• Zemplin špiva i hutori
     • Zemplin špiva i hutori

     • Do galérie Zemplin špiva i hutori boli pridané fotografie.

      Školské kolo súťaže sa uskutočnilo 20.11.2018.  Popoludnie sa nieslo v duchu  krásnych ľudových piesní i hovoreného slova.  Porota hodnotila osobitne spevákov jednotlivcov, duetá a folklórne skupiny a takisto hovorené slovo. 

      Porota rozhodla nasledovne:

      I. Kategória  - SPEV

      1.miesto:  Majovská  Kristína, II.B  (postup na okresné kolo)

      2.miesto:  Tomášová  Klaudia, I.C  (postup na okresné kolo)

      3.miesto: Lajošová  Nela, III.A

       

      I. Kategória  - HOVORENÉ  SLOVO

      1.miesto:  Savková Zoja, Lovásová  Sofia a  Štefanková Nataša,  I.A  (postup na okresné kolo)

      2.miesto:   Matúš  Telepčák,  III.B

      3.miesto:  Kolodi  Matúš, III.C

       

      II. Kategória  - SPEV

      1.miesto:  Birová  Viktória,  VI.A  (postup na okresné kolo)

      2.miesto:  Guláková  Dominika ,  IV.C

      3.miesto: Garanská  Rebeka,   IV.B

       

       II. Kategória  - HOVORENÉ  SLOVO

      1.miesto: Birová  Viktória, Plavnická  Mária, VI.A  (postup na okresné kolo)

       

      IV. Kategória  - DUO

      1.miesto:  Czuľbová  Ester,  Semková  Noemi,  VIII.A (postup na okresné kolo)

      1.miesto: Varhaniková  Sandra, Lörincová  Johanna, IX.A (postup na okresné kolo)

       

      V. Kategória  - SPEVÁCKA  SKUPINA

      1.miesto:  ČERKOTKA  - Koščáková  Rebeka III.C, Sarah  Vivien Dzurovčáková, Zdenka  Krokusová, Kiara  Vysokajová  zo IV.B, Nela  Horovská, Laura  Sosnová, Laura  Vargová zo  IV.C, Evelyn Kačová V.A (postup na okresné kolo)

       

      Víťazom i  všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme. Postupujúcim prajeme veľa šťastia na okresnom kole, ktoré sa uskutoční 27.11.2018 v MsKS Trebišove.

    • Týždeň zdravej výživy
     • Týždeň zdravej výživy

     • Do galérie Týždeň zdravej výživy boli pridané fotografie.

      Týždeň zdravej výživy  5.11.-9.11.2018

      Každý z nás vie, že zdravá strava, ktoré obsahuje potrebné množstvo vitamínov a minerálov je  pre život človeka veľmi dôležitá. A preto je veľmi potrebné vytvárať a upevňovať zdravé stravovacie návyky už od útleho detstva. Deti na prvom stupni ZŠ  sú milé a ústretové na prijímanie nových informácií.

      V týždni zdravej výživy sme sa preto snažili hravými a zaujímavými metódami sprístupniť informácie, čo je pre ich organizmus prospešné a zdravé. V našej škole sme sa popasovali s rôznymi spôsobmi oboznámenia sa so Zdravou výživou. Téma tohto týždňa sa žiakom veľmi páčila a na vybraných úlohách  pracovali s veľkou chuťou a odhodlaním i  pozorne načúvali novým informáciám.

      Spoločne si 1.stupeň urobil vo vestibule školy – Výstavku ovocia a zeleniny, pri ktorej sa zastavili a obdivovali ovocie a zeleninu našich záhrad nielen žiaci našej školy, ale aj rodičia a starí rodičia.

    • V knižnici ŠKD
     • V knižnici ŠKD

     • Do galérie V knižnici ŠKD boli pridané fotografie.

      Priestory Školského klubu detí sme vymenili za knižnicu, kde sme sa pri príležitosti ,,Noci divadiel“ zúčastnili bábkového predstavenia ,,Eduard a jeho zázračná cesta“. Zoznámili sme sa zo smelým zajkom Eduardom a spolu s ním zažili jeho podmorské dobrodružstvá. Predstavenie sa všetkým veľmi páčilo a my sme mali krásny kultúrny zážitok.

    • Strašipárty ŠKD
     • Strašipárty ŠKD

     • Do galérie Strašipárty ŠKD boli pridané fotografie.

         Nastal čas Jesene. Bohatá pani maľuje svojimi farbami prírodu a v tomto čase sa všetci chystáme zapáliť sviečky na hroby. My deti sa však viac tešíme na Halloween.

                  Vždy, keď si do školy prinesieme masky, nevieme ostať pokojní, keď na nás volajú zo skrinky alebo z rohu triedy schované v taškách. Ako keby hovorili: „Obleč si maaa!“ A keď konečne nastane ten moment a my už ako strašidlá a nie deti vkročíme do jedálne, ktorá sa zmení na čarovné a tak trochu strašidelné miesto, nevieme sa prestať tešiť.

      Halloween je síce strašidelný sviatok plný hrôzy, no program, ktorý pre nás pripravili naše pani vychovávateľky bol vzrušujúci. Za úlohu sme mali získať desať kľúčov. Jeden za každý deň, kedy bude naša škola počas jesenných prázdnin zatvorená. Ale nebolo to celkom ľahké. Museli sme plniť rôzne úlohy. Skladať puzzle alebo hľadať písmenká rozmiestnené v jedálni a z nich zložiť slovo. Obrázok aj uhádnuté slovo nám napovedali, kde máme ukryté kľúče hľadať. Jeden z kľúčov sme získali za pesničku, ďalší za uhádnutú halloweenskú hádanku.

      Všetko sme zvládli, spoločne sme si zatancovali, pobavili sme sa a zároveň zažili niečo dobrodružné. Počas jesenných prázdnin sme ešte dlho spomínali na Halloweenskú strašipárty, ktorú sme v Školskom klube detí zažili.

       

       

    • Záložka do knihy spája školy
     • Záložka do knihy spája školy

     • Do galérie Záložka do knihy boli pridané fotografie.

      V priebehu októbra prebiehal v školskej knižnici 9. ročník česko-slovenského projektu: Záložka do knihy spája školy po názvom- Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice. Do projektu sa zapojilo 50 žiakov I. stupňa a 50 žiakov II. stupňa, ktorí pre žiakov partnerskej ZŠ s MŠ Veľký Slavkov v Prešovskom samosprávnom kraji vytvorili dary- záložky. Vyrábali ich s láskou a nadšením. Súčasťou projektu boli aj akcie v školskej knižnici- exkurzie a návštevy školskej knižnice, hodiny hlasného čítania alebo dramatizácie bájok. Týchto akcií sa zúčastnilo 135 žiakov našej školy.

      Všetky tieto akcie projektu prispeli k rozvíjaniu priateľských vzťahov s inými žiakmi, ale aj k lepšiemu vzťahu detí k čítaniu a hlavne ku knihám.

    • Poklad ukrytý v jabĺčku ŠKD
     • Poklad ukrytý v jabĺčku ŠKD

     • Do galérie Poklad ukrytý v jabĺčku ŠKD boli pridané fotografie.

      Jeseň, bohatá pani, nám aj tento rok štedro nadelila úrodu vitamínov. Ponúka nám hrušky, hrozno a hlavne jablká.

      Každý z nás si na jabĺčku rád pochutí. A keď pani vychovávateľky pre nás pripravia v Školskom klube detí Jabĺčkový deň, neodolá nikto z nás detí.

      Okrem ochutnávky ovocia si pre nás aj tento rok pripravili rôzne súťaže a zábavné úlohy: jabĺčkový tanec, skladanie puzzle, spievaní piesní o jabĺčku, kreslene či modelovanie, alebo vymýšľanie básne.

      My už dávno vieme, že tajomstvo ukryté v jabĺčku, je zdravie. Preto nie len počas Jabĺčkového dňa, ale každý deň, by sme si mali dopriať takúto vitamínovú pochúťku, akou je ovocie.

    • Retro party
     • Retro party

     • Do galérie Retro party boli pridané fotografie.

       Jednou z vecí, na ktorú sa iste teší každý deviatak je organizovanie tradičného jesenného večierka. Od samého začiatku nám však bolo jasné, že chceme zmenu a sté výročie vzniku prvej česko-slovenskej republiky nám prišlo viac než vhod. Za tému tohtoročnej párty sme si teda jednohlasne zvolili retro. Celý piatkový večer, od samého začiatku až do poslednej minúty sa niesol v tomto duchu. Začali sme príhovorom, v ktorom sme v krátkosti vysvetlili, aké výročie si pripomíname a pokračovali ako inak, tancom. Hity, ktoré sa pár hodín niesli z telocvične však neboli len tak nejaké, boli to najväčšie hity celého storočia. Od tých najstarších až po najnovšie sme všetci stáli na nohách a tancovali, čo nám sily stačili. Nechýbali však ani krátke pauzy na vydýchnutie, ktoré sme vypĺňali súťažami či tombolou. Neboli sme si istí ako to celé dopadne, kameň zo srdca nám však spadol pri prvom potlesku, smiechu a pochvale. Bol to večer plný tanca, starej hudby, krásnych tematických kostýmov, súťaží, vystrájania no i poctenia si veľmi významnej udalosti  našich dejín. Ubehlo už pár dní, no stále nám pri každej konverzácii zablúdia myšlienky práve k tomuto večeru a chválime si ako dobre bolo. V mene všetkých deviatakov ďakujem všetkým učiteľom, žiakom a sponzorom, bez ktorých by sme túto akciu nikdy nezorganizovali a bez ktorých by sme sa celý večer nemohli zabávať.

     • Deň dobrovoľníctva

     • Do galérie Deň dobrovoľníctva boli pridané fotografie.

      V rámci Dňa dobrovoľníctva žiaci školy v spolupráci s pracovníkmi MHS v Trebišove vysadili v areáli školy stromy a kríky, ktoré nám spríjemnia naše životné prostredie.

    • Minihádzaná
     • Minihádzaná

     • Do galérie Minihádzaná boli pridané fotografie.

      V školskom roku 2018/2019  sa naša škola zapojila do  projektu celoslovenskej minihádzanárskej súťaže s názvom TIPOS minihandball liga. Žiačky 3. – 4.ročníka, ktoré navštevujú krúžok Minihádzaná, sa  budú zúčastňovať   okresných kôl súťaže v Michalovciach. Prípravného turnaja sme sa zúčastnili  24.10.2018  v hale Iuventa Michalovce.  

      Dievčatám  prajeme veľa úspechov v nasledujúcich kolách súťaže.

    • Cezpoľný beh
     • Cezpoľný beh

     • Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

      Víťazstvo na okresnom kole a dve medaily na krajskom kole v cezpoľnom behu.

           Naši traja najlepší bežci a bežkyne na stredné a dlhé trate v zložení Johana Lorincová, Dáša Sidorová,  Lujza Suchá, Rastislav Girman, Ervin Karvaš a Adrián Miško ovládli okresné preteky v cezpoľnom behu a zaslúžene si vybojovali celkové prvenstvo a postup na krajské kolo do Kysaku. V súťaži jednotlivcov obsadil R. Girman prvé a J. Lorincová druhé miesto.

       Na krajskom kole bola pripravená náročná kopcovitá trať  v priľahlom lese obce Kysak. Pretekov sa zúčastnilo 32 chlapcov a 35 dievčat zo všetkých okresov košického kraja. Rastislav Girman obsadil v súťaži jednotlivcov celkové tretie miesto a družstvo chlapcov skončilo druhé. Naše dievčatá skončili na piatom mieste.

      Našim dlhotratiarom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy i mesta a prajeme im ešte veľa športových úspechov.

    • Svetový týždeň vesmíru
     • Svetový týždeň vesmíru

     • Do galérie Svetový týždeň vesmíru boli pridané fotografie.

      Svetový týždeň vesmíru je medzinárodný sviatok a oceňuje sa ním vklad, ktorý veda a technika, zaoberajúce sa kozmom, prinášajú pre zlepšenie života človeka. Na celom svete sa počas tohto týždňa organizujú podujatia zamerané na vzdelávacie programy súvisiace s vesmírom. Aj žiaci 4.B sa zúčastnili besedy o Slnečnej sústave a pozreli si výstavu, ktorú organizovalo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, útvar astronómie. Ďakujeme za náučnú prednášku, z ktorej si odnášame nové vedomosti o vesmíre.

    • Európsky týždeň športu - II.stupeň
     • Európsky týždeň športu - II.stupeň

     • Do galérie Európsky týždeň športu - II.stupeň boli pridané fotografie.

       25.9.-26.9.2018

      V rámci Európskeho týždňa športu, ktorý je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe, sa aj naša škola zapojila do tejto akcie a pripravila pre žiakov 5. až 9. ročníka rôzne pohybové aktivity.  

      Iniciatíva Európskej komisie  bola reakciou na prieskum Eurobarometra z roku 2017, podľa ktorého sa Európania zapájajú do športu a pohybových aktivít veľmi málo. Takmer 60 % Európanov vôbec nikdy necvičí alebo takmer nikdy nešportuje.

      Pre našich žiakov boli pripravené stanovištia, ktoré preverili ich fyzické sily. Žiaci so slabšou pohybovou aktivitou si našli tiež svoje uplatnenie. V utorok 25.9.2018 bolo pre žiakov 5.-6.ročníka pripravených osem stanovíšť:

      1. stanovište - Lano+ podlezenie
      2. Stanovište - Skok do diaľky
      3. stanovište - Podávania slammballu
      4. stanovište - Prekážková dráha – CrossFit
      5. stanovište - Beh na 60 m
      6. stanovište - Hod na cieľ
      7. stanovište - Slalom s loptami
      8. stanovište - Hod bremenom

      Po odcvičení na stanovištiach sa žiaci presunuli do telocvične, kde prebiehal vybíjaná medzi triedami. 4. – 5. ročníka.

       V  stredu 26.9.2018 bolo pre žiakov 7.-9.ročníka pripravených deväť stanovíšť:

      1. stanovište - Lano+ podlezenie
      2. stanovište - Skok do diaľky
      3. stanovište - Podávania slammballu
      4. stanovište - Prekážková dráha – CrossFit
      5. stanovište - Beh na 60 m
      6. stanovište - Hod na cieľ
      7. stanovište - Slalom s loptami
      8. stanovište - Hod bremenom
      9. stanovište - 5 – 10 – 5 drill

      Po odcvičení na stanovištiach sa žiaci so svojimi triednymi učiteľmi presunuli do parku na spoločný beh a prechádzku po parku.

       Naším zámerom bolo, aby sme žiakov motivovali k pohybu a aby sa žiaci na stanovištiach spojili, vzájomne spolupracovali a povzbudzovali sa k lepším výkonom. Veríme, že sa nám to aspoň trošku podarilo a žiaci prežili aktívny a veselý deň.

     • Príspevok do RZ

     • Príspevok na činnosť RZ je aj v školskom roku 2018/19  20 € / rodinu.  Uvítame možnosť uhradiť ho priamo na účet RZ.  Informácie k platbe nájdete v záložke "Platby" na hlavnej obrazovke po prihlásení. Dôležitý údaj je variabilný symbol. V Správe pre prijímateľa môžte uviesť meno žiaka. Ak školu navštevuje viac detí z jednej rodiny, posielajte príspevok len na jeden varaibilný symbol (jedného žiaka). Príspevok je možné uhradiť v dvoch splátkach alebo v jednej naraz.

    • Európsky týždeň športu 2018
     • Európsky týždeň športu 2018

     • Do galérie Európsky týždeň športu 2018 boli pridané fotografie.

      Žiaci 1. stupňa boli  #BeActive a zapojili  sa do Európskeho týždňa športu. Ukázali, že šport ich baví. Súťažili v rôznych disciplínach: prekážkový beh, beh na 60m, lezenie po lane, skok do diaľky, hod plnou loptou.

      Súťaženie sme ukončili spoločným behom v parku.

      Na Slovensku si zašportovalo takmer 155 000 detí a dospelých. Tešíme sa, že sme boli súčasťou.

    • Deň kroja na hodine geografie
     • Deň kroja na hodine geografie

     • Do galérie Deň kroja na hodine geografie boli pridané fotografie.

      Celoslovenský deň kroja je veľké podujatie, ktorého hlavné dejisko je Banská Bystrica. Pani učiteľka Tkáčová však iniciovala nápad, že túto udalosť prinesieme aj k nám,  a ozvláštnime si tak hodinu. Doma sme teda pripravili prezentácie, navštívili povalu  starej mamy a čakali sme  na piatok. Hodinu sme začali ukážkou krojov a pripomenutím si niektorých našich tradícií či zvykov,  a zakončili sme ju prezentáciami. Tie sa zaoberali Zemplínom z rôznych uhlov. Jedna bola o Zemplíne ako takom, druhá o jeho zvykoch a nesmeli chýbať ani tie o tradičných zemplínskych krojoch.  Táto hodina priniesla príjemný nádych folklóru do začiatku nášho školského roka a mne nezostáva nič iné, než sa za to pani učiteľke poďakovať. Ďakujeme!

      Sophia Gazdičová IX.A

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • valcerova.danka@gmail.com
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com