• BIELA PASTELKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album BIELA PASTELKA.

Dňa 24. 09. 2021 sa naša škola zapojila do verejnej zbierky BIELA PASTELKA, ktorú organizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Cieľom zbierky bolo získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Vyzbierali sme 217,83 eur.

Iryna Slyvka, IX. A

• Kuchári

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kuchári.

Dnes bol náš 1. PROJEKTOVÝ DEŇ. Žiaci z 1.C sa zmenili na kuchárov a upiekli svoj špaldový celozrnný chlebík. Celý deň sme piekli, kreslili, jedli vitamíny, tancovali a cvičili. Vytvorili sme si vlastné pexeso. Oddýchli sme si od učenia a zažili krásny deň. Ďakujem za spoluprácu rodičom mojich šikovných žiakov, našej pani vychovávateľke, Danke, a tiež svojim bývalým žiačkam, ktoré sú už dnes veľké študentky ( Emke a Ivke).

• Programovanie s Bee-Bot včielkou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Programovanie s Bee-Bot včielkou.

Kto sa hrá, nezlostí Bee-Bot Včielka je zábavná, edukatívna hračka, ktorá u detí rozvíja priestorovú orientáciu, logické myslenie a plánovanie. Pomocou hladkej podložky so štvorcovou sieťou rozvíja včielka u detí poznávanie farieb, zvierat, ročných období, či ich matematické zručnosti, slovenský jazyk. Šikovní prváci z 1.C zvládli všetky úlohy na jednotku.

Jana Zubková

• valcerova.danka@gmail.com