• Čerstvé hlavičky

     • Do galérie Čerstvé hlavičky boli pridané fotografie.

      Dňa 29. októbra 2019 sa uskutočnilo športovo-zábavné podujatie „Čerstvé hlavičky“ zorganizované spoločnosťou Kaufland pre všetkých žiakov našej školy. Žiaci postupne prechádzali viacerými stanovišťami, na ktorých ich čakali zaujímavé aktivity. Jednou z nich bola prednáška o dôležitosti zdravého stravovania, dodržiavaní pitného režimu a o význame bielkovín a vitamínov pre ich zdravie. Okrem toho sa žiaci mohli zúčastniť vedomostného kvízu, ochutnávky rôznych druhov ovocia a zeleniny a športových aktivít v telocvičniach. Spestrením podujatia bolo spoločné fotenie žiakov ako „čerstvých hlavičiek“. Ďakujeme organizátorom podujatia za pestrý a bohatý program.

     • ENVIRONKO - Upcyklovaná škola

     • Do galérie ENVIRONKO - Upcyklovaná škola boli pridané fotografie.

      V piatok 25. 10. 2019 členky záujmového útvaru ENVIRONKO navštívili ŠUM - kníhkupectvo a kultúrno-komunitné centrum v Trebišove na Berehovskej ulici č. 2329. Pre zákazníkov tohto útulného kníhkupectva v spolupráci s jej majiteľmi zorganizovali tvorivú dielňu na tému "Upcyklovaná škola" (ako sa ekologicky pripraviť do školy). Dievčatá vyrábali a učili vyrábať zošity, obaly na zošity, záložky, peračníky, boxy na desiatu, obaly na sklenené fľaše a origami. Na všetky spomenuté produkty použili zvyškový, resp. recyklovaný materiál. Akcia sa členkám záujmového útvaru ako aj zákazníkom páčila a strávili v kníhkupectve príjemné chvíle.

      Vedúca záujmového útvaru ENVIRONKO, RNDr. Tatiana Jenčová

     • Poklad ukrytý v jabĺčku ŠKD

     • 21. október je Dňom jablka. Vraví sa, že čím viac jabĺk, tým menej chorôb. Poklad zdravia sme spoločne hľadali v jabĺčkach. Sami sme ich umyli, nakrájali (bez zranení) a samozrejme aj zjedli. Takto nasýtení sme si tvorivými aktivitami vyzdobili triedu, zasúťažili a zaspievali. Zistili sme, že zdravie môže aj chutiť. Radi si na jabĺčkach pochutnáme aj v iné dni.

     • Zdravie na tanieri v II.A

     • Do galérie Zdravie na tanieri v II.A boli pridané fotografie.

                   Výživa zaujíma všetkých, riešime ju denne. Záleží na tom, čo si  dáme do úst, pretože  od toho závisí naše zdravie.

                   Aj my, žiaci II.A triedy, sme sa o tom rozprávali a v rámci projektu Hovorme o jedle   sme si kreatívne vyskladali  zdravie na tanieri. Pani učiteľka nás poučila, že zdravý tanier by mal byť hlavne farebný....Usilovali sme sa  a ako sa nám práca vydarila, posúďte sami..

    • Babka, dedko mám ťa rád ŠKD
     • Babka, dedko mám ťa rád ŠKD

     • Aj tento október, tak ako po minulé roky, sme si v ŠKD uctili našich starých rodičov. Odovzdávajú nám svoje cenné skúsenosti a zážitky. S deťmi sme sa porozprávali o starých rodičoch, o tom, čo pre nás znamenajú a ako im prejavujeme našu vďaku. Pripravili sme pre nich poďakovanie vo forme malých darčekov. Veríme, že sme ich nimi potešili.

    • Šarkaniáda ŠKD
     • Šarkaniáda ŠKD

     • Nemá krídla, ani chvost,

      a predsa vyletí vysoko dosť...

      Čo je to?“                    ŠARKAN

       

                 V každom oddelení ŠKD sa uskutočnila šarkaniáda. Cieľom bolo zhotoviť šarkanov a samozrejme ich aj vyskúšať. S deťmi sme vyrábali šarkanov rôznymi technikami – otláčaním, mozaikovaním, maľovaním, strihaním...

                  Všetky deti sa s radosťou a nadšením pustili do práce. Z výrobkov mali veľkú radosť. Spoločnými silami sa nám podarilo zhotoviť krásnych šarkanov, ktorými sme vyzdobili školu. A nechýbalo popoludnie púšťania šarkanov v parku a pri zimnom štadióne. Radosť v očiach detí bola obrovská. Už sa tešíme na budúci rok...

     • Mieko a miečne výrobky od slovenských kravičiek

     • Do galérie Mieko a miečne výrobky od slovenských kravičiek boli pridané fotografie.

      Konzumácia mlieka je pre človeka prirodzenou súčasťou života už od narodenia.

      Tak ako malé telíčko dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývin materské mlieko, tak význam mlieka v strave detí malých školákov pokračuje.

      Ale ako k nám vlastne to mlieko prišlo?

                   Naši šikovní druháci to hneď vedeli. Vedia aj to, že fialová kravička je len Milka😉. Prišli aj na to, že aj v obľúbenom kindervajíčku takisto nájdeme trošku mlieka. 

      • Zopakovali sme si cestu mlieka k nám do domácnosti .
      • Ochutnávka mliečka dopadla na výýýýýýbornúú😊 .
      • Z bielej – „mliečnej“ kravičky sme si vyrobili pestrú kamarátku, ktorá má zo všetkého najradšej „čo?“ – no predsa...
      • A ako to pri kravičkách býva...? Tie predsa potrebujú svojho pastiera – školáka, ktorému deti vymysleli meno  Brejkman. 😉
     • Zdravý tanier

     • Do galérie Zdravý tanier boli pridané fotografie.

      Dňa 17. 10. 2019 sme sa s triedou I.C zapojili do projektu „Hovorme o jedle“ s témou „Zdravý tanier“. Naši malí prváčikovia si vyskúšali v školskej kuchynke prípravu zdravej desiaty. Žiaci usilovne pracovali v skupinách: prvá skupinka hravo zvládla umývanie ovocia, druhá zeleniny, tretia pripravovala slané jednohubky s vajíčkovou pomazánkou, štvrtá natierala jednohubky maslom a medíkom, piata naaranžovala zeleninovú a ovocnú misu a samozrejme, každý si sám spravil obložený chlebík, podľa vlastnej fantázie. Na bohatej hostine nechýbal ani jablkovo – pomarančovo - škoricový čajík, sladený medom. Kuchynku sme opúšťali čistú a s plnými bruškami :-)

     • JEDZ A HÝB SA

     • Do galérie JEDZ A HÝB SA boli pridané fotografie.

      Trieda 5.A sa 18. 10. 2019 zapojila do projektu Hovorme o jedle – Jedz a hýb sa. Pre žiakov boli pripravené prekážkové dráhy. Cieľom aktivít bolo aby si žiaci zašportovali a mali radosť z pohybu a súťaženia, aby sa kolektív utužil. Povedali sme si o zdravej strave a nakoniec dostal každý  žiak za výborný výkon zdravé červené jablko.

      Do súťaženia sa zapojilo 21 žiakov z 5.A triedy.

      Mgr. Veronika Farová

     • Tematické vyučovanie s rozprávkami Márie Ďuríčkovej

     • Pred sto rokmi – 29. 9. 1919 sa narodila obľúbená autorka detských kníh Mária Ďuríčková.

      Pri príležitosti výročia jej narodenia sme vzdali hold jej tvorbe. Oboznámili sme sa s jej životom, čítali sme rozprávky a príbehy z rozsiahlej literárnej tvorby v triede a v školskej knižnici, zahrali sa hru. Ilustrovali sme rozprávku Kocúr Maximilián z knihy Nie je škola ako škola. Do tejto neobyčajnej školy prišiel kocúr, lebo sa chcel naučiť písať a bolo mu s obyčajnými deťmi dobre...

     • Vystúpenie pre seniorov

     • Do galérie Vystúpenie pre seniorov boli pridané fotografie.

      „Aká to rozmarná hra prírody,                                                                                                      

      aká to radosť z prežitých dní,                                                                                          

      i keď už čarokrásna jeseň prichodí,                                                                                           

      i vtedy nás neopustia nádherné sny.“

      Mesiac október je pre nás pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Pri tejto príležitosti vystúpili dňa 9. 10. 2019 dievčatá  z II.B triedy  s kytičkou piesní a básničiek pre naše babky a dedkov. Spríjemnili im deň, na tvárach vyčarili úsmev a tak na chvíľu mohli zabudnúť na svoje starosti.

     • Hovorme o jedle - Nezabúdaj na raňajky II.B

     • Do galérie Hovorme o jedle - Nezabúdaj na raňajky II.B boli pridané fotografie.

      Zdravé a vyvážené raňajky sú pre správny vývoj detí veľmi dôležité. Malé kuchárky a kuchári z  II.B triedy v priestoroch školskej kuchynky ukázali, že príprava zdravých a chutných raňajok nie je problémom. Hravo to zvládli. Chrumkavá zelenina, sladké ovocie, celozrnné potraviny, mliečne pochúťky, výborné nátierky,  cereálie, ovocné  šťavy  -  k týmto dobrotám  primiešali  ešte  trošku fantázie, kreativity a dôvtipu. Všetky dobroty sme zjedli a ešte sme aj pekne upratali.   

     • Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev

     • Do galérie Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev boli pridané fotografie.

      Pri príležitosti 70. výročia založenia Gymnázia v Trebišove 1949-2019 organizovalo Gymnázium turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev. Turnaja sa zúčastnili 4 základné školy: Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove, ZŠ M. R. Štefánika, ZŠ Komenského a Gymnázium Trebišov. Našu školu reprezentovali Laura Mária Majcherová, Kristína Andrašová, Dávid Mihajlo. Žiaci vyhrali krásne 3. miesto.

     • Okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat

     • Do galérie Okresné kolo v bedmintone chlapcov a dievčat boli pridané fotografie.

      Dňa 10.10. 2019 prebehlo okresné kolo v bedmintone na ZŠ Komenského. OK sa zúčastnili 3 dievčenské družstvá  a 4 chlapčenské družstvá.

      Naši žiaci ( Peter Zámborský 5.A, Rastislav Zámborský 9.A, Dávid Mihajlo 9.C) vybojovali 3. miesto

      a žiačky (Lujza Suchá a Kristína Andrašová, obe z 9.A) 2. miesto.

      Konečné poradie:

      chlapci

      1. miesto ZŠ Komenského
      2. miesto Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove
      3. miesto ZŠ M. R. Štefánika
      4. miesto Gymnázium Trebišov

      dievčatá

      1.miesto ZŠ Komenského
      2. miesto ZŠ M. R. Štefánika
      3. miesto Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja

     • Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev

     • Do galérie Turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev boli pridané fotografie.

      Pri príležitosti 70.vyrocia založenia Gymnázia v Trebišove 1949-2019. Organizovalo Gymnazium turnaj v bedmintone zmiešaných družstiev. Turnaja sa zúčastnili 4 základné skoly: Cirkevná škola Základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove, ZŠ M.R.Štefanika, ZŠ Komenského a osemročné gymnázium. Našu školu reprezentovali Laura Mária Majcherová, Kristína Andrašová, Dávid Mihajlo. Žiaci vyhrali krásne 3.miesto.

     • HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky!

     • Do galérie HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky! boli pridané fotografie.

      HOVORME O JEDLE – Nezabúdaj na raňajky!

      Žiaci 2.D si počas jednej vyučovacej hodiny vyskúšali prípravu zdravých raňajok. Celá hodina prebiehala v priestoroch školskej kuchynky. Na začiatku prebehol rozhovor o dôležitosti raňajok pre zdravie človeka. Potom si žiaci s pomocou pani učiteľky napísali na tabuľu ingrediencie, ktoré budú potrebovať pri ich príprave: vajíčka (od našich sliepočiek), zeleninu (paradajky, papriky, uhorky), celozrnný chlieb, trošku soli, maslo...Každý mal svoju úlohu. Niekto rozmiešal vajíčka, niekto ošúpal a narezal zeleninku, iní miešali praženicu. Všade nádherne rozvoniavalo. Všetko, čo bolo na tanieri žiaci zjedli a ešte za sebou aj krásne upratali. 

     • Deň mlieka v I.C

     • Do galérie Deň mlieka v I.C boli pridané fotografie.

      Deň mlieka v I.C

      Dňa 26.09.2019 sme na ZŠ M. R. Štefánika v I.C oslávili Deň mlieka. Mlieko a mliečne výrobky by mali byť súčasťou nášho jedálnička. S deťmi sme sa rozprávali, odkiaľ sa berie mlieko, ako sa dostáva do potravinového priemyslu, ako sa spracováva, čo sa z mlieka vyrába, ako sa presúva do obchodov a ako sa tieto mliečne produkty v obchode skladujú. Deti následne pracovali s pracovným listom na hodine SJL a MAT. Na VYV si každý žiak vytvoril vlastný projekt mliečnych výrobkov a samozrejme ich aktivita počas celého dňa bola odmenená čokoládovým pudingom a mliekom. 

     • JESENNÉ TVORENIE V II.D

     • Do galérie JESENNÉ TVORENIE V II.D boli pridané fotografie.

      Jeseň,  pani bohatá,

      farbí stromy do zlata,

      premaľúva celý sad...

      V jeden krásny slnečný jesenný deň sme  sa so žiakmi II.D rozhodli, že hodinu výtvarnej výchovy strávime na čerstvom vzduchu. Nepoužili sme žiadne štetce a farby. Na tvorenie nám poslúžili farebné listy, gaštany, drievka... Z nich sme vytvorili naozaj krásne umelecké diela, ktoré sme si zvečnili fotografiou.

    • Európsky týždeň športu ŠKD
     • Európsky týždeň športu ŠKD

     • Do galérie Európsky týždeň športu ŠKD boli pridané fotografie.

      Náš Školský klub detí sa zapojil do Európskeho týždňa športu. Športové aktivity organizovalo CVČ v Trebišove. 

      Deti súťažili v rôznych pohybových hrách ako beh okolo méty, minifutbal, hod ťažkou loptou, skok z miesta a tiež veľmi žiadaná lukostreľba.

      Odmenou im bola radosť z pohybu, sladké prekvapenie a malá školská pomôcka. 

   • Kontakty

    • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
    • riaditelka@zsmrstv.edu.sk
    • valcerova.danka@gmail.com
    • Telefón učtáreň: 056/6724223
    • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov
    • IČO: 035541113
    • DIČ: 202 166 34 79
    • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
    • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
    • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
    • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
    • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com