• Štvrtáci v Tatrách

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Štvrtáci v Tatrách.

Štvrtáci v Tatrách

Štvrtáci vymenili školské lavice, tabuľu a kriedu za vyučovanie na čerstvom vzduchu. V krásnej tatranskej prírode sme strávili týždeň  a učili sa priamym pozorovaním, skúmaním aj lozením po tatranských chodníčkoch. Odlúčenie od rodičov nás preverilo a vycvičilo v samostatnosti aj zodpovednosti , utužili sme  vzťahy, veľa sa smiali a spoznali sa navzájom ešte viac. Domov sme sa vrátili šťastní, zdraví a s nezabudnuteľnými zážitkami.

• Úspech žiakov v športe

•  Dňa 28.5.2023 sa v Bardejove uskutočnilo 3. kolo ligy a zároveň Majstrovstvá východoslovenského kraja v jude. Žiaci z našej školy pod vedením trénera Babjaka získali 4 zlaté medaily:

Alex Kopas, Nela Kopasová, Martina Škvarkovská, Mirka Škvarkovská

Srdečne blahoželáme!

• Charity run

• Dňa 4.6.2023 sme sa ako škola zúčastnili športovo -kultúrneho podujatia Charity run. Absolvovali sme niektoré z disciplín a žiaci našej školy boli úspešní v behu na 5 km: na 1. mieste sa umiestnili žiak 8.A triedy Denis Tóth a na 2. mieste žiak 9.A triedy Šimon Karvaš... srdečne blahoželáme!

Vypomáhali sme aj organizačne - pred školou sme postavili a obsluhovali občerstvovacie stanovište s vodou. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Beseda s chovateľom dravých vtákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s chovateľom dravých vtákov.

Beseda s chovateľom dravých vtákov

Ustálené slnečné počasie priam láka opustiť naše triedy a získavať vedomosti na čerstvom vzduchu. Žiakom 4. C sa naskytla jedinečná príležitosť a pozvali medzi seba p. Ľubomíra Englera  - sokoliara a kynológa, správcu chovnej stanice v Sečovciach. Spomínaný milovník prírody a dravých vtákov sa vo Francúzsku spolupodieľal na pokuse o zápis sokoliarstva do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Unesco, kde je od roku 2019.

Porozprával nám o výcviku dravých vtákov, ale aj o nemocnici, kde ich chráni a stará sa o zranených jedincov. Dychtivo sme hltali jeho cestovateľské zážitky z Kazachstanu či Afriky, pikošky o kŕmení, chove, o poľovačkách s dravcami.  Zaspomínal aj na boj proti havranom v meste Poprad a  predstavil  dravcov aj ako aktívnu strážnu službu našich viníc v Tokajskej oblasti.

Neopísateľným zážitkom bolo, že sme si jeho zverencov mohli obzrieť zblízka, pohladkať a podržať na chvíľku myšiaka, orla, sokoly aj nádhernú sovičku -  dvojníčku rozprávkovej Rozárky z Popolušky.  Stretnutie s p. Englerom a jeho dravcami sa určite zaradí k našim najkrajším zážitkom zo 4. ročníka .