

Žiaci 2. stupňa uhradia príspevok na účet č.: SK16 0900 0000 0001 0582 6618

Do poznámky pre prijímateľa je dôležité uviesť meno žiaka a triedu.

Ak uhrádzate za viac súrodencov, uveďte mená a triedy všetkých.

• Zbierka Biela pastelka

• Do galérie Zbierka Biela pastelka boli pridané fotografie.

Dňa 18. septembra 2020 sa na našej škole uskutočnila zbierka Biela pastelka. Vyzbierali sme 234,44 . Vďaka tejto sume aj naša škola môže zlepšiť životy nevidiacich a všetkých tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do tejto zbierky.

B. Nwokoye a K. Šrámková, 9. A

• Čas trávený v karanténe - ŠKD

• Napriek tomu, že sme sa nemohli určitý čas stretávať v školskom klube detí, doma sme sa nenudili. Na vyplnenie voľného času sme dostávali námety na dobrovoľné "malé domáce úlohy", a to pomoc rodičom pri domácich prácach a využitie jesenných listov pri výtvarnom diele. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí naše diela nafotili a zaslali. Výsledok je krásny, veď posúďte sami.

• Jeseň, pani bohatá - ŠKD

• So začiatkom školského roka pribúda pre nás deti mnoho povinností a každodenných starostí. No nádherná pani Jeseň nám to vynahrádza farbami. Lístie, ktoré nám šuští pod nohami, sa sfarbuje na zlato a červeno. Ráno nás zľahka štípe na líčkach jemný mrázik, no cez deň slniečko stále svieti a hreje naše rozžiarené tváre. Toto obdobie je nádherné. Preto by bolo škoda nevyužiť bohatstvo pani Jesene v našich kreatívnych dielach.

• Babka, dedko mám ťa rád - ŠKD

• Október je kalendárnym mesiacom, kedy sú stromy odeté do pestrofarebných šiat. Je mesiacom, ktorý je oslavou jesene života, oslavou úcty k tým skôr narodeným. Deti v ŠKD zhotovili krásne pozdravy, ktoré s láskou venovali najlepším a najúžasnejším starým rodičom, aby si jeseň života užili v zdraví a pohode.

• Šarkany v ŠKD

• Aj tento rok sme si nenechali ujsť radosť z výroby šarkanov. I to je spôsob, ako si rozvíjať manuálne zručnosti v našich tvorivých dielňach.

• Poklad ukrytý v jabĺčku - ŠKD

•      Existuje jedno ovocie, ktoré je chutné a sladké. Navyše má veľmi veľa vitamínov.  Uhádnete ktoré? No predsa jabĺčko!

Presne to sme si  pripomenuli počas Jabĺčkového dňa v školskom klube detí. V jednotlivých oddeleniach mali pre nás pani vychovávateľky pripravené rôzne aktivity: o jabĺčku sme spievali, tí starší aj skúšali vymyslieť báseň, tvorili sme, kreslili... Aby sme nezabudli na to, že jedno jabĺčko denne odoženie chorobu i trápenie.

A čo ty? Už si si dnes dal jabĺčko?

• Jesenné prázdniny

• V zmysle Rozhodnutia ministra školstva z 23.10.2020 jesenné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

Jesenné prázdniny majú všetci žiaci školy.

• OZNAM

• Na základe pozitívnych výsledkov testovania zamestnancov školy prerušujem prezenčné vyučovanie:

- od 28.10 do 30.10. pre celý 1. stupeň

- od 2.11. do 5.11.2020 v triedach: 1.A, 1.B, 1.D,  2.A, 2.B, 3.A, 3.D, 4.B a 4.C.

Žiaci sa budú vzdelávať dištančne.

Žiadame o dodržiavanie karanténnych opatrení.

RNDr. Iveta Kučerová, riaditeľka školy