• Deň dobrosrdečnosti (ŠKD)

     •  

      Medzinárodne uznávaný „Deň dobrosrdečnosti“ sme si pripomenuli aj v našom školskom klube detí. Rozhovory, didaktické hry a malé pozornosti boli náplňou celého týždňa. Drobné skutky lásky sa nám podarilo robiť nezištne a v skrytosti, ako dobrí anjeli. Zaumienili sme si, že v tom budeme pokračovať do Vianoc, a možno aj dlhšie...

     • Stolček prestri sa! (ŠKD)

     •  

      Všetky oddelenia ŠKD sa zapojili do podujatia „Stolček prestri sa!“, ktorého cieľom bolo poznať zdravé a nezdravé potraviny, zásady zdravého stravovania a zdravého životného štýlu. Nabádali nás k tomu ochutnávky ovocia a zeleniny, didaktické hry na tému zdravej výživy, súťaže a kvízy.

       

     • Jesenné pele-mele (ŠKD)

     •  

      Zlatistá jeseň nám v školskom klube učarovala. Keďže trvala dlhšie než inokedy, dokázali sme vytvoriť aj takéto krásne veci (viď fotoalbum).

        

     • Tvorivá dielňa - PAVOL ORSZÁGH HVIEZDOSLAV

     • Do galérie Tvorivá dielňa - PAVOL ORSZÁGH HVIEZDOSLAV boli pridané fotografie.

      Tvorivá dielňa -  PAVOL ORSZÁGH HVIEZDOSLAV

       „...lebo nie ten, kto v rozkoši planúc žil, ale ten, kto tvoril a vytvoril, môže povedať, že žil!“

      Tieto Hviezdoslavove slová boli mottom tvorivej literárnej dielne, ktorá sa realizovala  v našej škole  28.11. 2019. Vo výnimočných priestoroch školskej knižnice žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka  plnili interaktívne úlohy pri príležitosti 170. výročia narodenia  nášho najväčšieho slovenského básnika.   

      Pamäť a poznanie sú dve rozdielne skutočnosti. V školách sa často od žiakov žiada množstvo encyklopedických poznatkov rôznych informácií, teoretických poučiek o literárnom diele. Žiaci na tvorivej dielni poznávali osobnosť, život a tvorbu Pavla Országha Hviezdoslava zážitkovou formou prostredníctvom rôznych hier, tvorivých aktivít, zaujímavých interaktívnych cvičení a kvízov. Úlohy boli zamerané na rozvoj čitateľskej gramotnosti, fantázie a tvorivosti.  To, čo zažijeme a prežijeme na vlastnej koži, si pamätáme najviac. Aj psychológovia tvrdia, že  človek si zapamätá až 90 % z toho, čo robí. Dúfame, že  všetci žiaci si z tejto akcie odniesli  čo najviac podnetných  a obohacujúcich myšlienok.

      Novembrové predpoludnie  sme tvorili, vytvárali, môžeme povedať, že sme prežili plnohodnotný život s básnikom, ktorého poetický vesmír bol najširší, lebo najviac objal i keď nie vždy zovrel a vzoprel.

     • ZEMPLIN ŠPIVA I HUTORI – okresné kolo

     • Do galérie ZEMPLIN ŠPIVA I HUTORI – okresné kolo boli pridané fotografie.

      Nemôže byť zlým človekom ten,

      kto si rád zaspieva.“

                      Ľudová pieseň nás všetkých poteší, upokojí aj povzbudí. V nej prežívame lásku, radosť i smútok. Je klenotom našej ľudovej kultúry.

                      Nádherné melódie ľudových piesní zaspievali dňa 26. novembra 2019 na okresnej súťaži „Zemplin špiva i hutori“, na ktorej nás žiaci, speváci našej školy, reprezentovali a získali takéto ocenenia:

      I. STUPEŇ:

      SPEV – SÓLO:          2. miesto – MARTIN SUCHÝ – II.A

      ZEMPLIN HUTORI: 2. miesto – PETRA GERGEĽOVÁ

                                              II.C      – ELLA PČOLINSKÁ

                                                                – SAMUEL ULIČNÝ

                                        3. miesto  – ZOJA SAVKOVÁ

                                              II.A      – SOFIA LOVÁSOVÁ

                                                                – ANNAMÁRIA HABURAJOVÁ

                                                          –  SOŇA BINDASOVÁ

      II. STUPEŇ:

      SPEV  – SÓLO:        2. miesto – VIKTÓRIA BIROVÁ – VII.A

                 – DUO:         2. miesto – EVELYN KAČOVÁ – VI.A

                                                         – VIKTÓRIA BIROVÁ – VII.A

      SRDEČNE VŠETKÝM BLAHOŽELÁME!

     • Zemplin špiva i hutori

     • Do galérie Zemplin špiva i hutori boli pridané fotografie.

      Slovensko je hrdé na svoj bohatý folklór a zvykoslovie. Každá oblasť, mesto alebo obec má svoj vlastný folklór - kroje, hudbu, piesne, architektúru, zvyky, tradície, tance a nárečie. Aj tento rok sa preto žiaci našej školy zúčastnili súťaže Zemplin špiva i hutori, kde sme si opäť pripomenuli piesňami a ľudovým slovom naše krásne nárečie. V školskom kole súťaže zvíťazili títo žiaci:  

       

      SPEV:

      Kategória 1-3.ročník

      1. miesto:    Kristína Majovská   3.B
      2. miesto:    Martin Suchy     2.A

                                  Klaudia Tomášová  2.C

      1. miesto:    Terézia Šimaiová   1.B

       

      Kategória 4-6.ročník

      1. miesto:   Soňa Burdová    4.C
      2. miesto:   Alexandra Jurčáková   4.B
      3. miesto:   Karolína Rozsypalová  4.A

       

      ĽUDOVÍ ROZPRÁVAČI:

      Kategória 1-4.ročník

      1. miesto:  Amália Eštuová, Zoja Savková, Sofia Lovasová, Soňa Bindasová  2.A
      2. miesto:  Samuel Uličný, Petra Gergeľová, Ella Pčolinská   2.C
      3. miesto:  Damián Dlužanský  1.B

       

      Víťazom blahoželáme a zúčastneným ďakujeme za skvelú súťaživú atmosféru. :-)

     • Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok ZŠ

     • Do galérie Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok ZŠ boli pridané fotografie.

      Dňa 13. 11. 2019 sa na ZŠ Pribinova v Trebišove súťažilo v okresnom kole vo vybíjanej mladších žiakov ZŠ. Táto populárna športová hra má každý rok mimoriadny úspech.  Naši žiaci a žiačky získali krásne 1. miesto a postupujú ďalej na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Strážskom.

      Budeme na nich myslieť a držať im palce!

     • Vystúpenie žiakov v domove dôchodcov Lumen

     • Do galérie Vystúpenie žiakov v domove dôchodcov Lumen boli pridané fotografie.

      „Natrháme kvety pod lesom na stráni,

      vám, starkí naši, kytičku dáme do dlaní.

      Hoci vlas vám šedivie a zrak sa už kalí,

      prijmite od nás, detí, tie najkrajšie pozdravy.“

       

                      S láskou a milým slovom sme začali naše vystúpenie pre starkých v Domove dôchodcov Lumen dňa 29. októbra 2019. Žiaci druhého, štvrtého, šiesteho a siedmeho ročníka uvili pre nich tú najkrajšiu kytičku zo slov, piesní a tancov a vyčarili radosť a úsmev na ich tvárach. Tešili sme sa, že sme im spríjemnili utorkové dopoludnie, že si s nami niektorí aj zaspievali, zabudli na svoje starosti a hlavne, že sa s nami dobre cítili. Na záver sme im zaželali veľa zdravia do ďalších dní a pokojnú jeseň života.

     • Filmový večierok

     • Do galérie Filmový večierok boli pridané fotografie.

      V piatok 8. novembra sa naša školská telocvičňa premenila na filmové plátno. Žiaci sa preniesli do sveta filmových hviezd a rozprávkových bytostí. Počas celého večera sa všetci dobre zabávali. Prešli si rôznymi súťažami, overili si svoje znalosti z filmov, rozprávok a veľa, veľa tancovali. Tí najlepší z nás, ktorí sa dokázali najviac odviazať na tanečnom parkete, získali aj cenu Oscara našej školy. Pre mnohých to bol nezabudnuteľný večer, ktorý nám ešte dlho zostane v pamäti.

    • Z rozprávky do rozprávky ŠKD
     • Z rozprávky do rozprávky ŠKD

     • Posledný školský deň pred jesennými prázdninami sme ukončili symbolickým uzamknutím školy zázračným kľúčom na podujatí ŠKD s názvom "Z rozprávky do rozprávky". Rozprávkovo vyzdobená školská jedáleň, ktorú pripravili naše pani vychovávateľky, sa zaplnila deťmi v krásnych kostýmoch rozprávkových postavičiek. Bolo naozaj ťažké vybrať z každého oddelenia tú nakrajšiu. Ale predsa len, tie naj boli ocenené rozprávkovou knihou. Ale ani ostatné deti neobišli naprázdno. Boli ocenené fixami a džúsom, ktorý im po výdatnom tanci určite prišiel vhod. Toto podujatie bolo sprevádzané výbornou atmosférou a zábavou. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

    • Jeseň pani bohatá v ŠKD
     • Jeseň pani bohatá v ŠKD

     • Jeseň je skutočne veľmi pekná, farebná a poskytuje nám veľa prírodného materiálu na tvorivé aktivity. Medzi neodmysliteľný materiál patrí aj tekvica. Bolo krásne pozorovať deti, ako sa vyšantili pri tvorbe. Ich fantázia skutočne nemá hranice. Dary jesene využili deti v ŠKD a vytvorili z nich prekrásne diela. S niektorými z nich sme sa zapojili aj do celoslolvenskej súťaže Tekvicománia. 

     • Čerstvé hlavičky

     • Do galérie Čerstvé hlavičky boli pridané fotografie.

      Dňa 29. októbra 2019 sa uskutočnilo športovo-zábavné podujatie „Čerstvé hlavičky“ zorganizované spoločnosťou Kaufland pre všetkých žiakov našej školy. Žiaci postupne prechádzali viacerými stanovišťami, na ktorých ich čakali zaujímavé aktivity. Jednou z nich bola prednáška o dôležitosti zdravého stravovania, dodržiavaní pitného režimu a o význame bielkovín a vitamínov pre ich zdravie. Okrem toho sa žiaci mohli zúčastniť vedomostného kvízu, ochutnávky rôznych druhov ovocia a zeleniny a športových aktivít v telocvičniach. Spestrením podujatia bolo spoločné fotenie žiakov ako „čerstvých hlavičiek“. Ďakujeme organizátorom podujatia za pestrý a bohatý program.

     • ENVIRONKO - Upcyklovaná škola

     • Do galérie ENVIRONKO - Upcyklovaná škola boli pridané fotografie.

      V piatok 25. 10. 2019 členky záujmového útvaru ENVIRONKO navštívili ŠUM - kníhkupectvo a kultúrno-komunitné centrum v Trebišove na Berehovskej ulici č. 2329. Pre zákazníkov tohto útulného kníhkupectva v spolupráci s jej majiteľmi zorganizovali tvorivú dielňu na tému "Upcyklovaná škola" (ako sa ekologicky pripraviť do školy). Dievčatá vyrábali a učili vyrábať zošity, obaly na zošity, záložky, peračníky, boxy na desiatu, obaly na sklenené fľaše a origami. Na všetky spomenuté produkty použili zvyškový, resp. recyklovaný materiál. Akcia sa členkám záujmového útvaru ako aj zákazníkom páčila a strávili v kníhkupectve príjemné chvíle.

      Vedúca záujmového útvaru ENVIRONKO, RNDr. Tatiana Jenčová

     • Poklad ukrytý v jabĺčku ŠKD

     • 21. október je Dňom jablka. Vraví sa, že čím viac jabĺk, tým menej chorôb. Poklad zdravia sme spoločne hľadali v jabĺčkach. Sami sme ich umyli, nakrájali (bez zranení) a samozrejme aj zjedli. Takto nasýtení sme si tvorivými aktivitami vyzdobili triedu, zasúťažili a zaspievali. Zistili sme, že zdravie môže aj chutiť. Radi si na jabĺčkach pochutnáme aj v iné dni.

     • Zdravie na tanieri v II.A

     • Do galérie Zdravie na tanieri v II.A boli pridané fotografie.

                   Výživa zaujíma všetkých, riešime ju denne. Záleží na tom, čo si  dáme do úst, pretože  od toho závisí naše zdravie.

                   Aj my, žiaci II.A triedy, sme sa o tom rozprávali a v rámci projektu Hovorme o jedle   sme si kreatívne vyskladali  zdravie na tanieri. Pani učiteľka nás poučila, že zdravý tanier by mal byť hlavne farebný....Usilovali sme sa  a ako sa nám práca vydarila, posúďte sami..

    • Babka, dedko mám ťa rád ŠKD
     • Babka, dedko mám ťa rád ŠKD

     • Aj tento október, tak ako po minulé roky, sme si v ŠKD uctili našich starých rodičov. Odovzdávajú nám svoje cenné skúsenosti a zážitky. S deťmi sme sa porozprávali o starých rodičoch, o tom, čo pre nás znamenajú a ako im prejavujeme našu vďaku. Pripravili sme pre nich poďakovanie vo forme malých darčekov. Veríme, že sme ich nimi potešili.

    • Šarkaniáda ŠKD
     • Šarkaniáda ŠKD

     • Nemá krídla, ani chvost,

      a predsa vyletí vysoko dosť...

      Čo je to?“                    ŠARKAN

       

                 V každom oddelení ŠKD sa uskutočnila šarkaniáda. Cieľom bolo zhotoviť šarkanov a samozrejme ich aj vyskúšať. S deťmi sme vyrábali šarkanov rôznymi technikami – otláčaním, mozaikovaním, maľovaním, strihaním...

                  Všetky deti sa s radosťou a nadšením pustili do práce. Z výrobkov mali veľkú radosť. Spoločnými silami sa nám podarilo zhotoviť krásnych šarkanov, ktorými sme vyzdobili školu. A nechýbalo popoludnie púšťania šarkanov v parku a pri zimnom štadióne. Radosť v očiach detí bola obrovská. Už sa tešíme na budúci rok...

     • Mieko a miečne výrobky od slovenských kravičiek

     • Do galérie Mieko a miečne výrobky od slovenských kravičiek boli pridané fotografie.

      Konzumácia mlieka je pre človeka prirodzenou súčasťou života už od narodenia.

      Tak ako malé telíčko dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývin materské mlieko, tak význam mlieka v strave detí malých školákov pokračuje.

      Ale ako k nám vlastne to mlieko prišlo?

                   Naši šikovní druháci to hneď vedeli. Vedia aj to, že fialová kravička je len Milka😉. Prišli aj na to, že aj v obľúbenom kindervajíčku takisto nájdeme trošku mlieka. 

      • Zopakovali sme si cestu mlieka k nám do domácnosti .
      • Ochutnávka mliečka dopadla na výýýýýýbornúú😊 .
      • Z bielej – „mliečnej“ kravičky sme si vyrobili pestrú kamarátku, ktorá má zo všetkého najradšej „čo?“ – no predsa...
      • A ako to pri kravičkách býva...? Tie predsa potrebujú svojho pastiera – školáka, ktorému deti vymysleli meno  Brejkman. 😉
  • Kontakty

   • Základná škola, M R. Štefánika 910/51 v Trebišove
   • riaditelka@zsmrstv.edu.sk
   • valcerova.danka@gmail.com
   • Telefón učtáreň: 056/6724223
   • Adresa školy: M. R. Štefánika 910/51, 07501 Trebišov 075 01 Trebišov Slovakia
   • IČO: 035541113
   • DIČ: 202 166 34 79
   • Riaditeľka školy: RNDr. Iveta Kučerová Telefón: 056/6684416, 0901 704 093
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 1. stupeň a ŠKD: Mgr. Renáta Lapitková, email: lapitkova@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Zástupkyňa riaditeľky pre 2. stupeň: PaedDr. Božena Vašková, email: zastupkyna@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 645 685
   • Vedúca školskej jedálne: Monika Dulovičová, email: jedalen@zsmrstv.edu.sk, telefón: 0903 644 841
   • Email na webmastera: valcerova.danka@gmail.com