• Plavecký výcvik 3.B

• Do galérie Plavecký výcvik 3.B boli pridané fotografie.

V dňoch 28.5.-1.6.2018  absolvovali žiaci III.B  základný plavecký výcvik na plavárni ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou. Odborný výcvik viedli  Mgr. Zuzana Zámborská, PaedDr. Jana Zubková  a Mgr. Veronika Farová, pedagogický dozor Mgr. Jana  Žižkovičová. Počas jednotlivých dní sa u žiakov rozvíjali  základné pohybové aktivity: cvičenia a hry zamerané na oboznámenie sa s vodou, splývanie, dýchanie, orientácia vo vode, súhra rúk a nôh  pri rôznych plaveckých štýloch – kraul, znak.   Na záver výcviku boli plavecké preteky a bola vyhodnotená výkonnosť žiakov. Všetci žiaci boli za svoju snahu a usilovnosť odmenení diplomom.

• Deň otvorených dverí na MsÚ

• Do galérie Deň otvorených dverí na MsÚ boli pridané fotografie.

Dňa 29.5.2018 Mesto Trebišov usporiadalo Deň otvorených dverí pre deviatakov základných škôl.

Z našej školy sa zúčastnili žiaci:  9.A Marianna Kolodiová a Matej Vida,

9.B Paulína Šalamonová a Gabriel Šalamon,

9.C Rút Jackova a Katarína Takáčová.

Na pôde Mestského úradu  nás  privítal pán  primátor PhDr. Marek Čižmár, s ktorým sme mali možnosť vyskúšať si  pozíciu mestských poslancov na simulovanom zastupiteľstve.

Ako poslanci sme si vyskúšali  rokovanie, hlasovanie  za jednotlivé návrhy, zapájali sme sa do diskusií, reagovali sme na faktické poznámky. Na záver boli ocenení štyria najaktívnejší žiaci, medzi ktorými boli aj žiaci z našej školy  - Marianna Kolodiová a Matej Vida.

Po rokovaní sme mohli nahliadnuť do všetkých priestorov Mestského úradu a aj do primátorovej kancelárie, kde nás oboznámil so svojou funkciou a úlohami,  ktoré z toho vyplývajú. Na záver nás čakalo malé pohostenie.

Po skončení sme si prezreli priestory mestskej polície, operačné stredisko a oboznámili sme sa s prácou  policajtov.

Boli sme radi, že sme sa tejto zaujímavej akcie mohli zúčastniť.

M.Vida,    IX.A

• Návšteva hlavného mesta - 8.A

• Do galérie Návšteva hlavného mesta - 8.A boli pridané fotografie.

V kalendári bolo 24.5. a my, 8.A, sme utiekli z pazúrov skúšaní a písomiek na krásny výlet rovno do nášho hlavného mesta. Cesta zbehla bez problémov aj napriek tomu, aká dlhá bola. Po pár hodinách, ktoré sme strávili vo vlaku sme sa konečne dočkali možnosti nadýchať sa pravého bratislavského vzduchu. Prvý deň nám počasie krásne hralo do karát, druhý tomu však tak nebolo. Aj napriek tomu, akí zmoknutí sme všetci boli, prehliadku Parlamentu sme si náramne užili. Poobede, keď sa počasie umúdrilo sme si dopriali prechádzku v samom srdci Bratislavy – Starom meste. Posledný deň, ktorý nám zostával sme využili na návštevu zrúcaniny hradu Devín. Okrem krátkych prechádzok sme tak okúsili i trochu turistiky. Bol to krátky čas, no i tak si myslím, že sme videli Bratislavu a všetko, čo nám mohla ponúknuť. Zažili sme ruch veľkého mesta aj dobrodružstvo, no i tak sme sa všetci tešili späť domov, na ten náš krásny východ.

• Plavecký výcvik  3.C
          • Plavecký výcvik 3.C

• Do galérie Plavecký výcvik 3.C boli pridané fotografie.

Počas  5 dní v máji (21.5.  – 25. 5. 2018) sa žiaci III.C  zoznamovali s vodou na plavárni ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou.

Bolo to super! Deti šikovné, odvážne a voda teplá, mokrá (už menej chutná :-)) !  Podstatné je to, že sa všetci  do nohy naučili plávať dva plavecké štýly – kraul a znak. Odkazujú všetkým, že vody sa netreba báť.