• Geometria hrou

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Geometria hrou.

Geometria nie je postrach. Bod, úsečka, trojuholník...? Žiadny problém! Žiaci 2. C to zvládli na výbornú.

• Dvojité víťazstvo na okresnom kole v basketbale

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dvojité víťazstvo na okresnom kole v basketbale.

Dvojité víťazstvo na okresnom kole v basketbale

Reprezentanti našej školy sa po trojročnej prestávke spôsobenej covidom konečne dočkali oficiálnej športovej konfrontácie so žiakmi iných škôl. Po obvodových kolách v basketbale sa našim žiakom ako aj žiačkam podarilo zvíťaziť aj na okresných kolách, čím si zabezpečili účasť na krajských majstrovstvách v basketbale ZŠ. Obvodové kolá sa uskutočnili na obchodnej akadémii, okresné kolo chlapcov na ZŠ Komenského a zápas dievčat na našej škole.

Všetkým reprezentantom školy ďakujeme za predvedené výkony a prajeme ešte veľa športových úspechov v nasledujúcich športových zápoleniach.

• Valentínska pošta

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentínska pošta.

Valentínska pošta

Členovia školského parlamentu si pre žiakov pripravili "valentínsky týždeň“. Od 10.2. do 17.2 si mohli žiaci medzi sebou posielať odkazy. Niektorí využili možnosť poslať odkaz aj zamestnancom našej školy. Dúfame, že sa Vám táto akcia páčila a doručený odkaz potešil adresáta.

• Školský parlament

• V minulosti v škole pôsobil žiacky parlament. Jeho činnosť bola pozastavená. Aj preto sme sa rozhodli nadviazať na jeho aktívnu prácu a  opäť obnoviť jeho činnosť. V našej ZŠ sa uskutočnili voľby do školského parlamentu. V každej triede si žiaci volili hlasovaním svojho zástupcu z radov spolužiakov a následne sa uskutočnilo druhé kolo volieb, v ktorom si žiaci zvolili do školského parlamentu svojho ročníkového zástupcu.

Školský parlament tvoria zvolení  zástupcovia žiakov 5. - 9. ročníka.

Členovia školského parlamentu:

5. A – Alex Miško

6. A – Patrik Figeľ

7. A – Adam Nagy

8. B – Ema Borčíková

9. A – Evelyn Kačová

Školský parlament  je iniciatívnym a pomocným orgánom školy a medzičlánkom medzi žiakmi a učiteľmi. Jeho poslaním je riešenie výchovno-vzdelávacích problémov, navrhovanie opatrení na zlepšenie všetkých činností na škole, vylepšenie vzájomných vzťahov a hľadanie spoločných postupov pri organizovaní mimoškolskej činnosti žiakov. Chceme pasivitu zmeniť na aktivitu – umožniť žiakom niesť istú mieru zodpovednosti za život vo svojej škole, podporiť ich sebadôveru, samostatnosť, tvorivosť a sebarealizáciu.