• Deň otvorených dverí na MsÚ
     • Deň otvorených dverí na MsÚ

     • Do galérie Deň otvorených dverí na MsÚ boli pridané fotografie.

      Dňa 29.5.2018 Mesto Trebišov usporiadalo Deň otvorených dverí pre deviatakov základných škôl.  

      Z našej školy sa zúčastnili žiaci:  9.A Marianna Kolodiová a Matej Vida,

                                                           9.B Paulína Šalamonová a Gabriel Šalamon,

                                                                                                 9.C Rút Jackova a Katarína Takáčová.

      Na pôde Mestského úradu  nás  privítal pán  primátor PhDr. Marek Čižmár, s ktorým sme mali možnosť vyskúšať si  pozíciu mestských poslancov na simulovanom zastupiteľstve.

      Ako poslanci sme si vyskúšali  rokovanie, hlasovanie  za jednotlivé návrhy, zapájali sme sa do diskusií, reagovali sme na faktické poznámky. Na záver boli ocenení štyria najaktívnejší žiaci, medzi ktorými boli aj žiaci z našej školy  - Marianna Kolodiová a Matej Vida.

      Po rokovaní sme mohli nahliadnuť do všetkých priestorov Mestského úradu a aj do primátorovej kancelárie, kde nás oboznámil so svojou funkciou a úlohami,  ktoré z toho vyplývajú. Na záver nás čakalo malé pohostenie. 

      Po skončení sme si prezreli priestory mestskej polície, operačné stredisko a oboznámili sme sa s prácou  policajtov.

      Boli sme radi, že sme sa tejto zaujímavej akcie mohli zúčastniť.

                                                                                                                              M.Vida,    IX.A

       

       

    • Návšteva hlavného mesta - 8.A
     • Návšteva hlavného mesta - 8.A

     • Do galérie Návšteva hlavného mesta - 8.A boli pridané fotografie.

      V kalendári bolo 24.5. a my, 8.A, sme utiekli z pazúrov skúšaní a písomiek na krásny výlet rovno do nášho hlavného mesta. Cesta zbehla bez problémov aj napriek tomu, aká dlhá bola. Po pár hodinách, ktoré sme strávili vo vlaku sme sa konečne dočkali možnosti nadýchať sa pravého bratislavského vzduchu. Prvý deň nám počasie krásne hralo do karát, druhý tomu však tak nebolo. Aj napriek tomu, akí zmoknutí sme všetci boli, prehliadku Parlamentu sme si náramne užili. Poobede, keď sa počasie umúdrilo sme si dopriali prechádzku v samom srdci Bratislavy – Starom meste. Posledný deň, ktorý nám zostával sme využili na návštevu zrúcaniny hradu Devín. Okrem krátkych prechádzok sme tak okúsili i trochu turistiky. Bol to krátky čas, no i tak si myslím, že sme videli Bratislavu a všetko, čo nám mohla ponúknuť. Zažili sme ruch veľkého mesta aj dobrodružstvo, no i tak sme sa všetci tešili späť domov, na ten náš krásny východ.

       

    • Plavecký výcvik 3.C
     • Plavecký výcvik 3.C

     • Do galérie Plavecký výcvik 3.C boli pridané fotografie.

      Počas  5 dní v máji (21.5.  – 25. 5. 2018) sa žiaci III.C  zoznamovali s vodou na plavárni ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou.

      Bolo to super! Deti šikovné, odvážne a voda teplá, mokrá (už menej chutná :-)) !  Podstatné je to, že sa všetci  do nohy naučili plávať dva plavecké štýly – kraul a znak. Odkazujú všetkým, že vody sa netreba báť.

    • 1.A v knižnici
     • 1.A v knižnici

     • Do galérie 1.A v knižnici boli pridané fotografie.

      Dieťa potrebuje čítaný príbeh ako soľ. Hľadá v ňom odpovede na svoje otázky. Dáva mu podnety na rozvoj svojej fantázie. Prežíva tu svoje emócie a spoznáva ich. Hranica medzi príbehom a dieťaťom je do určitého veku veľmi citlivá a nejasná. Dieťa ním žije, ponára sa do neho. Fantázia a skutočnosť majú k sebe veľmi blízko – dieťa stotožňuje skutočné s neskutočným, čo je možné aj vďaka silným emóciám, ktoré prežíva.

      Žiaci 1.A triedy boli v Zemplínskej knižnici v Trebišove  na pasovačke detského čitateľa. Teta z knižnice ich previedla po oddeleniach knižnice, vysvetlila im ako sa majú správať a kde  majú hľadať detskú literatúru.  Po pasovačke dostali čitateľské preukazy a na pamiatku toho  krásnu záložku.
       

      “Aby sme mohli čítať dobré knihy, nesmieme čítať zlé, lebo život je krátky a naše sily sú ohraničené.“

    • Prvácka akadémia
     • Prvácka akadémia

     • Do galérie Prvácka akadémia boli pridané fotografie.

      17. 5. 2018 sa v MsKS uskutočnila prvácka akadémia. Naši najmenší školáci si pre svojich najbližších pripravili krásne piesne, básne a tance. Svojím vystúpením potešili srdiečka a pohladili dušu. K programu sa pridali aj starší spolužiaci s ľudovým súborom ČERKOTKA, ľudovým rozprávaním a sprievodným slovom. Na tvárach sa zaleskli aj slzičky dojatia. Čas sa na chvíľu spomalil a všetci sme prežili krásne chvíle  radosti a  pokoja. Z našich malých prváčikov sa stali veľkí školáci.

    • Dejepisná exkurzia
     • Dejepisná exkurzia

     • Do galérie Dejepisná exkurzia boli pridané fotografie.

      Bolo stredajšie ráno. Ako každý deň aj 9. mája sme sa vybrali do školy. Nečakalo nás však obyčajné vyučovanie. Pred školou sme všetci siedmaci nastúpili do autobusu a vybrali sme sa na dejepisnú exkurziu. Náš smer bol jasný – Levoča a Spišský hrad. V ten deň sme spoznávali históriu našej krajiny  zblízka, na vlastnej koži. Región východného Slovenska je bohatý na historické pamiatky a my sme si vybrali tie, ktoré pozná a obdivuje celý svet.

      Po príchode do Levoče sme navštívili historickú radnicu, kde nám pani sprievodkyňa porozprávala o histórii mesta, mestských privilégiách a zaujímavej povesti o Bielej panej. V Dome  Majstra Pavla  sme  sa oboznámili s prácou a dielom  tohto vzácneho stredovekého rezbára, ktorý vytvoril aj najvyšší gotický oltár na svete. Dozvedeli sme sa, ako tvoril svoje diela a podľa ktorých znakov ich spoznáme. Po prehliadke múzeí sme si prezreli klietku hanby a námestie, ktoré je ukážkou staviteľstva a umenia stredoveku. Naše teoretické vedomosti o renesančnej architektúre sme si mohli overiť hľadaním staviteľských znakov a meštianskych domov na námestí.

      Popoludní sme navštívili Spišský hrad – unikátny príklad stredovekého kráľovského hradu, najväčší hradný komplex strednej Európy.  Jeho história sa začala písať už v 12. storočí a dodnes nám ju pripomínajú expozície umiestnené na hrade. Bolo to panstvo kráľovských  rodov  Arpádovcov,  Anjouovcov,  ale aj župana Imricha Zápoľského,  či šľachtických rodov Thurzovcov a  Čákiovcov. Nazreli sme do tajomnej stredovekej kuchyne, v hradnej kúpeľni sme videli ako dbali o hygienu  hradní páni.  Zoznámili sme sa aj s odvrátenou tvárou  stredoveku, mučiarňou, v ktorej sme spoznali rôzne spôsoby  mučenia. Najkrajším zážitkom bol nádherný výhľad,  ktorý sa nám naskytol , keď sme po úzkom a strmom schodisku vyšli na hradnú  vežu         ,, NEBOJ SA „. Vďaka peknému počasiu sme videli mestečko Spišské Podhradie, Spišskú kapitulu aj kaplnku na Sivej brade.

      Unavení, ale plný zážitkov z dejepisu i geografie sme sa v poobedňajších hodinách vrátili spokojní domov.

    • Motýle v III.B
     • Motýle v III.B

     • Do galérie Motýle v III.B boli pridané fotografie.

      Naša pani učiteľka nám objednala larvy motýľov – babôčky bodliakovej  a my sme sledovali ako sa vyvíjajú. Larvy boli umiestnené v plastovom pohári s viečkom, kde mali aj potravu.  Larvy sa nazývajú aj húsenice. Húsenice venujú svoj čas rastu a potrave.  Ich život trvá dlhšie ako život motýľov. Po dvoch týždňoch sa húsenice zakuklili. V kukle sa deje premena na motýľa. Kukly boli väčšinou nehybné a preložili sme ich do sieťky. Keď svoj vývin ukončili, praskol obal kukly a motýle vyliezli zo svojej kolísky. Keď sa motýľ dostane z kukly začne hneď nasávať vzduch, ktorým vypĺňa pokrčené krídla a tie nadobudnú svoj tvar a veľkosť. Motýľ sedí 3 minúty na tom istom mieste, kým mu nestuhnú krídla a nadobudnú pevnosť. Vyliahnuté motýle sme kŕmili sladkou šťavou z jabĺk a pomarančov. Po týždni sme motýle vypustili do voľnej prírody. Ktovie, kde si našli svoj domov? Možno blízko školy a sýtia sa sladkým nektárom z kvetov.                                                            

       

                                                                                                                                            Pavol  Kassay, III.B

       

    • Čokoládová tretra - Košice
     • Čokoládová tretra - Košice

     • Do galérie Čokoládová tretra - Košice boli pridané fotografie.

      Čokoládová tretra je šprintérsky pretek pre deti od 6-11 rokov. Súťaží sa na tratiach od 100 do 300 metrov. Tí najlepší si zabehnú finále na Zlatej Tretre.  Výnimočnú šprintérsku detskú súťaž  v minulosti podporil aj Usain Bolt. 

      Vo štvrtok sa na štart postavili stovky detí. Najlepší traja v každej kategórii sa kvalifikovali do slovenského finále, ktoré bude na Deň detí, 1.6. v Košiciach. Z našej školy sa to podarilo 2 žiakom:

      Róbert Holečka - 3. miesto- beh na 100m

      Peter Zamborský- 3. miesto- beh na 200m

      Šimonovi Karvašovi ušlo 3. miesto o 72 stotín sekundy.

      Ambasádormi boli rovnako ako pred rokom Danka a Janka Velďákové a v súčasnosti najväčšia osobnosť slovenskej dráhovej atletiky, šprintér Ján Volko. 

      Video na: https://www.tvkosice.sk/video/5afea5c74526ca4b424375bc

    • Sadíme my máje - ŠKD
     • Sadíme my máje - ŠKD

     • Do galérie Sadíme my máje - ŠKD boli pridané fotografie.

      Slovensko je krajina s bohatými a pestrými ľudovými tradíciami. A stavanie mája je jednou z nich. V predvečer prvého mája sa na celom Slovensku, v mnohých mestách a dedinách udržiava táto tradícia.

      V Školskom klube detí  si stavanie mája tiež radi pripomenieme. Lenže, my deti, večer v škole nie sme. Preto sme si máj pred školou postavili už popoludní. Chlapci dotiahli konárisko z brezy, dievky sa potešili a zábava sa začala. Zaspievali sme si, aj zatancovali a spotrebovali obrovské množstvo pestrofarebných stužiek, aby sme ho vyparádili, ako sa patrí.

      A taký krásny a bohatý sme ho umiestnili pred budovu školy. Nech ľudia vidia a tešia sa s nami, že aj deti v Školskom klube detí stále zachovávajú naše krásne ľudové tradície.

    • Prednáška o ochrane prírody v 2.B
     • Prednáška o ochrane prírody v 2.B

     • „Pozrite sa hlboko do prírody a potom všetko pochopíte lepšie.“

                                                                                                    Albert Einstein

           Dňa 3.5. 2018 v 2. B triede sa uskutočnila prednáška na tému týkajúcu sa problémov a aktivít v súvislosti s poškodzovaním životného prostredia. Snahou bolo prezentovať súčasné problémy v ochrane vody, životného prostredia a ukázať možnosti minimalizovania vzniku odpadov a jeho následného triedenia.

      Pán Ing. Miloš Kundek pre nás žiakov 2.B triedy pripravil zaujímavé dopoludnie. Videli sme dôsledky nezodpovedných ľudí voči životnému prostrediu. Triedili sme odpad, voňali sme pôdu, hladkali sme dážďovku, oboznámili sme sa s najbližšou národnou rezerváciou – TAJBA, súťažili, určovali, skúmali a vyhodnocovali. Najviac sa nám páčil záver, keď sme z papiera skladali, lepili a maľovali korytnačku. ĎAKUJEME.

       

      Do galérie Prednáška o ochrane prírody v 2.B boli pridané fotografie.

    • Jarné upratovanie ŠKD
     • Jarné upratovanie ŠKD

     • Do galérie Jarné upratovanie ŠKD boli pridané fotografie.

      To, že v Školskom klube detí kreslíme, spievame a tancujeme, je všetkým dávno známe. Okrem toho športujeme, súťažíme a tiež sa stále učíme niečo nové. No, že vieme aj upratovať, to je novinka aj pre nás. Vyhrnuli sme si rukávy, vzali si vrecia na odpadky a rukavice a spoločne sme sa pustili do jarného upratovania. Aby sme mali pekný školský dvor. Veď sa na ňom hrávame každý deň. Ani sme netušili, že upratovanie môže byť také zábavné.

    • Projekt - Misie na školách
     • Projekt - Misie na školách

     • Do galérie Projekt - Misie na školách boli pridané fotografie.

      Misie aj v škole?

                  A prečo nie? V dňoch 23. - 27. apríla 2018 redemptoristi s tímom mladých laikov robili misie  v ZŠ M. R. Štefánika v Trebišove. Asi 450 žiakov sa zúčastnilo motivačno-evanjelizačného projektu pod názvom Misie na školách. Pani riaditeľka RNDr. Iveta Kučerová otvorila dvere školy a téma misií  Pravé hodnoty života mohla zaznievať v rôznych formách, ktoré sú blízke mládeži a deťom. Milým prekvapením bolo, že ponuku stretnúť sa s misionármi prijali v jedno popoludnie  aj učitelia a zamestnanci školy. Každý deň v tejto škole prinášal nové priateľstvá, nové nádeje a slzy dojatia. Sväté misie sa zakončili slávnostnou svätou liturgiou vo farskom gréckokatolíckom chráme Zosnutia presvätej Bohorodičky,  za účasti gréckokatolíckeho dekana o. Dušana Semana a rímskokatolíckeho dekana vdp. Jozefa Gnipa. Misijný tím tvorili Kristína Jakubová, Anna Gasperová, Mária Anna Kočišová, br. Gorazd Figura CSsR, o. Jozef Kišák CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR.

                Nech Boh žehná všetkých žiakov, učiteľov a všetkých zamestnancov ZŠ M. R. Štefánika v Trebišove.

       

      s. Jana

       

    • My a príroda VI. oddelenie ŠKD
     • My a príroda VI. oddelenie ŠKD

     • Do galérie My a príroda VI. oddelenie boli pridané fotografie.

      Život človeka je od nepamäti spojený s prírodou. Živý strom je skrýšou pre zvieratá a rôzne organizmy, v jeho korunách hniezdia vtáky, medzi koreňmi bývajú zvieratká.

      K nám do VI. oddelenia ŠKD sme pozvali členky z Klubu dôchodcov, ktoré si pre deti  pripravili kvíz o ochrane prírody. Zábavnou formou a hádankami deti riešili otázky spojené s ochranou prírody. Zhodli sme sa, že chrániť prírodu a okolie našich príbytkov, je úlohou nás všetkých.

      Prítomnosť p. riaditeľky Kučerovej a p. zástupkyne Lapitkovej deti v ich aktivite veľmi povzbudila. Po skončení kvízu, sa deti všetkým prítomným poďakovali vlastnoručne zhotovenou ružičkou. Kvízu sa zúčastnila aj p. Haburová, ktorá o vydarenej akcii informovala v týždenníku MY Zemplínske noviny.

    • Slávik Slovenska 2018
     • Slávik Slovenska 2018

     • Do galérie Slávik Slovenska 2018 boli pridané fotografie.

       

      „Spievajže si, spievaj, spevavé stvorenie,

      veď je spev najmilšie tvoje potešenie..."

      Dňa 26.4.2017 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska 2018.  Zámerom súťaže  je oživiť ľudovú pieseň u mladej generácie na Slovensku, čo dokázali aj naši žiaci  krásnym spevom.  Porota rozhodla nasledovne:

      I. kategória:

      1. miesto:    Laura  Vargová, III.C     2.miesto  - okresné kolo 

      2. miesto:    Sára  Sinčáková, II.A 

      3. miesto:     Tomáš  Leško, I.C   

      II. kategória:

      1. miesto:     Viktória  Birová,  V.A     2.miesto -  okresné kolo 

      2. miesto:      Evelyn  Kačová,  IV.A

      3.  miesto:     Dominika  Rozsypalová, IV.B 

      Všetkým zúčastneným  ďakujeme, víťazom blahoželáme a  prajeme im veľa úspechov na okresnom kole. 

       

    • Štefánikova latka
     • Štefánikova latka

     • Do galérie Štefánikova latka boli pridané fotografie.

       

      Po školskom kole skoku do výšky sme na vonkajšom hádzanárskom ihrisku mohli privítať účastníkov 9.ročníka Štefánikovej latky, ktorý sa konal v piatok 20.4.2018. Skoku do výšky sa zúčastnili žiaci a žiačky zo šiestich ZŠ z Trebišova a okolia, a to ZŠ M.R. Štefánika, ZŠ Komenského Trebišov, CZŠ Svätého Juraja Trebišov, ZŠ Cejkov, ZŠ Obchodná Sečovce a ZŠ Komenského Sečovce. Súťažilo sa podľa platných pravidiel v kategóriách dievčatá a chlapci.

      Po úvodných slovách p. riaditeľky RNDr. Ivety Kučerovej a organizačných slovách od p. učiteľa Mgr. Michala Németha sa mohlo začať súťažiť.

      Súťaž otvárali dievčatá, ktorých sa nám predstavilo 14 a začínali skákať od výšky 110 cm. Po krásnych skokanských výkonoch si 3. miesto vyskákala Mária Hrbánová zo ZŠ Komenského Sečovce výkonom 136 cm, ktorý skočila na druhý pokus. Na 2. mieste sa umiestnila Natália Poľáková zo ZŠ Komenského Trebišov, ktorá skočila taktiež 136 cm, ale na prvý pokus a  1. mieste si vyskákala domáca žiačka Michaela Lacková, ktorá začínala skákať až od výšky 125 cm a skočila si svoj osobný rekord 145 cm. Z našich žiačok sa predstavili už spomínaná víťazka Michaela Lacková (IX.B), Timea Rychlíková (IX.C), ktorá skočila 130 cm, Soňa Litvová (VI.A)  s výkonom 115 cm a Ingrid Mrázová (VI.A)  s  výkonom 115 cm.

      Po vyhodnotení a odovzdaní medailí a diplomov, súťaž pokračovala kategóriou chlapcov, kde sa predstavilo 23 žiakov, ktorí začínali skákať od výšky 125 cm. Našu školu reprezentovali 4 žiaci: Martin Koliščák (VII.B), výkon 140 cm, Šimon Kaša (VIII.A), výkon 145 cm, Rastislav Girman (VIII.B), ktorý začínal skákať od výšky 135 cm, skočil výkon 150 cm a nakoniec Alex Teplický (VII.C), ktorý začínal skákať od výšky 145 cm, skočil výkon 155 cm. Tak isto ako dievčatá aj chlapci podávali výborné výkony.  3.miesto si vyskákal Jozef Stanko zo ZŠ Obchodná Sečovce, výkonom 160 cm. Na 2.mieste sa umiestnil Samuel Loffay zo ZŠ Komenského Sečovce, ktorý začínal skákať od výšky 140 cm a aj napriek tomu, že túto výšku skočil až na tretí pokus, ostatné výkony už boli výborné a napokon skočil 166 cm. V závere súťaže chlapcov v súboji o 2. miesto sme boli svedkami taktických ťahov zo strany učiteľov pri vedení svojich zverencov, ktorí nakoniec svoje skokanské danosti vyšperkovali aj do hodnotných výkonov. A na 1.mieste sa umiestnil Kevin Skoromaslej zo ZŠ Obchodná Sečovce, ktorý skočil všetky výšky na prvý pokus, až výšku 169 cm zdolal na druhý pokus. Nasledovala výška 172 cm, ale tú  sa mu nepodarilo zdolať ani na tretí pokus, tak výkonom 169 cm vyhral.

      Všetci zúčastnení žiaci dostali vďaka sponzorskému daru od nášho bývalého žiaka Viktora Sučku balíček s občerstvením, čo takisto prispelo k zdarnému priebehu pretekov.

      Celkovo mali skokani na deviatom ročníku Štefánikovej latky 334 pokusov.

      Medaile víťazom odovzdávala p.riaditeľka a diplom p.učiteľ Mgr. Martin Sokol.

      Ďakujeme účastníkom za výborné výkony a prajeme im veľa ďalších športových úspechov,  a už teraz sa tešíme na nasledujúci jubilejný desiaty ročník.

      Vďaka patrí aj žiačkam z IX.B, Barbore Bérešovej, Ivane Kičinkovej a Eme Kerestiovej, ktoré sa spolu s p.učiteľkou Mgr. Farovou starali o zdarný priebeh celého podujatia.

    • Beseda so spisovateľom
     • Beseda so spisovateľom

     • Do galérie Beseda so spisovateľom boli pridané fotografie.

      V apríli sa v Zemplínskej knižnici v Trebišove uskutočnila beseda s českým spisovateľom, ilustrátorom, scénaristom a maliarom Oldřichom Seluckým o knihe Vzbura v Assisi.  Pán Selucký nás nezaujal len svojím rozprávaním o svojich knihách, ale aj svojou povahou. Je to veľmi vzdelaný človek, ktorý šíril okolo nás pokoj a lásku. Vyžarovala z neho veľmi pozitívna energia. Mal bohatú slovnú zásobu, vyštudoval filozofiu a etiku na Karlovej univerzite v Prahe, staré jazyky vo Francúzsku a Matematicko-fyzikálnu fakultu v Prahe. Asi každý z nás si z tejto besedy minimálne odniesol posolstvo, že „náš život je ako dom, treba ho budovať už od začiatku a škola je tým najlepším základom, lebo, ak máme školu, máme vzdelanie, môžeme v živote dosiahnuť to, čo sme si zaumienili.“

      Ďakujeme veľmi pekne, pán Selucký!                                 

      Simeon Kohut  9.A

       

    • Deň Zeme
     • Deň Zeme

     • Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

      Vyučovacia hodina geografie v piatom ročníku, bola iná ako ostatné, bola venovaná sviatku našej planéty  - Zemi. Pozerali sme prezentáciu o histórii vzniku Dňa Zeme, kreslili sme plagáty, hovorili o ochrane živočíchov, vystrihovali chránenú korytnačku močiarnu v Tajbe. Hlavným bodom Dňa Zeme v tomto roku je boj proti odpadu, ktorý sme zrealizovali zberom použitých batérii a návrhom nahradiť plastovú fľašu sklenenou, plastovú tašku látkovou a plastové obaly na učebnice papierovými. Tvorivou dielňou na vyučovacej hodine sme sa snažili prispieť k ochrane našej planéty. 

                                                                                                                                        žiaci V.A triedy

    • Deň Zeme ŠKD
     • Deň Zeme ŠKD

     • Do galérie Deň Zeme ŠKD boli pridané fotografie.

      Každý deň by mal byť Deň Zeme. Aby sme si každý deň uvedomili, že si ju máme chrániť.  Možno na to zabúdame a mali by sme si  to pripomínať,  čo najčastejšie.

      Preto sa aj tento rok konala 19. apríla v Trebišove akcia Deň Zeme, ktorú organizovali Štátna ochrana prírody SR – Správa chránenej krajinnej oblasti Latorica, mesto Trebišov – oddelenie školstva a Základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Trebišov.

      Akcie sa zúčastnili deti z materských škôl a deti zo školských klubov detí pri základných školách v Trebišove. Všetci sme sa stretli pri našom krásnom múzeu.

      Naša škola mala tento rok milú povinnosť – pripraviť kultúrny program. A ten sa, veru, vydaril.  Žiaci vyšších ročníkov si pripravili básne a piesne, potom nás všetkých roztlieskala Čerkotka – náš folklórny súbor a na záver všetkých roztancovali Piráti zo IV. C .

      Súčasťou tejto akcie je každoročne výtvarná súťaž, ktorej sa aj tento rok zúčastnili niektorí z našich výtvarníkov. Za všetkých gratulujeme Nicolasovi Farkašovi z I. C, ktorý úspešne reprezentoval našu školu a umiestnil sa na poprednom mieste. Vo  výtvarnej súťaži „Príroda a poľovníctvo očami detí“ získal Filip Ramšák, žiak III.B krásne 3.miesto.  Blahoželáme. 

      Pre nás deti boli najzaujímavejšie tvorivé dielne, kde sme si pri jednotlivých stolíkoch mohli niečo vytvoriť. Vyfarbovali sme sadrové odliatky, vyrábali drevené prívesky alebo vlastnoručne stĺkali vtáčiu búdku.  Aj náš Školský klub detí mal zastúpenie – vyrábali sme z odpadových materiálov stromy, ktoré sme spoločne umiestnili na veľkú mapu Slovenska a takto sme aspoň symbolicky zalesňovali našu krajinu.

      Počasie nám prialo, program nás pobavil a môžeme smelo vyhlásiť, že sa táto akcia vydarila

    • Štefánikova latka
     • Štefánikova latka

     • Do galérie Štefánikova latka boli pridané fotografie.

      ZŠ M.R.Štefánika organizovala dňa 11.04.2018 školské kolo v skoku do výšky. Súťažilo sa podľa platných pravidiel. Každý žiak mal na danú výšku 3 pokusy. Po všetkých troch neúspešných pokusoch žiak už nepokračoval v súťaži. Žiaci boli rozdelení do 5 kategórií: kategória 2.-4.ročník chlapci a dievčatá spolu, kategória dievčatá 5.-6.ročník a 7.-9.ročník a kategória chlapcov 5.-6.ročník a 7.-9.ročník.

      V kategórii najmladších 2.-4.ročník súťažilo 11 žiakov.  Táto kategória začínala výškou  90 cm. Najlepší výkon dosiahol Adam Cabada s výkonom 117 cm skočeným na 1 pokus, na 2.mieste sa umiestnil Peter Ivan takisto s výkonom 117 cm, ale zdolaným až na 3 pokus, 3.miesto si vyskákal Tomáš Grimling s výkonom 114 cm. Jediné dievča Tiffany Tomášíková v danej kategórii dosiahla výkon 108 cm, gratulujeme.

      V kategórii dievčatá 5.-6.ročník sa predstavilo 20 žiačok. Žiačky začínali na výške 100 cm. Po krásnych výkonoch vyhrala Ingrid Mrázová s výkonom 124cm skočených na 1 pokus,  na 2.mieste sa umiestnila Soňa Litvová takisto s výkonom 124 cm, ale skočených až na 2 pokus, na 3.mieste sa umiestnila  Alexandra Rabatinová takisto s výkonom 124 cm, skočených na 2 pokus, ale záležalo na tom na ktorý pokus skočila predchádzajúce výšky.

      V kategórii chlapcov 5.-6.ročník súťažilo 20 žiakov. Žiaci začínali výškou 105 cm. 1.miesto si vyskákal Denis Hrabovský s výkonom 129 cm, na 2.mieste sa umiestnil Samuel Mihálik s výkonom 126 cm a na 3.mieste Patrik Kašuba s výkonom 123 cm.

      V kategórii dievčatá 7.-9.ročník súťažilo 14 žiačok. Žiačky začínali skákať od výšky 110 cm. Najlepší výkon si vyskákala Michale Lacková s výkonom 140 cm, ktorá začínala skákať od výšky 125cm, 2.miesto si vyskákala Timea Rychlíková s výkonom 131cm a 3. miesto Kristína Andrášová s výkonom 120 cm.

      V kategórii chlapcov 7.-9.ročník súťažilo 20 žiakov.  Žiaci začínali na výške 115 cm. Po krásnych skokanských momentoch a pekných výkonoch si 1.miesto vyskákal Alex Teplický s výkonom 167cm, ktorý začínal skákať od výšky 145 cm,  2.miesto si vyskákal Rastislav Girman s výkonom 156 cm, ktorý začínal skákať od výšky 130 cm  a 3.miesto Šimon Kaša s výkonom 153 cm.

      Štyri žiačky a  štyria žiaci s najlepšími dosiahnutými výkonmi postupujú na mestské kolo Štefánikovej latky (9.ročník) v skoku do výšky, ktoré sa bude konať 20.4.2018 na ZŠ M.R.Štefánika v Trebišove. Príďte povzbudiť svojich spolužiakov k výborným výkonom.

      Všetkým zúčastnením gratulujeme ku krásnym výkonom, a aj osobným rekordom a držíme prsty na mestskom kole.

       

    • Popoludnie s Rumcajsom - ŠKD
     • Popoludnie s Rumcajsom - ŠKD

     • Do galérie Popoludnie s Rumcajsom - ŠKD boli pridané fotografie.

      Kto sa nebojí zbojníkov a drakov a má rád dobrodružstvá, ten sa isto pridal k nám.

       

      V jedno príjemné popoludnie sme sa všetci v Školskom klube detí vybrali do lesa, kde žije zbojník Rumcajs. Vlastne, ten les prišiel za nami aj s Rumcajsom, jeho milou Mankou, zemepánom ba dokonca aj s drakom. Teda, aby sme boli úplne pravdovravní, prišli k nám herci z banskobystrického divadla Clipperton. Pripravili si pre nás úžasné divadelné predstavenie plné zábavy a veselých piesní. Naša telocvičňa sa zmenila na divadelnú sálu a my sme sa s nadšením zapájali do predstavenia. Veď Rumcajs je dobráčisko a z draka sa stal kamarát a naozaj nikto nemal dôvod báť sa ho.

      Verte či nie, nám sa to páčilo a všetkých nás to bavilo.

  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • Email školy: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Email správcu obsahu: riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com